Zauner wróci jeszcze w tym miesiącu?

 • 2010-12-03 18:00

Jeszcze niedawno wydawało się, że kontuzja Davida Zaunera oznacza dla niego koniec sezonu. Austriak zamierza jednak wrócić do rywalizacji jeszcze w tym miesiącu. Skoczek nie zdecydował się na operację i poddał się konserwatywnemu leczeniu. Teoretycznie to pozwoli mu wziąć udział w konkursach Pucharu Świata przed Świętami Bożego Narodzenia.

"Zaraz po wypadku zacząłem intensywnie pracować i rozpocząłem terapię. Lekarz uważa, że mogę obejść się bez operacji. Jestem pod dobrą opieką. Ci sami lekarze pomagali mi wrócić do formy po kontuzji obojczyka i zapadnięciu płuc" - powiedział Zauner w rozmowie dla kleinezeitung.at

Zauner przyznał, że jego decyzja nie spodobała się wszystkim w Austriackim Związku Narciarskim. "Alex Pointer dał mi wolną rękę. Wie, że rok temu również obyłem się bez zabiegu. Jednak w Austriackim Związku Narciarskim jest też grupa ludzi, którzy nie zgadzają się z moją decyzją".

Nie dziwi sceptycyzm części członków związku. Zerwanie więzadła krzyżowego często wiąże się z krwiakiem i jest to najbardziej bolesny oraz ograniczający czynnik w leczeniu konwencjonalnym. Sportowcy bardzo często chcą uniknąć operacji takiej kontuzji i w zamian za to wzmocnić siłę mięśni. Jednak kontuzja może być zrekompensowana tylko do pewnego stopnia. Istnieje bowiem wysokie ryzyko, że kontuzja będzie się pogłębiać.

25-letni skoczek jest jednak dobrej myśli. "Nie jestem przecież samobójcą. Powrót na skocznie będzie poprzedzony testami. Jeśli podczas treningów i imitacji skoków nie będę odczuwał żadnego bólu nie powinienem mieć problemów na skoczni. Jestem dobrej myśli. Zacząłem już biegać, a podczas chodzenia po schodach nawet nie pamiętam o swojej kontuzji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mam nadzieję wrócić do rywalizacji już za dwa tygodnie" - zakończył David Zauner.


Klaudia Feruś, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (3842) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  David Zauner w PŚ

  David Zauner ur.9.04.1985

  2009/2010 - 13 miejsce - 403 pkt - 6 Austriak

 • jozek_sibek redaktor
  Austriacy ostatniej zimy

  Austriacy w PŚ 2009/2010

  2.G.Schlierenzauer - 1368 pkt
  3.T.Morgenstern --,--- 944
  4.A.Kofler ------------- 893
  6.W.Loitzl ------,------- 760
  8.M.Koch -------------- 545
  13.D.Zauner ---------- 403
  25.S.Thurnbichler ---- 201
  39.M.Fettner ----------- 82
  39.M.Innauer ---------- 82
  43.L.Mueller -----,------ 71
  49.M.Hayboeck -------- 54
  77.F.Schabereiter ------ 5

 • jozek_sibek redaktor
  Austria w Pucharze Narodów

  1999/2000 - 2 miejsce - 4409 pkt
  2000/2001 - 2 miejsce--- 600 pkt (z konkursów drużynowych)
  2001/2002 - 2 miejsce - 4761
  2002/2003 - 1 miejsce - 6117
  2003/2004 - 3 miejsce - 2983

  Okres Alexandera Pointnera:

  2004/2005 - 1 miejsce - 5102 pkt
  2005/2006 - 1 miejsce - 3611
  200620/07 - 1 miejsce - 5088
  2007/2008 - 1 miejsce - 6734
  2008/2009 - 1 miejsce - 7331
  2009/2010 - 1 miejsce - 6858

 • anonim

  David Zauner to świetny zawodnik , wielki talent w poprzednim sezonie pokazał nam na co go stać . Chętnie bym popatrzył jak daleko szybuje .
  Szybkiego powrotu do zdrowia!

 • JPW2 stały bywalec

  Życzę powrotu do zdrowia !

 • anonim

  Słyszałam, ze przednie.
  David wracaj!

 • anonim

  a on czasem nie uszkodził pobocznych a nie tylniego/przedniego?

 • anonim

  Czy to nie jest ta sama kontuzja, której doznał Schlierenzauer latem zeszłego roku?

 • piotr186 początkujący

  Była dzisiaj notka o tym w przeglądzie sportowym. Raczej Zauner zbyt się spieszy z ty powrotem.

 • Fan_Happonena bywalec
  Co do kolejnego pechowca.

  Janne Happonen do skakania wróci po świętach.

 • TAMM profesor

  Dobrze by było, gdyby mógł skakać w TCS.
  Oczywiście tylko, jeśli będzie zdrowy.

 • Damian375 początkujący
  Zdrowia

  Zdrowia Dawid, mam nadzieje że jeszcze w tym miesiącu poskaczesz.

 • Fanka_Ammanna stały bywalec

  to fajnie! po mimo, iż Austriaków nie lubię, to kontuzji nie życzę nikomu... a im więcej skoczków w stawce tym ciekawiej

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).