Schuster zadowolony z przygotowań, Georg Spaeth powraca do drużyny

 • 2009-06-22 18:32

Trener niemieckich skoczków - Werner Schuster jest bardzo zadowolony z przebiegu dotychczasowych przygotowań swoich podopiecznych do sezonu olimipijskiego. 

"Jesteśmy zadowoleni z naszego pierwszego wspólnego treningu. Po testach medycznych w Monachium udaliśmy się ponownie na wspinaczkę wysokogórską do Arco. Chcieliśmy popracować nad tym, aby zawodnicy odnaleźli się w nowej sytuacji i na nowo odnaleźli ducha drużyny. Oba cele zostały zrealizowane" - mówi Schuster.

"Pod okiem doświadczonego przewodnika, byłego Mistrza Świata - Andreasa Feldera, musieliśmy zaufać technice oraz linie i odnaleźć się w trudnym skalistym terenie. Wspinaliśmy sie na trasie o 5 oraz 6-tym stopniu trudności" - opowiada trener niemieckiej kadry.

"Jesteśmy zadowoleni z przebiegu zajęć na skoczni w Einsiedeln. W dniach 15-19 lipca w Garmisch odbędą się natomiast mistrozstwa kraju, na które czekamy z niecierpliwoscią" - dodał Schuster.

Po raz pierwszy od czasu kontuzji w drużynie znalazł się Georg Spaeth, który zajmował wysokie lokaty w ubiegłorocznej edycji Letniej Grand Prix.

"Po długiej rehabilitacji jestem szczęśliwy, że mogę znowu trenować razem z moimi kolegami z drużyny. Czuję się już dobrze i zrobie wszystko, aby w tym sezonie osiągnąć podobne wyniki jak w ubiegłym" - powiedział Spaeth.


Anna Szczepankiewicz, źródło: skisprung-web.de
oglądalność: (4532) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tose Proeski początkujący

  Byłoby super gdyby Georg prezentował się tak, jak na inauguracji LGP zeszłorocznej

 • maja88 bywalec

  Super, że Spaeth wraca:)
  Narazie każda drużyna zadowolona z przygotowań. Już nie mogę się doczekać pierwszych konkursów!

 • anonim
  A z kim trenuje Herr ?

  A z kim trenuje Herr ?

 • Radek początkujący

  Małysz: wróciłem do fińskiej szkoły
  PAP /21:10
  PAP/Grzegorz Momot
  PAP
  Adam Małysz pod okiem Hannu Lepistoe i Roberta Matei rozpoczął w poniedziałek treningi w Zakopanem. Siłownia, ćwiczenia w hali, skoki na Wielkiej i Średniej Krokwi - to plany na najbliższe dni.
  - Hala to przede wszystkim gry zespołowe, specjalistyczna równoważnia i skoki przez płotki. Będą też przynajmniej dwa dni na skoczni. Tak będzie do piątku, a potem odpoczynek w domu i wyjazd do Kuopio - powiedział Adam Małysz.

  - Przystąpiłem do treningów naprawdę wypoczęty. Miałem przerwę aż do 24 maja więc nie tylko z pełną energią, ale i radością wróciłem do cyklu szkoleniowego. Praca z Hannu to powrót do tak zwanej szkoły fińskiej, czyli dużo gier zespołowych, trochę ćwiczeń siłowych oraz technika, technika i jeszcze raz technika - dodał.
  REKLAMA  We wtorek do Zakopanego przyjadą trener Łukasz Kruczek i kadra A, w skład której wchodzą: Marcin Bachleda, Stefan Hula, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch, Rafał Śliż i Piotr Żyła.

 • Marce93 stały bywalec

  Ooo 'stare lisy' wracają do gry ;)
  Następny, który może pokazać młodym skoczkom dobrą drogę xD

 • TAMM profesor

  Dobrze, że Spaeth wraca. ;)
  Powinien być mocnym punktem drużyny. ;)

 • kamka początkujący

  Normalnie cud wszyscy trenerzy są zadowoleni z wyników :P

 • anonim

  Co ja mogę, ze nic nie zrozumiałaś ?
  Napisze jaśniej :))
  CHODZI O PRZYGOTOWANIA :)))

 • and początkujący
  przyklad

  Jakby brali toby mistrzostwa robili w październiku.

 • anonim

  Nie, no, oni biorą z nas przykład.
  A to nasz trener wymyślił wspinaczki i pomysleć, ze w ub.sezonie za to tak Kruczek był krytykowany :))
  Coś w tym musi być inaczej nie robiliby tego.
  Jeszcze trochę a przeczytam, ze Finowie czy Norwegowie latają szybowcami:))

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).