PK Pań w Notodden: Zwycięstwo Coline Mattel

• 2010-12-19 00:24

Coline Mattel wygrała drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego Pań w norweskiej miejscowości Notodden. Francuzka wyprzedziła niepokonaną do tej pory Danielę Iraschko oraz Melanie Faisst.

Mattel za swoje skoki na odległość 90,5 i 92m uzyskała 238,5pkt. Druga w dzisiejszym konkursie Iraschko otrzymała 230pkt (90 i 93m). Na najniższym stopniu podium sklasyfikowana została Melanie Faisst. Niemka lądowała na 94,5 i 87m.

Miejsce tuż za podium zajęła Amerykanka Lindsey Van, która osiągnęła 88,5 i 91m. Na piątym miejscu uplasowała się reprezentantka gospodarzy Line Jahr, która oddała skoki na odległość 89 i 89,5m.

W klasyfikacji końcowej prowadzi Daniela Iraschko przed Jessicą Jerome i Lindsey Van.

Kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego Pań odbędą się dopiero w przyszłym roku w Schonach w dniach 08-09.01.2011.