Puchary Gilowic rozdane

• 2009-09-19 22:03

Międzynarodowe Zawody w Skokach Narciarskich o Puchar Gilowic przeszły już do historii. Pogoda dopisała, a na skoczni pojawiło się prawie 80 zawodników i zawodniczek z Polski i Czech. Warto było skakać, bo rywalizacja toczyła się nie tylko o wygraną w konkursie, ale i całym turnieju o puchar Karola.

Na skoczni K14 rywalizowały dzieci z rocznika 2000 i młodsze. Wśród dziewięciolatków, gilowiczanin, Łukasz Stawowy nie dał żadnych szans rywalom i dzięki dwóm skokom na odległość 15m zwyciężył z przewagą 12 punktów nad kolegą z drużyny Jarosławem Krzakiem (14,5 i 14m) oraz Piotrem Kudzią (14 i 14,5m), reprezentującym LKS Klimczok Bystra.

Spośród skoczków młodszych, czyli roczników 2001 i 2002, najlepsi byli Szymon Jojko z Wisły (14 i 13,5m), Marcel Matusinsky z Czech (dwa razy 12,5m) oraz Kacprem Stosem z Zakopanego (13 i 12m).
W obu kategoriach startowało łącznie 19 skoczków, w tym trójka siedmiolatków: Oskar Rojek, Eryk Strączek i Arkadiusz Jojko, którzy radzą sobie coraz lepiej.

Starsi chłopcy oraz wszystkie dziewczęta rywalizowały na skoczni K20. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Joanna Szwab, osiągając w obu próbach 18,5m. Tuż za nią uplasowały się Monika Luber z Gilowic (dwa skoki na 17,5m) oraz Magdalena Pałasz ze Starego Bystrego (18 i 19m).

Wśród skoczków urodzonych w 1999 roku wygrał Paweł Wąsek z Goleszowa (20,5 i 20m), a kolejni byli Kacper Konior z Bystrej (19 i 19,5m) i reprezentant Wisły Zakopane, Dawid Jarząbek (19,5 i 19m).

Rywalizację w kategorii rocznik 1998 rozstrzygnął na swoją korzyść Lukas Kantor, uzyskując 21 i 21,5m. Czech ma patent na tę skocznię, bo wygrał tu już kilka razy. Za nim znaleźli się Jakub Jurosz z Wisły (oba skoki 21m) oraz gilowiczanin Dominik Kastelik (19,5 i 21m).

W kategorii rocznika 1997 zwyciężył gospodarz, Mariusz Małysiak (dwa razy 21m). Na podium znaleźli się także zakopiańczycy Krystian Kołodziej (19 i 20m) oraz Marcin Szwajnos (19 i 19,5m).

Wśród najstarszych triumfował Mateusz Hulbój z Gilowic, dzięki skokom na odległość 21 i 21,5m. Zaraz za nim uplasowali się Czech Michal Krpec (20 i 20,5m) oraz Michał Milczanowski z Zakucia (21 i 20,5m).

Wszyscy skoczkowie z pierwszej dziesiątki otrzymali pamiątkowe dyplomy, najlepsza szóstka każdej kategorii puchary, a najlepsza trójka – nagrody rzeczowe. Choć nie było to planowane, wyróżniono także startujących poza konkursem Krzysztofa Leśniaka z LKS Jawornik oraz Kamila Kręcichwosta ze Świnnej.
Warto zauważyć, że gospodarze – zawodnicy PKS "Olimpijczyk" Gilowice - spisali się znakomicie i wygrali trzy spośród sześciu kategorii, zajęli dwa drugie miejsca oraz jedno trzecie.

Dodatkowo w ramach Projektu "Karol" prowadzono klasyfikację łączną wszystkich trzech konkursów rozgrywanych w tym roku w Gilowicach. Najlepsi w każdej kategorii otrzymali puchary. Wśród dziewcząt zwyciężyła Joanna Szwab. Zajmujący po dwóch konkursach miejsce trzecie w kategorii rocznik 2000 i młodsi Łukasz Stawowy rzutem na taśmę zapewnił sobie puchar. Wśród dzieci z rocznika 1999 wygrał Paweł Wąsek. Lukas Kantor, zwycięzca wszystkich trzech konkursów, zdobył puchar dla dzieci z rocznika 1998. Puchar otrzymał też urodzony w 1997 roku Mariusz Małysiak, dotychczas trzeci w klasyfikacji. Wśród najstarszych zwyciężył Mateusz Hulbój.