Poważny upadek Witalija Szumbaretsa

 • 2010-02-22 13:37

Ukraiński skoczek Witalij Szumbarets uległ groźnie wyglądającemu wypadkowi podczas wczorajszego treningu na dużej skoczni w Whistler. Zawodnik na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale na krótki czas stracił przytomność.

Ukrainiec mniej więcej w połowie swojego skoku stracił kontrolę i upadł twarzą na zeskok. Następnie zsunął się po nim na sam dół skoczni. Błyskawicznie pojawili się przy nim sanitariusze.

Szumbarets był nieprzytomny, więc natychmiast przetransportowano go śmigłowcem do szpitala.

Ukraincy nie będą startować w dzisiejszym konkursie drużynowym.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (12892) komentarze: (40)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Rany, to rzeczywiście przypomina wypadek Jana Mazocha :-(. Nawet kolor kombinezonu i marka nart się zgadza. Niech szybko wraca do zdrowia.

 • anonim
  -

  http://wintergames.ap.org/story.aspx?st=id&id=83b229b1b4c742469d310d0322e96e88#RatingList

  Jest spacja w kilku miejscach, link do serii zdjęć z upadku, prawie jak filmik ;p

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(2209), 2010-02-26 10:09:35 ***

 • anonim

  To Ukraina miałą skakać w drużynówce? A to szkoda, bo bardzo lubię Ukraińców i liczyłem na ich występ, ale myślałem, że nie skaczą ze względu na brak kwalifikacji a nie taki przykry upadek. Skoda mi Shumbaretsa, bo ładnie sobie radził a taki upadek pewnie "cofnie go w rozwoju skokowym", tak jak było z Pochwałą...

  I szkoda Lasarovycha, bo byłby to jego pierwszy występ w konkursie głównym na tych igrzyskach, bo 2 razy odpadał w kwali. no szkoda..

  I ja preferuję angielską transkrypcję, bo taka jest uznana międzynarodowo. Jak się hiszpan uczy rosyjskiego to używa angielskiej transkrypcji...

 • joszko początkujący
  upadek

  Jak oni przygotowali obiekty do olimpiady jak uczniaki

 • Maciek5052 bywalec
  Kuba35910

  jako czwartego do drużynówki Ukraina wzięła jakiegoś kombinatora norweskiego.

 • Kuba35910 początkujący
  Upadek

  Oby szybko wrócił do zdrowia, a co do konkursu drużynowego to przecież
  Ukraina ma tylko 3 skoczków.

 • Tomek389 bywalec
  Trzymaj się, WItalij!

  Mam nadzieję, że Witalij szybko wróci do zdrowia. Jeden z moich ulubionych skoczków. Trzymaj się!

 • Piotr S. stały bywalec

  Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia.

 • Maciek5052 bywalec

  Kurczę , już mam dość tych wypadków na tych "igrzyskach" .


  Oby szybko wrócił do zdrowia i na skocznię !

 • anonim
  ;***

  Współczucie.... Coś te igrzyska pechowe są ;/

 • anonim

  Hejo. Jest gdzieś filmik z tego upadku ? ;-) POZDRÓWKA i zdrówka

 • Nadiki początkujący
  Co do spolsczania nazwisk,

  to nie jesteśmy jedynym narodem , który to robi. Nie wiem jak z nazwiskami, ale Finowie piszą po swojemu obce nazwy. Nie powiedzą/napiszą 'komputer' -tylko 'tietokone.'
  Tak samo samochód peugeot, nie 'peżo', tylko normalnie, tak jak się pisze -peugeot.

 • anonim
  do LOLE Z WAS

  Znawco! Ukraińcy właśnie mieli wziąć udział w drużynówce! Miał dołączyć do Lazarovycha,Boschuka i Shumbaretsa kombinator norweski TRACHUK!

 • anonim

  Boże, kolejny wypadek tam.
  Ile jeszcze ?
  Cos okropnego:(

 • Damiansport1 bywalec

  no to Polacy maja fuksiara rywal mniej ,
  {*}

  Dziwne IO Jeden zabity , dwoch ciezko ranny ch , a to dopiero polmetek..

 • anonim
  ukraina w druzynowce?

  po co piszecie ze polakom ubyło rywali w druzynowce? Przeciez Ukraina i tak miala nie startowac bo przjechali tylko w 3 do Whitsler ? Jak mozna sie tak razaco nie znac na skokach i nie byc w temacie a potem wypisywac taie bzdury?!

 • anonim

  http://www.apimages.com/ Search.aspx?st=det&sort=date&id= Vancouver%20Olympics%20Ski%20Jumping&showact=events&prds=10001 &intv=3d&sh=10&kwstyle=and&adte=1265958574& pagez=20&cfasstyle=AND&

  Bardzo przykry upadek, przypominający Mazocha lub Roglica z Planicy z 2007 roku.

  Miejmy nadzieję, że mu nic nie będzie i że nie było to spowodowane złymi warunkami, chociaż jak widać na obrazku to wiatr kręcił...

  Niestety jakby ta skocznia została w PŚ, to byłoby to kolejne Kuusamo czy Lahti, gdzie wiatr rządzi...

  Może dobrze, że ją rozbierają i przywożą do Francji. Adam zostanie na zawsze z najdłuższym skokiem na HS 106 :)

 • anonim
  Pisownia nazwisk (Do adama)

  To nie jest spolszczenie nazwiska tylko prawidłowa pisownia.Dlaczego uważasz ze mamy pisać angielską transkrypcją? Jest u nas długa tradycja pisania nazw z cyrylicy polską transkrypcją i należy się jej trzymać! Z tym powinno być raczej Szumbarec niż Szumbarets ;) Ale to taka mała pomyłka. Pozdrawiam

 • IceMan10 bywalec

  Fuj...taki upadek to coś podobnego jak na tych igrzyskach w narciarstwie alpejskim, gdzie co drugi zawodnik lub zawodnicza leży i zsuwa się w dół podbijając się co chwila o tą nieprzygotowaną trasę.
  Na pewno boli, ale on kaurat już wcześniej latał niepewnie..

 • anonim
  z

  polacy narodem który spolszcza nazwiska?/ tyś chyba czechów nie widział, kobieta o nazwisku żona shumbaretsa to sumbaretsova

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).