Mgliście i nudno w Oslo

 • 2001-03-11 14:00
"Londyńskie warunki" zepsuły dziś widzom oglądanie skoków w Oslo. Trochę radości naszym kibicom sprawił Tomisław Tajner (jedyny obok Adama Małysza reprezentant Polski w konkursie) i niestety za chwilę radośc zmieniła się w zdziwienie. Zdyskwalifikowano Polaka za nieregulaminowy sprzęt. Protesty trenerów reprezentacji nie odniosły skutku. Szkoda, chociaż skok na 101,5 metra i tak nie dał by awansu. Skoki nudne, do czasu... Adama Małysza.

124,5 metra i pewne (13.6pkt przewagi nad drugim Stefanem Horngacherem) prowadzenie - mimo opuszczenia treningów, kwalifikacji i trudnych warunków atmosferycznych Adam znów popisał się perfekcyjnym skokiem. Fenomenalna dyspozycja. Martin Schmitt na 3 miejscu - nie załamał rąk po stracie szans na wyprzedzenie Adama w klasyfikacji PŚ. Doceniamy postawę Niemca.

Jury po obradach postanowiło nie rozgrywać 2 serii w Oslo i jako wyniki końcowe zatwierdzić pierwszą serię. Decyzja słuszna, skoki w tych warunkach nie były pasjonującym widowiskiem. Nas cieszy kolejne zwycięstwo Adama Małysza. Nie warto już chyba pisać superlatyw pod jego adresem. Każdy wie jak wyborną dyspozycję ma nasz Mistrz Świata. Przed nami już tylko Planica. Tam nastąpi to na co czekały tysiące kibiców - Adam odbierze kryształową kulę za pierwsze miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata. Wielkie święto polskiego sportu.

Zobacz pełne wyniki zawodów...

tad, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5794) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Jakub-B początkujący

  Brawo Finowie i Małysz

 • Kikuszenko początkujący

  Małysz królem królewskiej skoczni w Oslo.

 • TAMM stały bywalec

  fajny konkurs
  Małysz fantastycznie

 • Malyszomaniak bywalec
  Hornghaher

  Dziś Hongi ćwiczy Martina Shmita który po długiej nieobecności zaczyna dobrze skakac niesamowite jak to sie układa.

 • manu_fan początkujący

  nokaut brawo dla horngahera

 • Arturinho początkujący

  ukłony dla mistrza

 • manu_fan początkujący

  oleeeeeeee brawo !

 • anonim
  konkurs

  Pierwszy konkurs który widziałewm w takiej mgle. Szkoda T.Tajnera. Brawa dla Małysza i pozostałych z podium. Schmitt nie wyglądał na smutnego z powodu straty kryształowej kuli a wręcz przeciwnie. Brawa dla:4.Goldbergera i 5.J.Hautamaekiego na tego ostatniego podziałał mus kwalifikowania. Medved się nie zakwalifikował do konkursu. Szkoda że tak niewiele było widać. Turniej Skandynawski: 1.Małysz, 2.Goldberger, 3.Schmitt. Część czołówki pokazała że jest zmęczona sezonem i nie pojechała do Planicy.
  pozdrowienia

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).