PK Pań w Rovaniemi: Daniela Iraschko nokautuje

 • 2010-12-08 19:50

Austriaczka Daniela Iraschko zdecydowanie wygrała drugi konkurs PK Pań rozgrywany w fińskim Rovaniemi na skoczni Ounasvaaraa HS 100. Polki w konkursie nie startowały.

Iraschko dwukrotnie skoczyła 98 metrów i uzyskała łączną notę 263 punkty. Aż 22 punkty straciła do niej, wczorajsza zwyciężczyni, Jessica Jerome. Amerykanka w obu seriach lądowała 5 metrów bliżej. Na najniższym stopniu podium, z łączną notą 240,5 pkt, stanęła jej rodaczka Lindsey Van (93,5 i 92 m).

Tuż za podium uplasowała się Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger (91 i 93,5 m i 236 pkt). Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały reprezantantka Niemiec Melanie Faisst (dwa razy 91,5 m i 230,5 pkt) i Norweżka Line Jahr (91,5 i 90,5 m i 229 pkt).

Ponownie przeciętnie spisały się Anette Sagen (216,5 pkt) i Ulrike Graessler (203,5 pkt). Norweżka i Niemka zajęły odpowiednio 11. i 16. miejsce.

Na czele klasyfikacji generalnej znajdują się ex aequo Daniela Iraschko i Jessica Jerome, które zgromadziły po 180 punktów. Na trzeciej pozycji plasuje się Lindsey Van (110 pkt).

Kolejne konkursy PK Pań odbędą się 11. i 12. grudnia w norweskim Vikersund.

KLASYFIKACJE I WYNIKI:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Pań »


Tomasz Medyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3861) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Crazz początkujący
  Skoki pań w TV

  Ja uważam, że nie prędko zobaczymy skoki pań w telewizji, ponieważ ta dyscyplina w wykonaniu kobiet jest mało popularna, więc niewiele osób by oglądało takie transmisje, a co za tym idzie, żadnej stacji telewizyjnej nie opłacałoby się kupić licencji na transmisję takich zawodów. Już popularniejszy jest PK mężczyzn, a nawet jego nie ma w telewizji (no, może okazyjnie, tak jak PK w Wiśle). Niestety. Ale w związku z taką przeszkodą, FIS byłby naprawdę solidny, gdyby udostępnił transmisje online, a nie tylko 'Wyniki na żywo'.

 • neonek18 doświadczony
  a może TV..

  chciałbym zobaczyć w TV zobaczyć jakieś zawody w skokach Pań..
  Bo żeńskie skoki są mi totalnie obce mimo ze juz 10 lat jestem czynnym kibicem skoków:)

 • anonim
  adrianos

  Trzeba zwrócić także uwagę na aerodynamikę, piersi raczej w tym nie pomagają bo zwiększają opór powietrza ;-) No ale zawsze drogie Panie mogą sobie obwinąć piersi bandażami, tak by nie przeszkadzały w dalekich lotach :S

 • adrianos początkujący

  Są lżejsze, lepsza dynamika, ale siła wybicia gorsza. Ale za parę lat skoki pań mogą być popularne. Będzie PŚ pań, potrzeba jeszcze zacząć rozgrywać zawody na skoczniach k120 (za 3-4 lata, kiedy te 15-17 letnie zawodniczki nabiorą trochę doświaczenia).

 • olapluta0902 początkujący
  Sens skoków pań

  A ja uważam za świetną sprawę skoki narciarskie w wykonaniu kobiet.Są szczuplejsze od mężczyzn,lżejsze i mają lepszą dynamikę,jeśli wierzyć badaniom...to teraz drogie panie powinnyśmy stworzyć polską drużynę skoro jeszcze takowej nie ma! :)

 • zur555 doświadczony

  zapraszam na www.skisports.yoyo.pl znajdziesz tam informacje ze sportów narciarskich, a ponadto wyniki, wywiady.......

  Dziś znajdziesz miedzy innymi wywiad z Grzegorzem Miętusiem . chcesz dowiedzieć się jak zaczynał karierę sportowa , o celach na sezon o marzeniach to zapraszam to odwiedzania www.skisports.yoyo.pl

 • Emu początkujący

  A propos Polek. Co się dzieje z tą "kadrą"? To, co na razie zdążyłam przeczytać, potwierdza moje przypuszczenia: grupa treningowa powstaje nie z nagłej miłości PZN-u do równouprawnienia, tylko dla wygospodarowania stanowisk dla paru osób. Grupy niby są - podobno Długi rzeczywiście w to wszedł i "jego" grupa się rozrasta - ale na starty starszych dziewcząt za granicą nadal nie ma ani grosza...

  Takich rzeczy nie wolno traktować jak jakiejś możliwej klątwy - skoro twierdzę, że bycie kobietą jest głęboko wartościowe filozoficznie, nie powinnam patrzeć na nie jak na coś, czym można by kogoś "pokarać" - ale doprawdy, aż bym chciała, żeby Tajner się zamienił w kobietę. Może coś by do niego dotarło, jakaś możliwość przemyślenia, czy naprawdę wszyscy mamy takie same szanse.

 • anonim
  całkiem nieżle

  BRAWO!
  jak widać panie także potrafią skakać daleko i wygrywać

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).