Skoki narciarskie dla każdego?

 • 2009-11-09 21:02

Skoki narciarskie dla każego i to przez cały rok? To co teraz brzmi niezwykle już wkrótce może stać się realne, w Austrii oczywiście.

Dotychczas wybudowano specjalną skocznię. Na początku przyszłego roku projekt powinien zostać zrealizowany do końca.

200 metrów - to nie powinien być żaden problem na tym obiekcie - powiedział główny projektant Alois Wenger. "Każdy dostanie prawdziwe narty do skoków, następnie specjalny pasek do wspinaczki wysokogórskiej, przymocowany w trzech punktach w celu ochrony. Także każdy dostanie silnik, aby osiągnąć odpowiednią prędkość" - powiedział projektant.

W Niemczech istnieje już tego typu obiekt, w Austrii będzie to pierwsza tego typu skocznia. Całkowity koszt budowy to 200.000 euro. Kosztami podzielą się między sobą Unia Europejska, państwo oraz land.

Burmistrz miejscowości Höhnhart, w której powstaje obiekt, liczy że skocznia będzie atrakcją turystyczną, dopełnieniem dla pozostałych skoczni, które powstały w Höhnhart w zeszłym roku. "Tego byś sobie życzyli. Ważne, aby uwierzyć w ten projekt, ponieważ jeśli będzie wiara, będzie też sukces".


Anna Szczepankiewicz, źródło: sportsplanet.at
oglądalność: (7006) komentarze: (24)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  ja bym dal tytul newsa

  Portal skijumping dla kazdego nawet tych co nie lubia Malysza :) a nie tylko dla zaslepionych w nim.

 • Moni początkujący

  Szkoda, że nie w moim mieście, gdzie mieszkam w Innsbrucku ;)

 • anonim

  www.dsj3newtour.tnb.pl
  Turniej dsj3, trwa już prawie rok
  Za niedługo PŚ 2009/10 teraz k.nieoficjalne i treningi.
  Rejstracja imieniem i nazwiskiem czynnego skoczka i NIE ZAJETEGO NA STRONIE
  Zapoznajcie sie tez z regulaminem.
  Pozdrawiam x

 • kamka początkujący

  Austria jak zwykle

 • sledzik16 stały bywalec
  maja88

  Chyba na K-10 bo na skoczni dużej to nawet nie ma mowy by ktoś skoczył :D

 • maja88 bywalec

  Pomysł ciekawy..chciałabym bardzo skoczyć tak sobie kiedyś:p

 • anonim

  www.dsj3newtour.tnb.pl
  Turniej dsj3, trwa już prawie rok
  Za niedługo PŚ 2009/10 teraz k.nieoficjalne i treningi.
  Rejstracja imieniem i nazwiskiem czynnego skoczka i NIE ZAJETEGO NA STRONIE
  Zapoznajcie sie tez z regulaminem.
  Pozdrawiam

 • anonim

  Tak myślę,że nawet obyło by sie bez tworzenia konstrukcji i fundamentów.Gdyby tak wyszukać naturalny kawałek lodowca z odpowiednim nachyleniem rozbiegu i zeskoku?Wystarczyłoby tylko próg uformować i delikatnie wyszlifować profil skoczni.A potem hulaj dusza piekła nie ma !Przez cały rok, na okrągło!Taka duża terenowa skocznia he he

 • Alina88 stały bywalec
  @TAMM. krwisty

  To nie takie proste postawić skocznię na lodowcu. Zwykle nie da się tam nawet postawić wyciągów innych niż orczykowe, a co dopiero solidne fundamenty skoczni.
  Ale technika idzie do przodu:)

 • Kaśka22 początkujący

  Niesamowite! sama chętnie bym się tam wybrała by przeżyć taką przygodę na skoczni. Pomysł super, ale czy to wogóle możliwe by kibice skoków narciarskich mogli doświadczyć tego na własnej skórze, a nie tylko wyobrażać sobie to uczucie obserwując swoich idoli. Mam nadzieję, że tak i wkrótce tak się stanie.

 • Pavko40 początkujący
  extra pomysł

  Zawsze chciałem skoczyć na jakiejś dużwj skoczni .
  Chyba tam pojade.

 • TAMM profesor
  @krwisty

  Ciekawy pomysł.
  Trzeba by znaleźć jak najniżej położone wieczne śniegi.
  A potem postawić tam skocznię.

 • krwisty bywalec

  Kurcze a jakby tak na dużej wysokości gdzie zawsze leży śnieg zrobić normalną skocznię?Wiecie K-120 z zawsze ośnieżonym zeskokiem i fajnymi zimowymi warunkami przez cały rok?

 • anonim

  oj moja wyobraźnia już zaczęła pracować na pełnych obrotach:D

 • Keberis początkujący
  hmm

  To będzie jakiś zjazd na linie? Bo inaczej sobie nie wyobrażam...
  Jeśli tak to wrażenie pewnie nie do opisania, ale z tym na zwykłej skoczni raczej nie będzie miało wiele wspólnego.

 • Ametyst początkujący

  Ale fajnie. Zawsze marzyłam o skakaniu;-)

 • anonim

  200 m? chyba jakaś pomyłka?

 • materac początkujący

  haha jadę tam! :)) ciekawe ile taka atrakcja będzie kosztować

 • strong return początkujący
  Fiu Fiu

  Popieram tę kosmiczną trochę,ale nie mniej ekscytującą ideę. Świetny pomysł na wygenerowanie zysku,bo "wielu zapewne da wiele" za przeżycie takiej przygody.

 • Marce93 stały bywalec

  ;D ciekawe ;D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).