Sensacyjne wypowiedzi państwa Nykaenen

 • 2003-07-18 15:16
Najlepszy skoczek w historii nie schodzi z łam gazet i czasopism. Obchodzone kilka dni temu, przez tego byłego zawodnika, 40 urodziny wywołały falę zainteresowania mediów. Niedawno Matti, wraz ze swoja czwartą już żoną, udzielił obszernego wywiadu finskiej gazecie „Ilta-Sanomat”, w którym wspominał przebieg swojej kariery zawodniczej.

W tym wywiadzie jego żona stwierdziła:
"Właściwie Matti w swojej karierze zdobył pięć złotych medali, ale dostał tylko cztery. W 1984 roku mistrz olimpijski na średniej skoczni z Sarajewa Jens Weissflog był bowiem na dopingu"

On sam dodał:
"Nie obwiniam jednak Jensa, lecz system, który był wówczas w NRD"

Jednak czy sformułowania były za ostre i Matti się zreflektował, że posunął się za daleko w oskarżeniach Jensa Weissfloga, dość że sam od własnych wypowiedzi się zdystansował i domaga się od redakcji sprostowania:

"Nigdy nie uważałem, że Jens był na dopingu. W wywiadzie mówiliśmy tylko o problematyce dopingu w NRD.”

Pytanie, czy ten kontrowersyjny wywiad pomoże, czy zaszkodzi promocji książki „Pozdrowienia z piekła” opartej na doświadczeniach życiowych słynnego skoczka z Finlandii, szczególnie promocji na terenie Niemiec, gdzie postać Jensa Weissfloga jest znana i szanowana, a sam Jens to przecież wzór do naśladowania i idol Adama Małysza.
Jaala, źródło: Skispringen

oglądalność: (9509) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  zdjęcie

  O - znowu to samo zdjęcie! Może w międzyczasie Droga Redakcja się dowiedziała, czyj kombinezon ma na sobie Matii i kiedy i w jakich okolicznościach go dostał? :P A co do Weissfloga, to przecież on już się dawno przyznał, że coś mu dawali, tylko sam nie wie co, a poza tym nie miał nic do gadania itp., takie bleble jak zwykle...

 • Jaala początkujący
  zdjęcie

  Droga Redakcja nie wie i nie dowiedziała się niestety z braku czasu:( Jednocześnie byłaby bardzo wdzięczna, gdyby Szanowna Czytelniczka uchyliła rąbka tajemnicy:)


  Pozdrawiam serdecznie:)

 • anonim

  ja też nie wiem o kogo tp kombinezon!! może Adasia albo fijasa, chociaż on jest trochę za stary

 • anonim
  mała historyjka

  Jasne, hmm, masz rację! :) To jest jak najbardziej kombinezon Funakiego. Nykaenen był zawsze jego największym idolem i oni się w końcu spotkali w lecie 1999, wybrali się razem w parę miejsc (m.in. oglądali te medale Mattiego w muzeum...), a na koniec zrobili sobie mały konkurs skoków na K-90 w Lahti. Nawiasem mówiąc, narty i kombinezon pomagał Mattiemu wybierać Toni Nieminen. Podejrzewam, że to był ostatni skok Nykaenena w życiu, w dodatku mało brakowało, żeby zakończył się tragicznie... No i na koniec wymienili się prezentami - Nykaenen dostał kombinezon, a Funaki jakiś wielki puchar (ale nie wiem dokładnie jaki). Był o tym wszystkim półgodzinny program w japońskiej TV, a ja go mam na kasecie. Btw - Funaki prywatnie mówi o Mattim tak: "To świetny facet, kiedy jest trzeźwy. Niestety, rzadko bywa trzeźwy...".
  A na koniec serdecznie pozdrawiam Szanowną Redakcję, mając nadzieję, że nie zanudziłam Jej swoją historyjką. :)))

 • Jaala początkujący
  no i wszystko jasne :)

  Szanowna Redakcja serdecznie dziękuje Drogiej Czytelniczce Kfance za tę małą historyjkę, jednocześnie nadmienia, że w duszy tez tak myslała, że to własnosc Funakiego (sponsorzy na kombinezonie) ale wychylac się ze swoimi przypuszczeniami nie chciała.  Szanowna Redakcja serdecznie dziękuje za pozdrowienia i także pozdrawia wszystkich :)

 • anonim
  Wyniki treningu - świetna postawa Bachledy

  Dla zainteresowanych; na sportsplanet.at opublikowano wyniki treningów z Calgary. Świetnie spisał się w nich Marcin Bachleda, osiągając odległości 93,5 88,5 i 95,0 m. Ostatni wynik z tego co dobrze widzę z tabeli jest drugi. Pozostaje więc życzyć sukcesów w obu konkursach.
  Wyniki pozostałych Polaków:
  G. Sobczyk - 85,0 85,0 90,0m
  T. Tajner - 83,5 69,0 74,0m
  T. Pochwała - 79,5 63,0 81,0m
  Najdłuszy skok wszystkich 3 serii oddał Amerykanin Clint Jones, osiągając w trzeciej próbie 95,5m.

 • anonim
  Obstawiam wyniki

  1. Marcin Bachleda
  2. Grzegorz Sobczyk
  3. Tomisław Tajner
  Tomasz Pochwała

  No co, pomarzyć zawsze można:P

 • Jaala początkujący
  treningi

  Była niedawno wiadomość na stronach naszego serwisu, gdzie donosiliśmy, iz Clint jest w naprawde dobrej formie i wygrywa konkursy, więc takie miejsce tego zawodnika nie jest zaskoczeniem. A nasz Marcin Bachleda też nie zawodzi. Czekamy na pierwszy konkurs. :)))

 • anonim
  Jeszcze jedno

  Na co mam tam kliknąć, żeby zobaczyć ten trening, bo nic nie kumam po niemiecku:/

 • anonim

  Do QX: [ ... ] pod wskazany adres i otworzy (lub ściągnie się na dysk) arkusz programu Excel z wynikami treningu.
  P.S.
  Przejrzałem jeszcze raz te wyniki dokładniej i po przesortowaniu ich okazało się, że w pierwszej próbie Marcin był pierwszy, natomiast w trzeciej drugi.
  Brawo!!!

 • anonim

  hmmm.... widze że nie da sie skopiować linka, w takim razie kilknij na link "Ergebnisse der drei Trainingsdurchgänge" przy wiadomości "Trainingsdurchgänge für den Continentalcup in Calgary" i otworzy się arkusz Excela, o którym mowa niżej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).