Andreas Wank oraz Ulrike Graessler Mistrzami Niemiec

• 2009-07-19 15:30

Andreas Wank wywalczył na skoczni w Garmisch-Partenkirchen tytuł indywidualnego mistrza kraju. Wśród kobiet triumfowała Ulrike Graessler.

Zawodnik WSV Oberhof uzyskał 135 oraz 139m i wyprzedził drugiego Michaela Neumayera o 9,5 punktów. Na trzecim miejscu uplasował się Michael Uhrmann, który lądował na 135 oraz 133m.
Tuż za podium sklasyfikowany został Maritn Schmitt, który za skoki na odległość 130,5 i 134,5 uzyskał 258 punktów.

Na liście startowej zabrakło Georga Spaetha, który przygotowuje się wraz z Wernerem Schusterem w Stams do startu w Letniej Grand Prix. Wbrew wcześniejszym informacjom w mistrzostwach nie wziął także udziału Alexander Herr, z powodu grypy żołądkowej.

6. Christian Ulmer 129,5 i 131,5m; 248,3pkt

W konkursie kobiet najwyższą lokatę wywalczyła Ulrike Graessler, która lądowała na 79 i 80m. Na drugim stopniu podium znalazła się Carina Vogt, która uzyskała 75 i 77m. Na trzeciej pozycji zawody zakończyła Ramona Straub ze skokami na odległość 72 i 78m.