Nadzieje Beskidzkie w Szczyrku

• 2010-06-12 23:45

Dziś, 12. czerwca na skoczni Antoś (K17) w Szczyrku odbyły się zawody z cyklu "Nadzieje Beskidzkie". Skakali w nich chłopcy z roczników 97 i mł., utworzono także kategorię dla dziewcząt i oldbojów. Łącznie wystartowało 52 zawodników i 3 zawodniczki.

Wśród najmłodszych triumfował Dawid Kurek, po skokach na odległość 12,5 m i 12,5 m. Na drugim miejscu zawody ukończył Szymon Jojko, który dwukrotnie lądował na 14 m, ale w pierwszej próbie zaliczył upadek. Obaj chłopcy trenują w klubie Wisła Ustronianka. Trzecią lokatę wywalczył zawodnik Sokoła Szczyrk - Patryk Hutyra (13,5 m i 12 m).

W grupie dzieci z rocznika 2000 dwa pierwsze miejsca na podium zdobyli skoczkowie z Gilowic. Wygrał Łukasz Stawowy (16,5 m i 16,5 m) przed Jarkiem Krzakiem (16,5 m i 15 m). Na trzeciej pozycji w zawodach znaleźli się ex aequo: Łukasz Mitręga z Wisły Ustronianki (14 m i 15 m) oraz Szymon Pawłowski z LKS Klimczok Bystra (15 m i 14 m).

Bartek Czyż (rocznik 1999) zapewnił sobie zwycięstwo w kategorii wiekowej jedenastolatków dzięki dwóm skokom o długości 17 m. Metr bliżej w swoich próbach lądował Kacper Konior z Klimczoka Bystra, natomiast trzeci - Mateusz Niedospał ze Starego Bystrego zaliczył dwa skoki na odległość 15 m.

W kategorii wiekowej roczników 1997 i 1998 triumfował Antek Juroszek z Wisły Ustronianki, który uzyskał w swoich próbach odległości 17 m i 16,5 m. Drugie miejsce zajął Mateusz Dyrcz z Olimpijczyka Gilowice (16,5 m i 15 m), a trzecie - Kuba Jurosz z Wisły Ustronianki (16 m i 15 m).

W Szczyrku wystartowały również trzy dziewczynki. Wygrała Magda Pałasz ze Starego Bystrego (15,5 m i 14,5 m), przed Moniką Luber z Olimpijczyka Gilowice (14,5 m i 14,5 m) oraz swoją młodszą siostrą, Kasią (14 m i 12,5 m).

Wzorem Gilowic stworzono również kategorię wiekową dla starszych skoczków - amatorów. Rywalizacja zakończyła się bez niespodzianek. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Leśniak z Klimczoka Bystra (16,5 m i 16 m), nieznacznie wyprzedzając Krzysztofa Totę ze Skawiny (17 m i 16 m). Trzecią lokatę wywalczył Krzysztof Jakubiec z Lipowej (14,5 m i 14,5 m).

Organizatorem zawodów było SS-R LZS Sokół Szczyrk.