"Wisła-Malinka to super obiekt do treningów"

 • 2010-08-25 14:35

Austriacy w trwającym sezonie letnim do dominatorów nie należą, ale to tylko potwierdza tezę, że lato to okres przygotowawczy do dużo ważniejszej zimy. Cieszyć się można natomiast z tego, że zgrabnie rolę Austriaków przejęli Polacy. Nasi skoczkowie stawali na podium w każdym konkursie poza Courchevel. Austriacy natomiast dwa razy i to w osobie tego samego skoczka Thomasa Morgensterna. Oby zimą nie było odwrotnie...

Thomas MorgensternThomas Morgenstern
Gregor SchlierenzauerGregor Schlierenzauer

Nie od dziś wiadomo, że skocznia w Wiśle-Malince jest bardzo dobrym obiektem do treningów. Z wiedzy tej postanowili skorzystać więc Austriacy, którzy po zawodach pozostali w Wiśle do poniedziałku by solidnie potrenować.

Gregor Schlierenzauer pisząc o Wiśle na swojej stronie, zwrócił uwagę na to, iż skocznia im. Adama Małysza jest "super obiektem do treningów". Jest tam bowiem długa bula i leci się nisko. Nie tak łatwo jest "odlecieć" - jak mówią skoczkowie. Schlieri jest zadowolony ze swoich wyników podczas zawodów w Wiśle, uważa że dwukrotnie 8. miejsca pozwolą mu na to by już niedługo zagościć w ścisłej czołówce.

Najlepiej z Austriaków jak na razie spisuje się Thomas Morgenstern, który podczas minionego weekendu zajął 5. i 6. miejsce. Wszyscy Austriacy jednak zgodnie podkreślają, że brakuje im jeszcze regularności w skokach. Jest to przecież dopiero etap przygotowawczy do zimy.

Skoczkowie z Austrii wyjechali z Polski swoim autobusem do Austrii w poniedziałek późnym wieczorem.


Natalia Konarzewska, źródło: schlieri.at / oesv.at
oglądalność: (8117) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Moim zdaniem Austriacy, a raczej czołówka austriackich skoczków odpuszcza sobie ewidentnie LGP. Tacy skoczkowie jak Kofler, Loitzl, a w szczególności Morgenstern i Schlierenzauer nie zapomnieli jak się skacze.
  Gdyby jeden z nich skakał słabo a inni bardzo dobrze to można by było stwierdzić, że jeden z nich nie ma formy, bo przy podobnym cyklu przygotowań odstaje od reszty. Ale w sytuacji gdy wszyscy Austriacy psują swoje skoki to najprawdopodobniej oznacza, że są w takim a nie innym punkcie przygotowań do zimy. Poczekamy, zobaczymy...

 • anonim
  Austria i LGP

  Austriacy zawsze bardzo poważnie traktowali lato. Dowód klasyfikacje Pucharu Narodów LGP, zacznę od słabego 2000:
  2000: 4. miejsce 983 pkt. (porażka z Norwegami po ostatnim konkursie, fatalny konkurs drużynowy w Hiza 10. miejsce, ale przez 2xDSQ Goldbergera) 903 pkt. straty do 1.Finlandii.
  2001: 1. miejsce 1278 pkt. 567 pkt przewagi nad 2.Japonią
  2002: 1. miejsce 1442 pkt. 739 pkt. przewagi nad Finlandią
  2003: 1. miejsce 1136 pkt. 247 pkt. przewagi nad Finlandią
  2004: 1. miejsce 2089 pkt. 703 pkt. przewagi nad Japonią
  2005: 1. miejsce 1623 pkt. 594 pkt. przewagi nad Czechami
  2006: 1. miejsce 2261 pkt. 1281 pkt. przewagi nad Norwegami
  2007: 1. miejsce 2159 pkt. 1169 pkt. przewagi nad Polską
  2008: 1. miejsce 2041 pkt. 478 pkt. przewagi nad Niemcami
  2009: 3. miejsce 1005 pkt. 443 pkt. straty do Norwegii
  2010: 3. miejsce 718 pkt. 687 pkt. straty do Polski po 6 konkursach.
  A więc 8 razy z rzędu wygrali Puchar Narodów, właściwie poza 2003 zawsze z dużą przewagą. Ciężko to nazwać traktowaniem lekkim LGP.

 • anonim
  głos w dyskusji

  Jedno co jest pocieszające, to że nasi skoczkowie skaczą wyraźnie lepiej niż rok temu, a przecież poprzednia zima była całkiem przyzwoita (nie licząc słabego TCS). Może więc jest jednak jakiś długofalowy progres.
  Ciekaw jestem jak będą skakali Norwegowie kiedy już stało się jasne, że opuszcza ich guru Kojonkoski... Moim zdaniem ich federacja już teraz powinna namaścić jakiegoś II trenera, który de facto przejmie rolę po odejściu Fina. A przez ten czas miałby okazję podpatrzeć warsztat, zapoznać się z drużyną, wkręcić w to wszystko...

 • Snoflaxe stały bywalec

  @piotr186
  W zeszłym roku też się u nich nikt specjalnie nie wyróżniał z wyjątkiem Schlierenzauera, który był jedynym Austriakiem stającym na podium. Mueller, Zauner i Fettner skakali solidnie, ale bez rewelacji. Koch i Loitzl skakali tylko w Zakopanem i nie błyszczeli. Kofler i Morgenstern skakali słabiuteńko. W tym roku wyniki mają niewiele słabsze, więc niczego bym nie przesądzał. Lato dla nikogo nie jest priorytetem, więc z letniej formy nie prorokujmy zimy.

 • anonim

  A ja myślę, że co do Austriaków to trzeba patrzeć inaczej, podobnie zresztą na Ammana - A. Małysz mówił, że Amman testuje na treningach zupełnie nowe wiązania, a w LGP skacze na zupełnie zwyczajnych. Myślę, że podobnie jest z Austriakami - testują nowe rozwiązania ( z czego są znani) a w zawodach skaczą na starych stąd ich nienadzwyczajna dyspozycja, tym bardziej, ze przygotowania zaczęli bardzo wcześnie.... więc Austriacy i Amman sobie skaczą bo skaczą - bo muszą się pokazać, a jak będzie tak naprawdę wyglądać ich skakanie zobaczymy zimą...

 • piotr186 początkujący

  Zygmunt coś mi się zdaje że masz rację. W poprzednich latach rzeczywiście nie odpuszczali a już na pewno nie tak bardzo.

  Po za tym u autów nie ma już chyb a motywacji każdy osoiagnąl ile mógł :
  Morgi KK i zloto olimpijskie
  Gregor brąz olimpijski złoto MŚL oraz KK
  Kofler - zwycięstwo w TCS oraz srebro igrzysk olimpijskich
  Koch - parę podiów w pucharze świata
  Loitzl - mistrzostwo świata i TCS

  ich wynik sa odzwierciedleniem ich możliwości choć Morgi i Greogr mogą mieć motywację na TCS ale tylko na to.

  To nie oznacza że nie będą się starać bo pewnie będą tyle ze bez większej motywacji.

 • thomas_2005 bywalec
  @ andbal

  Na pewno jest 43 skoczków?

  Ja dopatrzyłem się 42 patrząc na tę stronę:

  http://www.skijumping-news.com/component/content/article/38/322

 • andbal profesor
  @barto195

  Jak zapewne wiesz oficjalna lista startowa jest ogłaszana dopiero po spotkaniu kapitanów i nie jest to wymysł Japończyków gdyż w każdych zawodach tak jest. Wystarczy zerkąc na stronę FIS gdzie zamieszczony jest program z godziną spotkania kapitanów. Tu możesz mieć troche trudność gdyz podawany czas jest miejscowy a nie GMT. Lecz troszkę szukania po internecie i bedziesz wiedział która bedzie wtedy godzina w Polsce.
  PS. Jak zauważyłeś zapewne na sjp nie mają w stylu podawania w newsach zapowiadających zawody godziny spotkań kapitanów lecz zaczynają od serii treningowych.

 • anonim

  http://www.sport1.pl/LGP-Hakuba-Niemcy-oraz-Austriacy-na-konkursy-w-Japonii/a95143 coś znalazłem nie jadą najlepsi z 10 będzie tylko Ito,Stoch,Kubacki,Olli, a więc Hula i Kot będą miec zagwarantowany start bez kwalifikacji jak oczywiście w ogóle bedzie 50 zawodników w Hakubie

 • anonim
  Czarnylis

  a tak poza tym - wypominasz mi, że czegoś nie piszę w paru ostatnich artykułach, dziwny to zwyczaj, zazwyczaj komentujemy to co ktoś napisał... Ty masz pretensje, ze gdzieś nie piszę....
  to ja zauważyłam, że nie napisałeś ani jednego posta pod największymi sukcesami Adama ostatnio czyli na Igrzyskach... zabrałeś głos dopiero w temacie podziękowań... przedtem cisza, nie było powodów do radości.? za to kilka dni wcześniej ochoczo dyskutowałeś w temacie - Dzięki Bogu był tam technik, biorąc w obronę niejakiego Gregora....

 • anonim
  Czarnylis

  Ależ Czarnylisie, nie narzekaj, gdyby nie moje posty o Austriakach to komu byś odpowiadał.... martwi mnie to, ze przeanalizowałeś tylko 5 ostatnich artykułów, ale cóż....choć uczciwie muszę przyznać, że odkąd nasi skaczą lepiej Twoje patriotyczne uczucia znacząco wzrosły i prezentujesz pochwały godny entuzjazm wobec naszych skoczków, tak trzymać...

 • czarnylis weteran
  @Gina

  Ależ Gino, nie narzekaj. Twój nick widoczny jest głównie pod newsami o Austriakach, więc jeśli na SJ braknie informacji o nich, to nie będziesz miała gdzie pisać. Albo będziesz zmuszona do pisywania nie na temat, czyli o Austriakach pod artykułami o Polakach, bo to jest Twój ulubiony (wręcz jedyny) temat.
  I dopiero to będzie dziwne...
  Gdyby policzyć ile Giny było pod 5 ostatnimi newsami o naszych sprawach, to wyjdzie nam liczba - zero...

 • Paula początkujący

  Piszcie o Austriakach ! nie przejmujcie się że pewne osoby mają paranoje na punkcie tej kadry i robią z igły widły taka prawda!
  Gregor ma rację "Wisła-Malinka to super obiekt do treningów" mam nadzieję że lepsze miejsca będą zajmować w zimie trzymam za nich i za podopiecznych Ł.Kruczka mocno kciuki.

 • deksiu bywalec

  no na pewno wzbudzają największe emocje na tym portalu ;P i to skrajne... ale czy faworyzacja? pisze się o Austriakach częściej bo w końcu to najlepsza reprezentacja i z tegoż względu duże zainteresowanie wzbudzają artykuły o nich. Ja tam nie mam nic przeciwko, a co do piotra186, to uważam że przesadza.

 • anonim

  to co napisał Piotr o faworyzowaniu Austriaków na tym portalu to prawda - gdybyśmy podliczyli ilość artykułów o poszczególnych ekipach to info o nich występuje w podobnej ilości jak info o Polakach, często szybciej się dowiemy co robili i gdzie ćwiczyli oni niż nasi... to jest fakt i nie ma temu co zaprzeczać. Dowiemy się szybciutko kto został policjantem, kto buduje dom, itp... o skoczkach z innych krajów informacji jest bardzo mało. Gdzie i jak skaczą Niemcy, Norwegowie, Finowie, itp... nie mówiąc o Japończykach, Słoweńcach.... mnie dziwi tylko jedno - że tak wiele osób idzie w zaparte i wypiera się jakiejkolwiek sympatii do Austriaków... a wręcz przeciwnie :)

 • pola_ początkujący

  sorry piotr186 chyba nie wiesz co mowisz .
  kto tu faworyzuje austryjakow ?
  wszyscy tutaj ich jada zawsze ! co to nie oni !
  to niefajne moim zdaniem ja ich np. lubie, nie mam jakiejs obsesji na ich punkcie poprostu dobrze skacza niektore zachowanie ich mi nie pasuje , ale czego tutaj sie czepiac pochwalili nasza waspaniala skocznie . widac ze podobala sie nie tylko austryjaka ale innym tez , to po co juz doszukiwac sie tutaj bog wie czego ?

 • anonim

  piszę jako autor artykułu aby sprostować poniższe wypowiedzi.

  NIE mam 14 lat - mam 21.
  NIE jestem fanką Austriaków - a wręcz przeciwnie
  Bardzo kibicuję Polakom i bardzo popieram cały polski sztab szkoleniowy wraz z Kruczkiem na czele.
  Kocham po prostu skoki ( od 1994 roku i olimpiady w Lillehammer) - NIE skoczków - sama kiedyś trochę skakałam.
  Piszę w Skijumping.pl od 2007 roku jakby ktoś nie zauważył - tylko miałam okres przerwy.
  I po ostatnie - nie zamierzam się z takich spraw tłumaczyć, tylko komentarze w stylu niektórych tutaj są po prostu poniżające i musiałam zareagować.

  dziękuję,
  nanu.

 • czarnylis weteran

  "autor: fan (*254.neoplus.adsl.tpnet.pl), 25 sierpnia 2010, 19:23
  @piotr 186
  Czlowieku nie popadaj w paranoje..."

  Cóż... chyba jest już za późno. Piotruś od dawna żyje w swoim własnym świecie. Widzi to co chce widzieć i czyta to co chce przeczytać. Nie zdziwię się jeśli kiedyś napisze, że Austriacy i Simon, to posłańcy szatana :)

  Autorka pisze, że Polacy przejęli główną rolę po Austriakach i puentuje to zdaniem "Oby zimą nie było odwrotnie..."
  Co tu tłumaczyć? Czy autorka napisała OBY ZIMĄ BYŁO ODWROTNIE by ją oskarżać o sprzyjanie Austriakom bardziej niż naszym. Czy w jakiś sposób życzy sobie by było odwrotnie? Raczej martwi się o to by odwrotnie nie było i ma nadzieję że Polacy pozycję z lata utrzymają.

 • Maewju bywalec

  Wracając do domu wstąpiłam jeszcze na Malinkę w poniedziałek,ale niestety było już po treningu Austriaków.
  Byłam także w Szczyrku na Skalite i muszą przyznać,że skocznie zrobiły na mnie naprawdę wrażenie.
  Przy okazji mogłam pooglądać trening młodych chłopców z TS Zakopane i młodych skoczków i skoczkiń z Austrii... :)))

 • fan początkujący
  @piotr 186

  Czlowieku nie popadaj w paranoje...
  Czy jak napiszę "obys już nigdy nie spadł ze schodow", to znaczy że ci jednoznacznie zycze, żebyś spadl ze schodów?
  Chyba jednak nie jednoznacznie, skoro tylko ty tak uwazasz...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).