EYOF Śląsk-Beskidy: Srebrny medal Pawła Słowioka w kombinacji norweskiej

 • 2009-02-17 10:59

Paweł Słowiok wywalczył srebrny medal, a Andrzej Gąsienica zajął ósme miejsce w kombinacji norweskiej, w konkurencji sprintu. Zawody odbyły się na skoczni Skalite oraz trasie biegowej w Szczyrku.

Andrzej GąsienicaAndrzej Gąsienica
Paweł Słowiok i Manuel Faisst walczą na meciePaweł Słowiok i Manuel Faisst walczą na mecie

Kombinatorzy norwescy oddali po jednym skoku, a następnie biegli na nartach, na dystansie 3750 m.

Walka o pierwsze miejsce rozegrała się pomiędzy Pawłem Słowiokiem, a Niemcem Manuelem Faisstem. Obaj zawodnicy wbiegli na metę niemal równocześnie i o kolejności na podium zadecydowała analiza zapisu z kamery - ustalono, że minimalnie lepszy od naszego reprezentanta był Manuel Faisst. Brąz wywalczył kolejny Niemiec, Tobias Simon.

Jestem bardzo szczęśliwy ze zwycięstwa. Pracowałem bardzo ciężko, żeby odnieść ten sukces. Moim celem przed zawodami było uplasowanie się w pierwszej szóstce. - mówił uradowany Manuel Faisst. Trener Niemców Matthias Robel chwalił swoich podopiecznych: Zarówno Manuel Faisst jak i Tobias Simon są niezwykle utalentowanymi zawodnikami. To nasze nadzieje na mistrzostwo świata.

Nie spodziewałem się, że zdobędę medal - przyznał Paweł Słowiok - Przed zawodami myślałem, że może uda mi się zająć szóste miejsce. Reprezentant Wisły Ustronianki po części skokowej sklasyfikowany był na siódmej pozycji. Nie miałem dużej straty do pierwszego zawodnika, Andrzeja Gąsienicy. Przede mną biegł także bardzo dobry Niemiec Manuel Faisst, do którego traciłem trzy sekundy. W pewnym momencie udało mi się nawet go wyprzedzić, jednak na finiszu to on wyprzedził mnie - podsumował swój występ Słowiok.

Prowadzący po części skokowej, Andrzej Gąsienica, ostatecznie zajął ósme miejsce. Możliwe, że narzuciłem sobie zbyt duże tempo na początku biegu i później brakło mi już siły - stwierdził nasz reprezentant - Teraz jestem lepszy na skoczni, niż w biegu, ale miejsce w pierwszej dziesiątce bardzo mnie cieszy.

Z postawy Polaków cieszył się także trener reprezentacji na EYOF, Mariusz Chrapek: Paweł Słowiok spisał się rewelacyjnie - dobrze skoczył, a jeszcze lepiej pobiegł. Pozytywnie oceniam występ mojego podopiecznego, Andrzeja Gąsienicy. Z kolei nasz trzeci zawodnik, Adam Cieślar, bardzo dobrze radził sobie na treningach. Niestety, w serii punktowanej popełnił niewielki błąd i dlatego zajął dalszą pozycję. Adam Cieślar uplasował się ostatecznie na 21. pozycji

Kolejne zawody w kombinacji norweskiej, tym razem rozegrane metodą Gundersena, odbędą się w środę, 18.02.

Pełne wyniki

 

Barbara Niewiadomska, źródło: AK-Pol

oglądalność: (6859) komentarze: (46)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • maja88 bywalec

  Gratulacje dla Pawła:) Oby więcej pozytywnych wiadomości!

 • ZKuba36 stały bywalec
  REDAKCJA

  Dajcie jakąś wiadomość czy w niedzielę, poniedziałek i wtorek Małysz gdzieś trenował. Czy Małysz jest w Polsce a Lepistoe w Finlandii ?
  Czy pozostali reprezentanci Polski gdzieś trenowali i z kim ? Śliż z Kruczkiem czy z trenerem klubowym ?
  Czy w ogóle były gdzieś w Polsce warunki do treningu ?
  Kiedy wyjazd do Liberca ? Czy intensywnie zaczną trenować dopiero tuż przed zawodami ? Dziękuję. Pozdrawiam.

 • schili robert bywalec

  gratulacje paweł bardzo dobry występ szkoda ze nie zdobył złoto

 • anonim
  Cytat:

  autor: nieznany (*236.neoplus.adsl.tpnet.pl), 17 lutego 2009, 18:28
  -
  Na Onecie już dawno są wyniki. Im sołtys rowerem przywiózł wiadodość.
  ****
  Tu takze są wyniki- Tu przynosi Stefek Burczymucha a wiadomo jak ze Stefkiem, o klina zahaczy i lekko sie spóźni :)

 • anonim

  czyli pochwala

 • anonim
  Słowiok

  Sędziowie powinni przyznać 2 złote medale skoro 1 cm zadecydował o porażce Słowioka.Jak sędziowie zmierzyli 1cm to jest ich tajemnicą.

 • anonim

  Na Onecie już dawno są wyniki. Im sołtys rowerem przywiózł wiadodość.

 • anonim
  @ Anika

  Na Ciebie zawsze można liczyć

 • schili robert bywalec

  brawo Paweł

 • anonim
  zapro

  rtlskijump.ubf.pl/news.php -Turniej rtl ski jump [można grać na 2005,2006 i 2007] startujemy 22lutego wszystko w regulaminie wytłumaczone

 • Anika bywalec
  @nieznany (*236.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  Jasne, że kiepsko, hokeiści przegrali z Rosją 1:17 :P

 • anonim

  skoro nie ma nowego newsa to znaczy, że naszym idzie bardzo słabo aż osłabiło redakcję.

 • anonim

  Czy ktoś wie może coś więcej na temat przebudowy skoczniw Whistler po ZIO? Na wikipedii pisze, że chcą zbudować K-185...

 • patrycja381 weteran
  @TAMM

  dzieki wielkie, juz rozumiem o co chodzi

 • TAMM stały bywalec
  @patrycja381

  Metoda Gundersena.
  wintersports.pl/ kombinacja/ main.php
  Bez spacji.

 • patrycja381 weteran

  moje gratulacje dla chlopakow. o co chodzi z metoda Gundersena? szczerze mowiac, pierwszy raz o niej slysze...

 • schili robert bywalec

  gratulacje

 • Anika bywalec

  @Damian87

  Oby nie!

 • Damian87 początkujący
  PIERWSZY MEDAL ......

  I OSTATNI :D

 • Piotr początkujący

  Gratulacje dla chłopaków za dobre występy, szczególnie dla Pawła.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).