LGP w Klingenthal: Andreas Kofler najlepszy w serii próbnej

• 2010-10-03 15:32

Andreas Kofler wygrał serię próbną przed finałowym konkursem LGP w Klingenthal, Austriak uzyskał 134,5 metra. Niespodziewanie, drugi miejsce zajął Rafał Śliż, Polak skoczył 136 metrów.

Trzecie miejsce zajął Johan Remen Evensen - 133 metry. Czwarte miejsce zajęli ex aequo Gregor Schlierenzauer i David Zauner, którzy uzyskali odpowiednio 134,5 metra i 128,5 metra. Szósty był Thomas Morgenstern (132,5 metra), za nim uplasował się Tom Hilde (135,5 metra). Adam Małysz został sklasyfikowany na ósmej pozycji po skoku na 127,5 metra. Dwa metry dalej lądował Kamil Stoch, ale Polak zajął dopiero 12. lokatę.

Pozostali nasi reprezentanci spisali się przeciętnie. Dawid Kubacki skoczył 124,5 metra i był 21. Najsłabiej z Polaków spisał się Łukasz Rutkowski, który uzyskał zaledwie 110,5 metra - 40. pozycja.