Kontrowersje wokół sobotniego walnego zjazdu PZN

 • 2010-05-24 12:57

Podczas sobotniego walnego zjazdu sprowazdawczo-wyborczego PZN nie obyło się bez kontrowersji. Apoloniuz Tajner był jedynym kandydatem do fotela prezesa, ponieważ z walki wycofał się Ludwik Żukowski, prezes Warszawskiego Okręgowego Związku Narciarskiego, który... podważył legalność wyborów.

Dodatkowo nie jest wykluczone, że legalność wyboru może zostać podważona przez kluby, które uważają, że są pokrzywdzone, bowiem nie miały mandatu na walny zjazd sprawozdawczo-wyborczy. Wnioski o członkostwo w PZN zablokowano 13 podhalańskim klubom. Władze PZN tłumaczyły, że wnioski te wpłynęły po terminie.

"Myślę, że nie ma powodu, by składać jakieś protesty. Wydaje mi się, że to jest bardziej sprawa kancelarii prawnej, która przygotowywała ten zjazd, a nie moja bezpośrednio" - skomentował sprawę prezez Apoloniusz Tajner dla portalu Onet.pl.

"Powstaje pytanie, czy jesteśmy reprezentantami całego środowiska, czy ten zjazd jest kadłubowy. Czy później podejmowane uchwały nie zostaną uchylone" - pytał Ludwik Żukowski szef Warszawskiego Okręgu Narciarskiego, cytowany na łamach "Tygodnika Podhalańskiego".

"Nie jestem prawnikiem i nie będę na ten temat zabierał głosu. Oczywiście sytuacja powinna zostać wyjaśniona do końca - oznajmił Andrzej Kozak, prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.


Jak informuje "Tygodnik Pohalański", nawet wybrana na początku zjazdu komisja mandatowa uznała, że zjazd został zwołany nielegalnie, ale prowadzący obrady Zbigniew Waśkiewicz odpowiedział, że... przecież komisja nie miała się zajmować tą sprawą i zjazdu nie przerwał. Sprawa prawdopodobnie trafi do sądu.


Tadeusz Mieczyński, źródło: sport.onet.pl/Tygodnik Podhalański
oglądalność: (4725) komentarze: (21)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • piotr186 początkujący

  alfons coś jeszcze jak się przeżyć pierwszym newsom z lipca 2000 roku to pierwsze komentarze pod nimi pojawiły się dopiero w 2005 roku.. (pod jednym wyjątkowo już w 2004). Zaś sam newsy wyglądają jak wyniki przepisane z tabelki która jest dostępna choćby na stronie FIS-u.

 • piotr186 początkujący

  alfons6669 we wstępnym kalendarzu można wpisać wszystko -wszak kalendarz wstępny dla PŚ ustala się nawet 3 lata przed faktem(dla LGP też chyba ze 2 lata do przodu). Więc kiedy dla ciebie był odpowiedni termin na ogłoszenie że LGP będzie we Wiśle?

  Masz rację co do jednego - mogli ogłosić wybór Wisły 1 marca a 1 kwietnia ale to tylko miesiąc...

  Po za tym Wisła organizowała już letni i zmowy puchar kontynentalny i właściwe od początku istnienia nowego obiektu mówiło się o chęci organizacji dużej imprezy z PŚ włącznie w Wiśle....

  Po mojemu to TZN boji się o kasę której nie zarobi.

 • anonim

  Ano, właśnie.
  Nic więcej dodać do tego co napisał @alfons6669 nie można krótko, zwięźle na temat i prawda:)

 • Snoflaxe stały bywalec

  @piotr186
  Wszystko było jawne tylko już po fakcie. Pierwsza informacja na temat ewentualnego przeniesienia LGP do Wisły pojawiła się 1 kwietnia. To jest na prawdę późno, tym bardziej, że wstępne kalendarze uwzględniające Zakopane opublikowane zostały już w październiku.

 • kibic_malysza doświadczony

  Gdyby skocznia w Wiśle i Szczyrku była gotowa 5 lat temu, to do dziś odbywałyby się tam imprezy wyższej rangi niż tylko treningi.
  To nie Zakopane zabrało Beskidom zawody, tylko sami sobie zabrali przez opóźnianie sie w budowie i biadolenie z kosztami.

 • piotr186 początkujący

  fanka - nie pod stołem tylko nad nim wszystko było jawne i wszyscy wiedzieli o wszystkim w póznym acz odpowiednim czasie.

  I jeszcze coś o czym, nie zapominajcie - to TZN przez lata rządziło w związku i wyrzuciło sport zimowy w Beskidach na margines prawie.. dobrze że teraz się sytuacja zmieniał...

 • ZKuba36 profesor
  Spóżnienie.

  Z moich doświadczeń wynika, że jeżeli chcę jechać jakimś pociągiem i spóżnię się na niego (obojętnie czy będzie to 1. minuta, 1. godzina, czy 1. doba) to tym pociągiem nie pojadę. Do kogo mogę mieć pretensję? Moim zdaniem tylko do siebie.
  Skoczkom nie zalecam spróżniania odbicia nawet o 0,01s.

 • anonim

  Przestańcie pleść, że TZN robi wciąż jakieś problemy bo to głównie Związki je robią u nas w kraju to już norma, że Związki mają zawsze swoje interesy jakieś.
  A TZN ma prawo czuć się pokrzywdzonymi, już przez samo to, że Tajner i jego zespół odebrali im LGP pod stołem gdzieś.
  Współczuję Panu Nadarkiewiczowi, żę musi się szarpać z taką kliką.

 • piotr186 początkujący

  sorry za czcionkę:)

 • anonim

  Dla informacji:

  TZN. NIKT NIE BLOKOWAŁ, KLUBY TATRZAŃSKIE PO PROSTU NIE ZGŁOSIŁY SIĘ W TERMINIE A TO RÓŻNICA

  TZN I TAK OSIĄGNĘŁO WSZYSTKO CO MOGLO - MA SWOICH CZŁONKÓW W ZARZĄDZIE. PREZESA I TAK BY NIE OBALILI BO NIE BYŁO KONTRKANDYDATÓW A LICZBA GŁOSÓW KTÓRE DOSTAŁ WSKAZUJE ŻE TE 14 KLUBÓW WYNIKU BY NIE ZMIENIŁO.....

 • anonim

  Dzisiaj Adam Małysz u Majewskiego :))

 • Fanka_Simona początkujący

  TZN ma prawo czuć się pokrzywdzony, "awanturować się" i robić teraz te "problemy" (jak tu piszecie) , bo tak nie może być że blokuje się 13 klubów, wyklucza ze zjazdu i w ogóle nie dopuszcza do głosu. nawet biorąc pod uwagę te terminy, uczciwe to to raczej nie jest.

 • Alina88 stały bywalec

  Nadarkiewicz jest chory chwilowo i nawet nie był obecny w Krakowie - był tylko syn. Więc nie mógł się zgłosić.

 • piotr186 początkujący

  kamka powinno być więcej ale czemu to niby poszkodowane TZN swojego kandydata nie zgłosiło? Choćby Nadarkiewicza?

 • kamka początkujący

  powinno być wicej niż jednen no cos tu nei tak z tym

 • piotr186 początkujący

  alina88 masz rację

 • anonim

  po pierwsze - to TZN robi problemy i tyle
  po drugie - Apoloniusz Tajner i tak nie miał kontrkandydata a jedyny który był nie miał szans a i tak się wycofał (w szczytnym celu niby)
  O ile wiadomo delegatów z TZN nie było bo oni zgłosili się za późno - ich strata. Chyba Tajner nie będzie chodził i prosił aby delegaci rejestrowali się w terminie?

 • anonim

  hmmm dziwne to wszystko.

 • Alina88 stały bywalec

  Dawno temu prawo głosu na wyborach miały tylko okręgi. Liczba głosów przypadających na 1 okręg zależała od siły sportowej okręgu. Potem - jakieś 2 lata temu - na zjeździe statutowym PZN zmieniono zapis. Teraz oprócz okręgów głos mają kluby i stowarzyszenia, o ile odpowiednio wcześnie zgłoszą chęć uczestnictwa w zjeździe. Część klubów przed tym zjazdem rzeczywiście skorzystała z tego zapisu. Natomiast te kluby, które teraz się awanturują, nie zgłosiły się przed upływem terminu nadsyłania zgłoszeń. Obudziły się dopiero potem, jednak po terminie nie mogły już zostać dodane do uczestników zjazdu. I tyle, taka jest prawda. Podhale przespało okazję.

 • anonim

  Jeszcze troche i PZN dorowna PZPN-owi pod wzgledem rozgrywanego tam cyrku przez dzialaczy xD

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).