Robert Kranjec Mistrzem Słowenii

 • 2009-10-10 22:35

Nie tylko polscy skoczkowie rywalizowali o krajowy prymat, letnie mistrzostwa odbyły się także w Słowenii. Na skoczni w Kranj rozegrano indywidualne konkursy pań i panów oraz zawody drużynowe.

Tytuł Mistrza Słowenii wywalczył w bardzo dobrym stylu Robert Kranjec, który po skokach na 113 mi 114,5 metra wyprzedził Dejana Judeaz oraz Jernej Damjana. Za podium znaleźli się Primoż Pikl, Peter Prevc i Jure Sinkovec. Dopiero na 12 miejscu zawody ukończył Primoż Peterka.

Nie był to jedyny złoty medal Kranjca. Drugi skoczek tegorocznej LGP na najwyższym stopniu podium stanął też w konkursie zespołowym. Skład zwycięskieej drużyny SK Triglav Kranj I uzupełnili Prevc, Peterka i Jaka Oblak. Na drugim miejscu znalazł się zespół SK Zagorje I, a na trzeciej pozycji Costella SSK Ilirija I.

Konkurs pań wygrała Ewa Logar, która jako jedyna dwukrotnie przekroczyła odległość 100 metrów (100,5 i 103,5 m.). Drugie miejsce ze znaczną stratą do zwyciężczyni zajęła Spela Rogejl, a trzecie Barbara Klinec. Wystartowało osiem zawodniczek.

Pełne wyniki konkursu indywidualnego >>
Pełne wyniki konkursu drużynowego >>
Pełne wyniki konkursu Pań >>


Adrian Dworakowski, źródło: sloski.si
oglądalność: (5117) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • JPW2 stały bywalec

  Ciekawe czy Kranjec utrzyma swoja wysoka dyspozycje do zimy....

 • anonim

  Nie tylko u nas odbywały się tak póżno MP, sądziłam, ze jesteśmy wyjątkiem:)
  Ale widać, że , nie bo i Szwajcarzy mieli w ten wekend mistrzostwa kraju, które wygrał Amman.

 • zabka początkujący

  chyba mamy rewolucje w słowenii .Ci co juz czasem skakali w PŚ tutaj slabo np;tepes,a.damian ,sinkowec, roglic , bogataj...

  dziwne

 • TAMM profesor

  Zwycięstwo Kranjca było praktycznie pewne.
  Judez spisał się bardzo dobrze.
  Słaba postawa Peterki.
  Roglic i Zupan też słabiutko.

 • sledzik16 stały bywalec

  Kranjec ma formę. Będzie mocny jak zwykle na początku sezonu i w końcówce.

 • David27 bywalec

  No Kranjec ma Formę :D ale pewnie zaraz ktoś napisze, że jest na resztkach formy z marca ;/ jak to nie prawda ;/ Robert ten sezon powinien być dla ciebie dobry i tego ci życzę ;D

 • kamka początkujący

  ale dostawał wysokie noty za styl no tylko pogratulować

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).