Mistrzostwa ŚBOZN: Leja, Gąsienica i Cieślar najlepsi w Szczyrku

• 2009-01-31 19:19
Dziś na skoczni Skalite K70 w Szczyrku, juniorzy D, C i B rywalizowali o tytuł Mistrza Śląsko-Beskidzkiego Okręgowego Związku Narciarskiego.

W kategorii junior D bezapelacyjne zwycięstwo odniósł zawodnik Startu Krokiew Zakopane, Krzysio Leja, który w dwóch seriach osiągnął najlepsze odległości: 76 m i 77,5 m. Drugie miejsce zajął Łukasz Podżorski (Wisła Ustronianka), a trzecie - Damian Żyła, podopieczny trenera Jarosława Koniora z LKS Klimczok Bystra.

Triumf w starszej grupie wiekowej - junior C - odniósł Andrzej Gąsienica, wychowanek i podopieczny trenera Mariusza Chrapka ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Andrzej lądował na 75,5 m i 78 m. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Tomek Byrt (Wisła Ustronianka), a na trzeciej - Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra).

W kategorii junior B miejsca na podium zajęli skoczkowie ze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem: Mateusz Cieślar, Jan Ziobro i Artur Kukuła.