Puchar Świata

HISTORIA ZAWODÓW

Puchar Świata w skokach narciarskich rozgrywany jest od sezonu 1979/1980. Pomysł wprowadzenia cyklu konkursów, których wyniki zaliczane byłyby do wspólnej klasyfikacji przejęty został z narciarstwa alpejskiego, w którym Puchar Świata rozgrywany był od 1967 roku. Ostateczna decyzja dotycząca rywalizacji skoczków zapadła na Kongresie FIS w Nicei w maju 1979 roku. Zwycięzcą pierwszego sezonu PŚ w skokach został Austriak Hubert Neuper. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Stanisław Bobak. WIĘCEJ »

ZWYCIĘZCY CYKLU

2019/2020 - KRAFT Stefan (Austria)
2018/2019 - KOBAYASHI Ryoyu (Japonia)
2017/2018 - STOCH Kamil (Polska)
2016/2017 - KRAFT Stefan (Austria)
2015/2016 - PREVC Peter (Słowenia)
2014/2015 - FREUND Severin (Niemcy)
2013/2014 - STOCH Kamil (Polska)
2012/2013 - SCHLIERENZAUER Gregor (Austria)
2011/2012 - BARDAL Anders (Norwegia)
2010/2011 - MORGENSTERN Thomas (Austria)
ZOBACZ WIĘCEJ » 

 

LISTA LIDERÓW PUCHARU ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH »

ZOBACZ WYNIKI ZAWODÓW PUCHARU ŚWIATA Z SEZONÓW 1979/1980-1999/2000 »

Kalendarz

Data Kraj Miejscowość Skocznia Info Wyniki Więcej
Etap 3
21-11-2020 Polska Wisła HS 134 (K-120) konkurs drużynowynocny wyniki
Austria Niemcy Polska
22-11-2020 Polska Wisła HS 134 (K-120) konkurs indywidualnynocny wyniki
EISENBICHLER Markus GEIGER Karl HUBER Daniel
28-11-2020 Finlandia Ruka HS 142 (K-120) konkurs indywidualnynocny wyniki
EISENBICHLER Markus ŻYŁA Piotr KUBACKI Dawid
29-11-2020 Finlandia Ruka HS 142 (K-120) konkurs indywidualnynocny wyniki
GRANERUD Halvor Egner EISENBICHLER Markus KUBACKI Dawid
05-12-2020 Rosja Niżny Tagił HS 134 (K-120) konkurs indywidualnynocny wyniki
GRANERUD Halvor Egner HUBER Daniel JOHANSSON Robert
06-12-2020 Rosja Niżny Tagił HS 134 (K-120) konkurs indywidualnynocny wyniki
GRANERUD Halvor Egner JOHANSSON Robert LINDVIK Marius
19-12-2020 Szwajcaria Engelberg HS 140 (K-125) konkurs indywidualnynocny wyniki
GRANERUD Halvor Egner STOCH Kamil LANISEK Anze
20-12-2020 Szwajcaria Engelberg HS 140 (K-125) konkurs indywidualnynocny wyniki
GRANERUD Halvor Egner EISENBICHLER Markus ŻYŁA Piotr
Etap 4
29-12-2020 Niemcy Oberstdorf HS 137 (K-120) konkurs indywidualnynocny wyniki
GEIGER Karl STOCH Kamil LINDVIK Marius
01-01-2021 Niemcy Garmisch-Partenkirchen HS 142 (K-125) konkurs indywidualny wyniki
KUBACKI Dawid GRANERUD Halvor Egner ŻYŁA Piotr
03-01-2021 Austria Innsbruck HS 128 (K-120) konkurs indywidualny wyniki
STOCH Kamil LANISEK Anze KUBACKI Dawid
06-01-2021 Austria Bischofshofen HS 142 (K-125) konkurs indywidualnynocny wyniki
STOCH Kamil LINDVIK Marius GEIGER Karl
09-01-2021 Niemcy Titisee-Neustadt HS 142 (K-125) konkurs indywidualnynocny wyniki
STOCH Kamil GRANERUD Halvor Egner ŻYŁA Piotr
10-01-2021 Niemcy Titisee-Neustadt HS 142 (K-125) konkurs indywidualnynocny wyniki
GRANERUD Halvor Egner TANDE Daniel Andre KRAFT Stefan
Etap 5
16-01-2021 Polska Zakopane HS 140 (K-125) konkurs drużynowynocny wyniki
Austria Polska Norwegia
17-01-2021 Polska Zakopane HS 140 (K-125) konkurs indywidualnynocny wyniki
LINDVIK Marius LANISEK Anze JOHANSSON Robert
23-01-2021 Finlandia Lahti HS 130 (K-116) konkurs drużynowynocny -
24-01-2021 Finlandia Lahti HS 130 (K-116) konkurs indywidualny nocny -
30-01-2021 Niemcy Willingen HS 147 (K-130) konkurs indywidualnynocny -
31-01-2021 Niemcy Willingen HS 147 (K-130) konkurs indywidualnynocny -
Etap 6
06-02-2021 Niemcy Klingenthal HS 140 (K-125) konkurs indywidualny za Sapporo -
07-02-2021 Niemcy Klingenthal HS 140 (K-125) konkurs indywidualny za Sapporo -
13-02-2021 Polska Zakopane HS 140 (K-125) konkurs indywidualnynocny za Zhangjiakou -
14-02-2021 Polska Zakopane HS 140 (K-125) konkurs indywidualnynocny za Zhangjiakou -
19-02-2021 Rumunia Rasnov HS 97 (K-90) konkurs indywidualny -
20-02-2021 Rumunia Rasnov HS 97 (K-90) konkurs mieszany -
Etap 7
13-03-2021 Norwegia Oslo HS 134 (K-120) konkurs drużynowynocny -
14-03-2021 Norwegia Oslo HS 134 (K-120) konkurs indywidualny -
16-03-2021 Norwegia Lillehammer HS 140 (K-123) konkurs indywidualnynocny -
18-03-2021 Norwegia Trondheim HS 138 (K-124) konkurs indywidualnynocny -
20-03-2021 Norwegia Vikersund HS 240 (K-200) konkurs drużynowynocny -
21-03-2021 Norwegia Vikersund HS 240 (K-200) konkurs indywidualnynocny -
26-03-2021 Słowenia Planica HS 240 (K-200) konkurs indywidualny -
27-03-2021 Słowenia Planica HS 240 (K-200) konkurs drużynowy -
28-03-2021 Słowenia Planica HS 240 (K-200) konkurs indywidualny -