PK w Sapporo: Bardal wygrywa, Kot drugi!

• 2010-01-08 12:16

Anders Bardal wygrał konkurs PK w japońskim Saporo na skoczni Miyanomori. Drugie miejsca zajął Maciej Kot.

Norweg skoczył 92 i 94 metry i uzyskał łączną notę 241,5. Kot, który prowadził po pierwszej serii, w drugiej oddał słabszy skok i spadł na drugą pozycję, o pół punktu przegrywając z Bardalem. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Niemiec - Julian Musiol, który skoczyłą 91 i 94 metry.

Na dalszych pozycjach sklasyfikowani zostali Jurij Tepes (92,5 i 91,5 m) oraz Severin Freund (92,5 i 91,5 m) i Florian Schabereiter (93 i 91 m) - którzy uzyskali identyczną notę.

Z pozostałych Polaków, dobrze spisał się Dawid Kubacki, który skoczył 90,5 i 92 metry i był 9. Do finału zdołał awansować także Dawid Kowal (86,5 i 83 m), któy zajął 27. pozycję. Do "30" nie awansowali pozostali Polacy. Kamil Kowal (85,5 m) był 33., a Piotr Żyła (84 m) - 36.

Następny konkurs odbędzie się jutro, także w Sapporo, na skoczni Okurayama.

KLASYFIKACJE I WYNIKI:
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »
Zobacz aktualny ranking CRL »

Tomasz Medyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (15554) komentarze: (56)

• Suomalainen bywalec
    @David27

Maciek jest jeszcze młody. Młodzi skoczkowie nierzadko za bardzo denerwują się startami. Niejaki Robert Kranjec, kiedy był w Maćka wieku, też nie miał na koncie jeszcze żadnych punktów PŚ. Fakt, że Kranjec też nie należy do najsilniejszych psychicznie i często psuje skoki... ale mimo wszystko wygrał w karierze 2 konkursy PŚ. Może Maciek też w jakiś sposób się "wyrobi" i już za rok, dwa (a może za kilka lat?) osiągnie większe sukcesy niż podium w pucharze kontynentalnym.

skoki

A kto tam był trenerem naszych skoczków?

Do tego mogło być jeszcze gorzej, bo Kot wszedł do 2 serii rzutem na taśmę z 30 wynikiem, ale jeśli jutro będą Kot i Kubacki skakać jak w swoich 2 skokach, to może być dobrze, odpowiednio uzyskali 7 i 6 wynik 2 serii.

MKot

Maciek Kot w drugiej serii skoczył 91 metrów za co dostał 62 punkty. Ponadto za styl dostał 5x 18 co mu dało łączną notę za drugi skok 116 punktów co było 10tym rezultatem.

• jozek_sibek profesor
    Polityka startowa PZN w PK.

II period:
    Brak Ł.Rutkowskiego w Ottepaa - strata 1 miejsca i limit 5 na III period.

III period:
    Brak M.Kota w Engelbergu - strata 1 miejsca i limit 5 na IV period.

IV period:
    Brak R.Sliża może również zakończyć się stratą 1 miejsca na V period.

74.R.Dellasega - 117 - 11 pkt

Z tego zestawienia widać jak dużym błędem było nie wysłanie do Japoni R.Sliża pomimo ostatno słabszej formy!
    W 3 konkursach wystarczyło zdobyć tylko kilka pkt ażeby utrzymać miejsce w "50" CRL. Nie startują J.Damjan,N.Aleksander i P.Prevc,a R.Trofimov jest w tak katastrofalnej formie,że od dłuższego czasu ląduję daleko poza 30 - są to nadal zawodnicy z 50 CRL.

Natomiast z kandydatów do "50",którzy startują w Sapporo jak pokazuje powyzsza tabelka liczyć powinno się tylko 4.
    Pomimo,że w I konkursie zdobyli sporo pkt to nadal mają spore straty.

Ł.Kruczek mówi o powiekszeniu limitu a wysyła się braci Kowali,którzy przed konkursem mieli we dwóch 1 (dosłownie jeden) punkt w rankingu CRL,a po konkursie 5!

Co to za polityka startowa!

Dwa ostatnie starty R.Sliża i D.Kubackiego do porównania.

D.Kubacki - 45 i 37 miejsce
    R.Sliż ------ 41 i 52

Miejsca podobne,a tutaj Dawid zajął 9 miejsce i 29 pkt,a Rafał...........co się z nim dzieje?

W ten wekend startuje 25 Polskich skoczków,a z 16 kadrowiczów miejsca w konkursach brakło tylko do R.Sliża!

Startuje nawet J.Scisłowicz z kadry B,który w letnich konkursach FIS Cup zajmował miejsca - 59,80,35 i 43 !

• Davidsson doświadczony

ehh szkoda troche rumunów. ;]

• JPW2 weteran

Fajnie Maciek i Dawid Kubacki ......:)
    Reszta .... no Dawid Kowal przyzwoicie ...:)
    Jego brat i Zyla slabo...:/

• maja88 stały bywalec

Brawa dla Maćka. Powodzenia jutro dla polskich skoczków!

• Piotr S. weteran

Gratulacje dla chłopaków, szczególnie dla Maćka.

Gdzie sa ci ktorzy wieszali psy na Kocie? xD
    Ile skoczyl w drugiej serii bo raczej nie 69 ;]

• David27 doświadczony

A Arthur Pauli dopiero 40 ;/ ale przynajmniej Innauer wrócił do skoków z sezonu 06/07 ;]

• Maciek5052 profesor

Kot skoczył 94 i 69 metrów i zajął drugie miejsce ? To jak duże musiał noty dostać za styl , niesamowite !