PK Pań w Hinterzarten: Iraschko najlepsza

• 2011-01-12 14:40

Austriaczka Daniela Iraschko wygrała pierwszy konkurs PK Pań w niemieckim Hinterzarten na skoczni Adlerschanze (HS 108). Konkurs ten odbył się w miejsce odwołanego konkursu w Schonach.

Iraschko skoczyła 103 i 106,5 metra i uzyskała łączną notę 268,5 pkt. Aż 23 pkt straciła do niej druga, Coline Mattel. Francuzka lądowała na 97,6 i 101 metrze. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Słowenii Eva Logar (96 i 99,5 m i 234 pkt).

Tuż za podium, z łączną notą 231 pkt, uplasowała się reprezentantka Stanów Zjednoczonych Jessica Jerome, która skoczyła 93 i 100 metrów. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały dwie Słowenki - Maja Vtic (92,5 i 97,5 m i 221,5 pkt) i Anja Tepes (91 i 97 m i 219,5 pkt).

12. miejsce zajęła, trzecia w klasyfikacji generalnej, Amerykanka Lindsey Van (198,5 pkt). Dopiero 32. była najbardziej utytułowana skoczkini narciarska - Norweżka Anette Sagen (77,5 pkt). Podobnie, jak w Schonach, w zawodach startowały Chinki. Najlepsza z nich - Tong Ma (50 pkt) - zajęła 45. miejsce na 52 sklasyfikowane zawodniczki.

Na czele klasyfikacji generalnej umocniła się Iraschko (760 pkt). Druga jest Jessica Jerome (476 pkt). Na trzecią pozycję awansowała Coline Mattel (440 pkt).