FC w Einsiedeln: Schneider zwycięża

• 2009-10-10 13:39

Balthasar Schneider wygrał ostatni konkurs z cyklu letniego FIS Cup, rozgrywany na skoczni HS 117 w szwajcarskim Einsiedeln. Polacy nie startowali.

Austriak skoczył 113,5 i 108 metrów i uzyskał notę 248,7 punktu. O 2,3 pkt. za nim, po skokach na odległość 112,5 i 108 m, uplasował się Niemiec Nico Hermann, a trzecie miejsce, z łączną notą 239,7 pkt., zajął kolejny reprezentant Niemiec - David Winkler, który lądował na 109,5 i 107 metrze.

Na dalszych pozycjach sklasyfikowani zostali Japończycy Kento Sakuyama (107,5 i 107,5 m i 235,5 pkt) i Yuusuke Narita (107 i 108 m i 234,5 pkt) oraz Niemiec Maximilian Mechler (107 i 104,5 m i 227,7 pkt.).

W ogólnej klasyfikacji letniego FIS Cup najlepszy był Niemiec Nico Hermenn (458 pkt.) przed swoim rodakiem Joergiem Ritzerfeldem (426 pkt.) i Słowakiem - Tomasem Zmorayem (305 pkt.).

Następne konkursy odbędą się 12 i 13 grudnia w słowackim Strbskim Plesie.

Zobacz klasyfikację generalną FIS Cup...»

Tomasz Medyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5436) komentarze: (8)