FIS Cup w Predazzo: Mueller wygrywa, Kubacki na podium

 • 2009-08-08 15:51

Roland Mueller wygrał sobotni konkurs z cyklu FIS Cup na skoczni HS 106 w Predazzo. Austriak uzyskał 102,5 i 105,5m. Na drugim stopniu podium stanął Tomas Zmoray (101,5 i 102,5m), a trzeci był Dawid Kubacki (101 i 103m).

Również inni nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. Tuż za podium znalazł się wczorajszy triumfator - Jakub Kot (98 i 102,5m), a piąty był Dawid Kowal (99 i 100,5m).

Na siódmym miejscu uplasował sie Andrzej Zapotoczny (98,5 i 100,5m), 13. lokatę zajął Grzegorz Miętus (96 i 98m),  20. był Klemens Murańka (93,5 i 98m), a 24. miejsce zajął Kamil Kowal (93 i 96,5m).

Poza "30" zawody ukończyli Kamil Skrobot oraz Jędrzej Ścisłowicz.

Następne konkursy odbędą się 15 i 16 sierpnia w niemieckim Oberwiesenthal.


WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz klasyfikację generalną FIS Cup...»


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4123) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Brawo dla młodzieżowców

  Polacy dominują w tych zawodach, podobnie bywało w FIS Youth w młodszych rocznikach. Ciekaw jestem, kiedy to się przełoży na poziom Pucharu Kontynentalnego i Świata. Należałoby być ostrożnym w oczekiwaniach, ale talentów tak czy inaczej nie brakuje. Wstrzymałbym się z opinią, że Murańka zawiódł. On to dopiero melodia przyszłości, jest najmłodszy w ekipie, jeszcze w ubiegłym sezonie bywał najmłodszym zgłoszonym zawodnikiem w FIS Cup a stawał na podium. Całą zimę regularnie punktował w PK. Jeśli teraz jest w środku wyników kadry młodzieżowej, nie ma co psioczyć, ma swój czas.

 • TAMM profesor

  Mueller powinien iść do PK.
  Kolejny bardzo udany konkurs dla naszych skoczków.

 • Piotr S. redaktor

  Gratulacje dla chłopaków. Dobrze się spisali.

 • Boro początkujący

  PARK Je-un jakiś nowy Koreańczyk ooo super

 • zabka początkujący

  balthasar shnaider tez jest dobry i go lubie

 • zabka początkujący

  na fis cup to mamy ekipe tylko zawiudl klimek ale jest u nas ok tylko sie dziwie czemu pointner nie stawia w ps na r.mullera i m. innauera wyjasnijcie mi to bo oni skaczą cały czas tak dobrze i nikt tego nie docenia

 • Anika bywalec

  Wygląda na to, że Polacy zdominowali konkurs:)
  Brawo chłopaki, tak trzymać :)

 • emotka22 stały bywalec

  brawo chłopacy :)

 • anonim

  kolejny świetny występ! Brawo!

 • kamka początkujący

  bardzo dobry wynik polaków

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).