Łukasz Kruczek: "Formę kadrowiczów zweryfikuje Letnia Grand Prix"

 • 2009-08-02 23:41

Po niedzielnych zawodach trener polskiej kadry skoczków - Łukasz Kruczek - podsumował dotychczasowe przygotowania do sezonu olimpijskiego oraz ocenił dzisiejsze zawody w Szczyrku.

"Dobrze, że te zawody się odbyły, była to dobra inauguracja obiektu, chociaż warunki były trudne i jury miało ciężkie zadanie. Wiatr płatał nieco figli, jak zwykle w Szczyrku, nie były to więc zawody do końca równe, ale patrząc na wyniki - wygrali ci, którzy prezentują aktualnie najrówniejszą dyspozycję" - mówił Łukasz Kruczek.

"Formę kadrowiczów zweryfikuje Letnia Grand Prix. Na tę chwilę zawodnicy skaczą powtarzalnie, na takim poziomie jak zakładaliśmy. Oczywiście nie wszyscy członkowie kadry skaczą dobrze, jednak większość zawodników prezentuje dosyć podobny poziom, co widać było zarówno w zawodach jak i na treningach" - kontynuuje trener naszych skoczków.

"Przygotowujemy się do zimy i głównym celem są Igrzyska Olimpijskie, a LGP są to starty kontrolne, które jednak są o tyle ważne, iż decydują o tym, jaką będziemy mieć kwotę startową w sezonie zimowym. Podchodzimy więc do tych zawodów poważnie, ale startujemy z marszu. Dotychczasowe przygotowania do sezonu przebiegały dobrze, nawet pogoda nie robiła nam problemów, wszystkie treningi udało się przeprowadzić zgodnie z planem. Brakuje nam troszeczkę skoków przy tylnym wietrze, mamy takie lato, że zazwyczaj te warunki są korzystne. Odłożymy to zatem na okres jesienny i wtedy będziemy szukać skoczni, która pozwoli poskakać przy złych warunkach. Analizując minione sezony, to takich konkursów, gdy są niekorzystne warunki, jest większość" - tłumaczy polski szkoleniowiec.

"Startów w LGP jest dużo i sądzę, że każdy z zawodników będzie miał szansę wystartować. Zawodnicy spoza kadry mają również szanse na start w Letniej Grand Prix. Cały czas staramy się obserwować tych skoczków na wspólnych treningach oraz na zawodach. Szczególnie zwracamy uwagę na skoczków z kadry młodzieżowej, którzy się w jakiś sposób wyróżniają. Na pewno otrzymają oni szansę startu w Zakopanem, gdzie będziemy mogli wystawić aż 12 reprezentantów. Również w PK w Lillehammer wystawimy mocną drużynę, więc będzie więcej miejsc w Zakopanem. Obecnie wyróżnia się na tle pozostałych Kuba Kot, a na początku letniego sezonu lepiej spisywał się Grzesiek Miętus. Cały czas obserwujemy Klimka Murańkę czy Dawida Kubackiego, to są młodzi zawodnicy i do zimy będzie następowała z pewnością duża rotacja na pozycji lidera" - ocenia trener kadry A.

"Mamy obecnie dużą kwotę startową, naszym celem na lato jest jej utrzymanie. Wszyscy nasi kadrowicze muszą punktować, aby utrzymać się w czołowej 55-tce WRL" - zakończył Łukasz Kruczek.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4517) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Jeszcze tylko 4 dni:)

 • Piotr S. profesor
  @ kibic_malysza

  Akurat tak się składa, że Kojonkoski dobrze się wypowiadał o Łukaszu Kruczku. Poza tym fakt, że Adam ma własny team ma tę dobrą stronę, że Łukasz Kruczek i jego asystenci mogą się skoncentrować na pracy z resztą kadry.

 • anonim

  @kibic

  Bogiem to nie zostanie:) ale nie trudno nie zauważyć, że jak tylko Adam rozpoczął treningi oddzielnie to nie dość, że Adama wyniki poszły w górę i reszta kadry zaczęła lepiej skakać.
  Jako były kolega z kadry Adama nie mógł być autorytetem dla takiego Mistrza a co dopiero uczyć go skakania czy poprawiania czegoś.Natomiast jako młody trener Kruczek bardzo dobrze się dogaduje z resztą kadry.
  Mam nadzieję, ze takich chwil jakie oglądaliśmy w Planicy na zakończenie poprzedniego sezonu gdzie cała nasza drużyna stanęła na podium PŚ, będziemy oglądać więcej i tego im życzę.Bo to był przepiękny widok a ich radość była i moją radością:)

 • kibic_malysza doświadczony

  Tak, Kruczek od razu zostanie Bogiem w skokach narciarskich.

 • ZKuba36 profesor
  Trener Kruczek

  Mam nadzieję, że już wkrótce trener Kruczek z powodzem będzie rywalizował z Kojonkoskim i Pointnerem, tylko niech mniej słucha rad Prezesa a zacznie samodzielnie zastanawiać się nad przyczynami niepowodzeń i intensywnie włączy samodzielne myślenie, po ew. radę udając się do Lepistoe.

 • Dorothy bywalec

  trudno jest cokolwiek o nim powiedzieć. Początek sezonu był fatalny, potem odłączenie Adama od kadry... Ale za to koniec sezonu był moim zdaniem dobry, mś też.

  Myślę, że nie należy go pochopnie krytykować teraz. Może akurat pokaże tym, co go teraz tu krytykują, że jest wart posady trenerskiej.

 • TAMM profesor

  Mam nadzieję, że Łukasz spisze się jako trener.
  I całą kadra będzie prezentować się przynajmniej przyzwoicie.

 • Anika bywalec
  @krwisty

  Tez życzę Łukaszowi, aby osiągnął sukces. Najlepiej taki, którego by mu pozazdrościł Pointner czy Kojonkoski. Niekoniecznie z sympatii do niego. To nie ma nic do rzeczy. Życzę mu tego ze względu na skoczków, bo wtedy jego sukces będzie ich sukcesem :)

 • manka początkujący

  kruczek super na fotce wyszedl, chyba zrobiono mu fotke po wyjsciu od dentystu po wybieleniu zabkow :D

 • krwisty bywalec

  Łukasz Kruczek jako skoczek, jako asystent trenera i w końcu jako trener wzbudzał i wzbudza nadal szereg kontrowersji.Ma swoje grono zwolenników, a moim zdaniem jeszcze większe grono przeciwników. Potrafi płynnie wypowiadać się przed kamerami, choć miniony sezon miał chyba najcięższy w swojej przygodzie ze skokami narciarskimi.Pisząc najcięższy mam na myśli największą odpowiedzialność i stres.Stres, który objawiał się przed kamerami w ściskając gardło Łukasza, nerwowym przełykaniem śliny, oraz niemocą i zagubieniem w wypowiedziach.Wtedy Łukasz "lał nam wodę" i próbował robić dobrą minę do tragicznej gry.Mam nadzieję, wnioskując z końcówki minionego sezonu, że te czarne chwile Łukasz i nasza kadra mają już za sobą.
  Tego im życzę z całego serca.
  Właśnie tragiczny początek i dobra końcówka sezonu potwierdziły powiedzenie, że co nas nie zabije to nas wzmocni.
  Osobiście nie przeszkadza mi, że Łukasz mówi o rzeczach oczywistych.Nie przeszkadza mi, że to mogą być nawet banały.Ważniejsze dla mnie są jednak wyniki kadry, odpowiednie posunięcia trenerskie, trafne decyzje, powołania do konkursów, oraz odpowiednia atmosfera jaką niewątpliwie Łukasz potrafi w kadrze zasiać.
  Jak wiadomo wszem i wobec, że trenera ocenia się najbardziej po wynikach.Dlatego jeszcze nie raz Kruczek będzie przez kibiców i media po wynikach oceniany . Jeżeli będą wyśmienite, a przynajmniej dobre, spadną na trenera w większości pochwały i laury.A gdyby tych wyników dobrych zabrakło, to rzesze zainteresowanych sportem będą narzekać i psioczyć na niego. Oczywiście mówię tu o tych reakcjach ogólnych, gdyż są kibice, którym Łukasz zawsze odpowiada, lub ci których zawsze irytuje bez względu co jako trener osiągnie z kadrą.
  Osobiście życzę mu powodzenia i będę czujnie obserwował jego trenerski rozwój.

 • anonim
  kibice

  Nienawidzę takich kibiców jak niektórzy tacy co lubią tych zawodników, trenerów kiedy im idzie bardzo dobrze, a tak to to mają ich gdzieś. Skoki to tylko sport, może się w nim dużo zmienić w każdej chwili.I prosze jesli chcecie cos głupio skomentować to nie komentujcie wcale!

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(102), 2009-08-03 11:39:47 ***

 • anonim

  Jestem wręcz zszokowana widząc negatywne komentarze kierowane pod adresem trenerem Kruczka i mówię to bez cienia sarkazmu. Tak się złożyło, że nigdy nie czytam wypowiedzi kibiców tutaj pod artykułami, więc też pierwszy raz natknęłam się na taką krytykę.
  Ludzie, zastanówcie się. W zeszłym sezonie mieliśmy naprawdę bardzo dobre momenty, wręcz przebłyski tego, czego nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji zobaczyć. Może i Kruczek nie jest niesamowicie dobrym trenerem i daleko jestem od stwierdzeń Tajnera, że "wreszcie mamy super drużynę i nikt nas nie pokona", ale obudźcie się i powiedzcie, co wam się nie podoba. Że mówi banalnie proste rzeczy? No i okej. Zadano mu pytanie to odpowiedział.

 • anonim
  @Fanka

  Super, że jesteś jeszcze w temacie skoków:D A tak w ogóle to ile lat oglądas, komentujesz skoki, bo chyba długo. Zgadzam się z tobą w wielu sprawach, a dotąd więcej czytam niż komentuje, ale cieszę się, że są jeszcze tacy jak ty czyli stali fani skoków, Adama, a niektórzy lubią Adama tylko jak dobrze skacze.

 • anonim
  LGP zakopane

  zakupiłem bilety na tą imprezę 3 tygodnie temu poprzez serwis kupbilet .pl a biletów wciąż nie mam. w serwisie jest napisane tylko "zapłacone". czy ktoś ma podobna sytuację?

 • anonim

  Mniejsza publiczność, mniej ochroniarzy, mniej ograniczeń w ruchu drogowym, czyli oszczędne skoki na igelicie. Nie wiadomo, czy wystartuje Adam Małysz

  Tegoroczne letnie Grand Prix w skokach narciarskich będzie realizowane z mniejszym, niż wcześniej, rozmachem. W przedostatni weekend sierpnia w Zakopanem zjawią się miłośnicy skoków na zielonym igelicie. W sobotni wieczór i w niedzielny ranek oklaskiwać będą podniebne loty skoczków. – Wciąż nie wiemy, czy Adam Małysz wystartuje – mówi Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego. Dodaje, że w tym roku ograniczono koszty imprezy.

  Zamknięty będzie tylko jeden odcinek ul. Bronisława Czecha – od ul. Żeromskiego do Piłsudskiego, a ta ostatnia od Zwierzynieckiej do Sabały. – Szacujemy, że przyjedzie około 5 tysięcy kibiców. Oszczędzimy na budowie kładek nad ulicami, na ochronie. Chcemy, żeby impreza zbilansowała się na zero – dodaje burmistrz.

 • Harry362 początkujący
  Łukasz Kruczek

  Dlaczego niektórzy czepiają się Lukasza Kruczka? Przecież to dobry trener, dzięki jego pracy były sukcesy, między innymi czwarte miejsce Kamila Stocha na MŚ i czwarte miejsce w drużynie też na MŚ.

 • anonim

  Nie rozumiem dlaczego jak sie tylko pojawi rozmowa z Łukaszem Kruczkiem jest on tak przez niektórych krytykowany.
  Bo co innego samemu coś wiedzieć a co innego usłyszeć od trenera i obejrzeć to na filmiku.
  Dla mnie to nie są banały ale konkretne sprawy, o których mówił i nie o wszystkim wiedziałam.
  Ma sobie stworzyć sam tylni wiatr?A może ma stanąć z tyłu i każdemu zawodnikowi dmuchać w plecy?
  Zanim coś napiszecie czy skrytykujecie pomyślcie nieco czy warto.Już czas dać sobie spokój z tą krytyką trenera bo wszystko obecnie jest na swoim miejscu.

 • kamka początkujący

  Bardzo fajny filmik

 • and początkujący
  banły

  Poza banałami powiedział też rzeczy ciekawe, >Chociażby jak bedzie ustawiał zawodników na Zakopane i zawody PK w Lille. Bardzo podoba mi się pomysł silnego składu na PK.
  No i walka o limity. Na podstawie wyników kwalifikacyjnych i konkursowych w Szczyrku najlepiej z zawodników walczacych o limity prezentuje sie Bachleda (skoczył 106 w kwalifikacjach i 106 oraz 103,5 w konkursie). Marcin strartuje z dołu rankingu po skasowaniu punktów z LGP 2008 pozostało mu 4 pkt. Następny do rankingu to Maciek Kot (102,5 w kwalifikacjach i 104 oraz 104,5 w konkursie. On strartuje z zerowego pułapu. Kolejny to może wreszcie Krzysiek Miętus (105 w kwalifikacjach i 88,5 - przypadek - oraz 104,5 w konkursie). Ma za to 9 punktów na poczatek. Najsłabiej z walczacych o limity prezentował sie Łukasz Rutkowski (97 w kwalifikacjach i 95 oraz 101,5 w konkursie). Ma za to najwięcej bo 29 z zimy.
  PS Adam i Kamil mają z zimy tyle że nie wypadną. Opisałem tylko tych co wystąpią z turnieju 4 narodów.

 • Tose Proeski początkujący
  Łukaszu, jesteś geniuszem

  "Formę kadrowiczów zweryfikuje Letnia Grand Prix" - jakież to banalne. Łukasz kruczek jest mistrzem w opowiadaniu o rzeczach, na których każdy normalny kibic skoków zna się rewelacyjnie. Oczywiste jest też że LGP to starty kontrolne, a najważniejsza jest olimpiada. Hmm, sami byśmy na to nie wpadli. Łukaszu, jesteś geniuszem. O tym że w LGP startujemy z marszu, to drogi Łukaszu mówisz conajmniej od 2006 roku podczas każdej edycji LGP. "Brakuje nam troszeczkę skoków przy tylnym wietrze" - no to niech się zajmie pan tym, co najważniejsze. Sądzę że Kamil, Maciek, Łukasz, Marcin, Krzysiu, a tym bardziej Adam potrafią przynajmniej dobrze skakać przy wietrze z przodu - no raczej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).