Anders Johnson kontuzjowany

 • 2009-08-04 12:57

Anders Johnson, w czasie ostatnich przygotowań przed Letnią Grand Prix w skokach narciarskich doznał poważnej kontuzji.

"Podczas skoku na dużej skoczni w Park City niefortunnie wylądowałem i zerwałem więzadła krzyżowe przednie. Wszystko wydarzyło się bez upadku" - tłumaczy Johnson.
 
20-latka czeka teraz zabieg chirurgiczny, który przewidziany jest na 11 sierpnia. "Operacja będzie wykonywana przez jednego z najlepszych lekarzy w kraju. Zastosowana zostanie innowacyjna metoda, która pozwoli skrócić czas rekonwalescencji. Mam, więc nadzieję, że będę mógł rywalizować z najlepszymi w sezonie zimowym" - dodaje Amerykanin. Zabieg zostanie wykonany w Klinice Cooley Rosenberg, gdzie w zeszłym roku poddany operacji kolana został Tiger Woods.
 
Skoczek może mówić też o dodatkowym pechu - jest nim czas, w którym doznał kontuzji. Niedawno wygrał on bowiem dwa konkursy, zaliczanych do Tournee Ameryki Północnej. "Moje skoki nigdy nie były na tak wysokim poziomie. Bardzo liczyłem na dobre występy podczas Letniej Grand Prix.  Myślę jednak, że to wydarzenie zmotywuje mnie do cięższej pracy przed sezonem zimowym. Nie mogę się doczekać powrotu na skocznię" - kończy Anders Johnson.
 
Zwykle powrót do pełnej sprawności po takim zabiegu zajmuje około czterech do sześciu miesięcy. Anders wierzy jednak, ze zdoła wrócić do skoków w ciągu trzech- pięciu miesięcy.


Klaudia Feruś, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (3605) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • mati5735 początkujący

  Szkoda!

 • David27 bywalec

  mam nadzieje, że wróci w zimie do skoków ;)

 • TAMM profesor

  Chciałbym, aby wykurował się do rozpoczęcia sezonu, ale może być ciężko.
  Mam nadzieję, że wszystko sprawnie pójdzie i jak najszybciej stanie na skoczni.

 • kamka początkujący

  Trzeba mu życzyć zdrowia

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).