Wiatr storpedował Mistrzostwa Polski

 • 2010-12-22 13:04

Silny, porywisty wiatr uniemożliwił przeprowadzenie zaplanowanych na dziś drużynowych Mistrzostw Polski na Średniej Krokwi w Zakopanem.

Konkurs rozpoczął się z opóźnieniem, aby ostatecznie po 13 skokach zostać odwołanym. Powodem takiej decyzji jury był oczywiście zbyt silny wiatr - nawet do 9 m/s.

Prognozy na cały dzisiejszy dzień są fatalne, dlatego też kolejna próba przeprowadzenia zawodów dopiero jutro, o godzinie 9:00 rano.


Tadeusz Mieczyński&Alicja Kosman, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9197) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  @starysceptk

  Masz błedy w obliczeniach drugiego konkursu PŚ w Lilliehammer z 5.12.2010.
  Nie zgadzają się pkt Niemiec i Japoni.

  Prawidłowa klasyfikacja:

  Puchar Narodów PŚ w Lillehammer
  II niedzielny konkurs PŚ

  1.Austria --.-.- 01,04,11,12,18,20,22 - 229 pkt
  2.Norwegia --- 05,07,08,10,13,21 --.-- 169
  3.Finlandia -.-- 02,06 ---------.--------- 120
  4.Szwajcaria - 03 ------------------------ 60
  5.Polska ------ 09,16 -------------------- 44
  5.Niemcy ----- 13,15,23 -------.--------- 44
  7.Japonia -.--- 19,24,25,29 ------------- 27
  8.Czechy --.-- 17,28,30 --------.-------- 18
  9.Rosja ------- 26,27 -----------.---------- 9
  00.Słowenia -- bez pkt
  00.Francja ---- bez pkt

 • jozek_sibek redaktor
  @starysceptk

  Punktacja Pucharu Narodów.

  Niepotrzebnie trudziłeś się.Ja taką punktację i inne robię po każdym konkursie PŚ.

 • zur555 doświadczony

  Komunikat

  Jury zawodów zadecydowało o odwołaniu

  konkursu drużynowego Mistrzostw Polski HS-94

  oraz indywidualnego konkursu HS-94

  Powodem są bardzo złe warunki atmosferyczne

 • AntyBartula początkujący

  Szkoda mam nadzieje że sytuacja się ustabilizuje i nie będzie już większych kłopotów w rozegraniu zawodów. W Niedziele wybieram się na MP nie przyjmuje do wiadomości że pogoda spłata figle ;P. Byle się jeszcze ochłodziło bo temperatura jak dotychczas od 3 dni utrzymuje się powyżej zera :(

 • anonim
  Manager skoków narciarskich

  Zapraszamy do nowego managera skoków narciarskich. Już niedługo start. Dużo wolnych miejsc. Adres - http://www.mgskokinarciarskie.fora.pl/

 • anonim

  Zaczyna sie.O ile mnie pamiec nie myli to z MP sa ostatnio powazne problemy zimą a to sniezyca a to wiatr a to cos tam.Prognozy sa zle i ma byc odwilz.A co przynosi odwilz o tej porze roku to nie musze dodawac.Ma wiac wiac i wiac.Jedynie szansa na rozegranie konkursu w niedziele na duzej skoczni beda jako takie.

 • asd początkujący

  Trzeba też patrzeć na to, że w tamtym sezonie był dobry występ w Lillehammer, potem klapa w Engelbergu, teraz na odwrót, tzn. dobry występ Adama w Lillehammer, ale reszta średnio, za to świetny Engelberg dla Adama i reszta bardzo dobra, Stoch w "10", Hula raz w "10", zapunktował Bachleda. Ale oznacza to tylko, że może być tylko lepiej, okres przed poprzednim TCS to była wielka niewiadoma.

 • starysceptyk początkujący

  Jak już się "rozstatystykowałem" to jeszcze jedno porównanie.
  W tamtym sezonie, na identycznym poziomie, czyli po 1 konkursie drużynowym i 7 indywidulnych, Polacy mieli 584 pkt, obecnie 649.
  Czyli jest postęp, choć nie szokujący

 • piotr186 początkujący
  starysceptyk

  w komentarzu pod artykułem niewiele zrobisz:) Lepi to wyglądać nie będzie, chyba ze będzie więcej operował spacją żeby linijki były równe. Jak dla mnie to jest czytelne i w porządku. .

 • Luk profesor

  To dopiero początek. Jutro przez dwa dni będzie HALNY i temperatura osiągnie niebotyczne wartości

  Ja się jednak cieszę, że jest odwilż, ale z drugiej strony.... no właśnie. Skoków przy takich warunkach nie ma :(

 • starysceptyk początkujący

  Piotr186
  Wysiłek niewielki, bo takie zestawienia prowadzę na bieżąco.
  Lepiej mi powiedz jak zrobić by było to estetycznie a nie rozstrzelone jak...

 • piotr186 początkujący
  starysceptk

  Praca godna podziwu:). Widzę że już w Engelbergu byliśmy drugą siła po Austrii a ogólnie widać tendencję zwyżkującą.

 • starysceptyk początkujący

  Czy ktos może mi powiedziec, co zrobić, by kolumny trzymały pion ?

 • HKS początkujący

  Szkoda bo wyniki kombinacji mogą być bardzo nieobiektywne.

 • Wilk94 bywalec
  System Punktowania

  A właśnie na MP, robicie według nowego systemu punktowania, tego samego co PŚ czy posługujecie się starym?

 • piotr186 początkujący

  Szkoda..... Ale z drugiej strony dobrze ze Adam i Kamil sobie odpuścili Takie warunki mogłyby im tylko zaszkodzić.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).