Znani skoczkowie poprowadzą drużynę Japonii

 • 2010-05-10 14:19

Po po tym, jak Kari Ylianttila opuscił japońską kadrę skoczków, Japoński Związek Narciarski został zmuszony do przebudowy sztabu szkoleniowego kadry narodowej.

Na czele nowej drużyny japońskiej staną dyrektor sportowy - Chiharu Saito oraz główny trener - Tomoharu Yokokawa. Do sztabu szkoleniowego zostali zaproszeni także znani skoczkowie, którzy zakończyli swoje kariery zawodnicze.

Masahiko Harada - Mistrz Olimpijski, Hideharu Miyahira - trzykrotny srebrny medalista Mistrzostw Świata, Hiroya Saito - Mistrz Olimpijski w drużynie oraz Kenji Suda - będą trenować japońską kadrę narodową.

Saito oraz Harada będą nadal pracować także dla klubu Snow Brand, w którym trenują m.in. Takanobu Okabe i Shohei Tochimoto. Fin Topi Saparanta i Yasutaka Nakanishi poprowadzą drużynę Tsuchiya - klub Noriakiego Kasai oraz Kazuyi Yoshioka.

Tadeusz Mieczyński, źródło: berkutschi.com

oglądalność: (10094) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Adam początkujący

  Kenji Suda - jeden z najsympatyczniejszych skoczków jacy kiedykolwiek byli :)

 • and początkujący
  Norwegowie

  Norwegowie narazie podali skład tylko pierwszej kadry: Bardal, Evensen, Gangnes, Hilde, Jacobsen i Romoren. Praktycznie bez zmian - pomniejszona tylko o Skleta pomimo że w PŚ był lepszy od Gangnesa. Zresztą od niego lepsi byli również Stjernen, Fannemel czy Kokkonen. Jedynie co przemawia za Gangnesem to występy w LGP gdzie zajmował dość wysokie miejsca (11 i 14 w Zakopanem i 10te w Klingenthal).
  PS. Sugerowanie że w kadrze B pojawią się bracia Kowalowie to wyraz skrajnego czarnowidztwa lub braku znajomości tematu. Zarówno Dawid jak i Kamil podczas swoich startów wówczas gdy byli w kadrach jak i poza nie dają jakichkolwiek nadzieji na chociazby solidność. To samo mozna powiedzieć o startach Jakuba Kota (kadra A ?). Natomiast zarówno Rafał Śliż jak i Marcin Bachleda są lepsi od Jakuba Kota jak i Dawida Kubackiego czy Klemensa Murańki.

 • anonim

  ciekawe czy coś się ruszy w tych japońskich skokach..?

 • anonim

  Składy kadr słoweńskich :

  Kadra A
  Trener: Matjaž Zupan
  Asystent: Igor Medved

  Robert Kranjec
  Primož Pikl
  Jernej Damjan (trenuje indywidualnie)
  Rok Urbanc
  Mitja Mežnar
  Robert Hrgota
  Matic Kramaršič

  Kadra B
  Trener: Goran Janus
  Asystent: Jani Grilc

  Primož Peterka
  Jure Šinkovec
  Anže Damjan
  Jurij Tepeš
  Rok Mandl *
  Tomaž Naglič *
  Primož Roglič *
  Sašo Tadič *

  Kadra juniorów
  Trener: Peter Jošt
  Asystent: Igor Jelen

  Dejan Judež
  Žiga Mandl
  Andraž Pograjc
  Peter Prevc
  Luka Leban
  Jaka Hvala

  Kadra Pań
  Trener: Matjaž Triplat

  Maja Vtič
  Eva Logar
  Manja Pograjc
  Špela Rogelj
  Barbara Klinec *
  Anja Tepeš *

 • anonim

  skład naszych kadr
  kadra A :A.Małysz K.Stoch, Ł.Rutkowski, S.Hula, G.Miętus, K.Miętus, K.Murańka, M.Kot J.Kot, D.Kubacki,
  kadra B M.Bachleda, R.Śliż, T.Byrt, A.Zniszczoł, J.Ziobro, D.Kowal K.Kowal

 • patrycja381 weteran

  moim zdaniem to dobre rozwiązanie. jakby nie patrzec skoczkowie mogą być dobrymi trenerami, choć nie zawsze dobyr skoczek = dobry trener.

 • anonim

  Teraz się zacznie prawdziwe japońskie skakanie, myślę, że Japonia wróci do światowej czołówki.

 • walik początkujący

  Zobaczymy czy cos w Japonskich skokach drgnie bo prócz dwoch brązów w druzynówce na Mś to Japonczykom nie najlepiej szło.Poza Kasaim i Ito to słabo. Mimo to szkoda , że Kari nie będziesz nadal prowadził Japońskich samurajów.

 • anonim
  :/

  Ciekawe gdzie teraz będzie pracował Kari?

 • adus początkujący

  szkoda yilantili

 • TigerusPompeius początkujący

  szkoda, że Kari odszedł, szczególnie w perspektywie występów Kasai'ego...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).