II Mistrzostwa Polski Wschodniej w amatorskich skokach narciarskich

 • 2011-01-30 13:24

Wczoraj na skoczni Krokiewka (K-13m , HS- 15m) w Lublinie odbyły się II Mistrzostwa Polski Wschodniej w amatorskich skokach narciarskich. Wygrał 18-letni Maksymilian Furtak.

Zwycięzca oddał dwa równe skoki na odległość 14 metrów. O drugim miejscu musiała zadecydowała dogrywka, w której l Marcin Bednarz okazał się o pół metra lepszy od Dominika Gierałtowskiego.

Na starcie pojawiło się 25 zawodników. Przyjechali miłośnicy skoków m.in. z Warszawy, a nawet z odległego Gdańska. W czasie konkursu rozegrano trzy serie, z których do klasyfikacji końcowej liczyły się dwa najlepsze skoki. W przeciwieństwie do np. zawodów Pucharu Świata nie liczył się styl, a jedynie odległość.

W mistrzostwach startowali amatorzy, ale cała organizacja zawodów była bardzo profesjonalna. Było profesjonalne nagłośnienie, spiker, obsługa techniczna i sędziowie. Pod skocznią zgromadziło się około 300 kibiców. Przyjechały także ogólnopolskie stacje telewizyjne, wielu dziennikarzy radiowych i prasowych oraz duża liczba fotoreporterów. Niewątpliwie na uwagę zasługuję fakt, iż młodzi zapaleńcy skoków sami przygotowali imprezę.

"Nie wiem, czy za zawody należy nam się piątka, ale ja bardzo się cieszę, że udało nam wszystko tak zorganizować" - powiedział Maksymilian Furtak, zwycięzca zawodów i główny organizator mistrzostw.

Na koniec wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. W ręce najlepszej trójki trafiły okazałe puchary, a swoje nagrody prześlą nawet Adam Małysz i Apoloniusz Tajner.


Klaudia Feruś, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9945) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  http://www.youtube.com/watch?v=9i1coamfTbk&feature=player_embedded#

 • AmatorJumper początkujący
  www.skokiokocim.cba.pl

  Gratulacje, za udane przeprowadzenie zawodów, właśnie oglądam retransmisje z zawodów. http://www.itvl.pl/news/skoki-narciarskie-w-lublinie---retransmisja
  Żałuje tylko że nie mogłem się wybrać na zawody.
  Ale kolejne zawody amatorów 6.II w Skawicy. o mistrzostwo Południowej Polski. Jeszcze trochę a amatorskie skoki przejmą prym nad tymi zawodowymi :D

 • anonim

  schwarzald
  wejdz na krokiewka.pl w zakładkę kontakt.

  lub napisz o co chodzi tutaj :)

 • anonim
  Prosze komentarze na temat ile metrów skoczyłby Bachleda?

  ciekawe ile metrów skoczyłby na tej skoczni Marcin Bachleda ?
  Ja sądze że 15m.

 • goral_schwarzwald początkujący
  kontakt

  witam, czy ma moze ktos kontakt do organizatorow ?

 • skoras początkujący
  Stara skocznia.

  Byłem n zawodch, wszystko odbyło się brdzo fajnie. Warto zaóważyć, że macie bardzo nieaktualne zdjęcie. Nowa skocznia prezentuje się 100razy lepiej.

 • frodo1987 początkujący
  Ej!!

  Co to ma być! proszę o Admina za usunięcie tego zdjęcia! i dodanie tego z nowym obiektem!

 • anonim

  To jest stare zdjęcie skoczni. Maksymilian to główny organizator, ale też i najlepszy skoczek w Lublinie (również rekordzista). Skocznia teraz wygląda jak profesjonalna. Zapraszam na naszą stronę www.krokiewka.pl oraz na facebook'a :)

  Marcin Sapko :)

 • dxx91 początkujący

  Ludzie, czytajcie, pisze jak wół...
  "W przeciwieństwie do np. zawodów Pucharu Świata nie liczył się styl, a jedynie odległość."

 • nelsonek9106 bywalec
  BMI

  Jak sie oblicza to BMI? Ja mam 175cm i 59kg. Jakie bym mógł mieć długie narty?

 • czarnylis weteran

  Jednak Polak potrafi. Konkurs zorganizowali pasjonaci dla pasjonatów, a takie akcje są moim zdaniem bezcenne. Brawo dla zwycięzcy i uczestników, a przede wszystkim dla organizatorów. Okazuje się, że skoki to nie tylko górzyste południe, ale także Lublin, Łódź i inne ośrodki w całej Polsce.
  Amatorzy potrafią, a Malinka za 46 milionów nadal stoi odłogiem...

  Przy okazji oglądałem filmik na Y-T jak modernizowano Krokiewkę i zdjęcie zamieszczone przez redakcję jest nieaktualne. Skocznia wygląda teraz o wiele lepiej. Droga redakcjo, proszę pokazać aktualne, po jesiennej przebudowie, bo takie akcje jak w Lublinie czy w Łodzi należy nagłaśniać i pokazywać efekt pracy zapaleńców. Ze swej strony podziwiam i pozdrawiam. Tak trzymać!

  Swoją drogą PZN powinien nagrodzić zwycięzców biletami na pucharowe konkursy i w ten sposób docenić działania pasjonatów.

 • Davidsson bywalec
  www.lodz-ski-team.pl

  a już 12 lutego II Mistrzostwa centralnej Polski w Łodzi !

  warto dodac też ze z zawodów była transmisja na żywo w internecie ;]

 • Josef_Bradl bywalec
  heh

  Heh, to tak jakby dziś wygrał Hofer a drugi był Tepes ;d Sam chętnie bym skoczył sobie amatorsko żeby zobaczyć jak to jest ale raz że jestem już za stary na to a dwa że 95kg przy 190cm to moje BMI nie prezentowałoby sie okazale, zapewne bym oklepał bule ;d

 • anonim

  amatorski sport jest piekny, bo tyle w nim autentyczności i zapału ...i wyrachowania jak w zawodowstwie.

 • anonim

  amator ościsłowo k-25 rekord 27m i kto jest mistrzem

 • MarcinBB redaktor
  :-D

  Główny organizator zwycięzcą konkursu! Specjaliści od teorii spiskowych - do dzieła!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).