Puchar Wisły: Juniorzy skakali na Łabajowie

• 2010-01-24 22:19

W ubiegły piątek (22.01) po zakończeniu zawodów LOTOS Cup, na skoczni w Łabajowie rozegrano konkurs o Puchar Wisły. Wystartowali w nim skoczkowie z pięciu kategorii juniorskich.

Wśród juniorów E triumfował Dawid Jarząbek, który na skoczni K35 w Wiśle nie miał sobie równych. Na drugim miejscu znalazł się Paweł Wąsek, a na trzecim - Dominik Kastelik.

W grupie junior D wygrał Łukasz Podżorski, wyprzedzając Krzysztofa Leję. Tym samym zawodnicy ci "zamienili się miejscami" w stosunku do konkursu Lotos Cup, gdzie zwyciężył Leja, a Podżorski był drugi. Trzecią lokatę wywalczył Mateusz Hulbój.

Krzysztof Biegun wygrał rywalizację w grupie juniora C, pokonując Szymona Szostoka i Kamila Byrta. Lider Lotos Cup, Bartosz Gąsienica Laskowy, tym razem zajął czwarte miejsce.

Bez niespodzianek w kategorii junior B - pierwsze dwa miejsca zajęli reprezentanci gospodarzy - Tomasz Byrt i Aleksander Zniszczoł, a trzecie - Bartłomiej Kłusek.

Wśród najstarszych skoczków - juniorów A, których w Wiśle wystartowało dziewięciu, najlepszy był Mateusz Cieślar, a wraz z nim na podium stanęli: Wojciech Dudek i Andrzej Staszel.