Czat z Adamem Małyszem - zapis wideo

 • 2011-03-01 20:39

Dziś gościem naszego czata był Adam Małysz. Najlepszy polski skoczek przez 45 minut odpowiadał na pytania czytelników serwisu Skijumping.pl. Serdecznie zapraszamy do posłuchania zapisu czata.


Postaramy się najpóźniej jutro dodatkowo zamieścić zapis wideo z całego czata. Dzięki temu będziecie mogli zobaczyć jak Adam Małysz reagował na Wasze pytania, kiedy się uśmiechał, a kiedy nie :)

Jednocześnie dziękujemy wszystkim za udział w czacie i przepraszamy, jeśli nie wszystkie ciekawe pytania udało się Adamowi zadać.

ZAPIS CZATA:

This text will be replaced

Redakcja, źródło: Informacja własna
oglądalność: (16444) komentarze: (66)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • monia początkujący
  adas

  adas zawsze bedzie mistrzem nawet konczac kariere nadal nim bedzie

 • qwerty weteran
  @Fanka

  Niestety, ale wyobraź sobie, że niektórzy mają sesję i niestety nie mają czasu by obejrzeć/odsłuchać zapis całego czata.

  A więc mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytanie: czy padło pytanie o to, dlaczego Adam tak często skacze w treningach?

  PS. Dlaczego usunięto moje dwa poprzednie komentarze?

 • Malyszomaniak bywalec
  Apropo Ten to nie ten MManiak

  Ten kto wpisał nick Małyszomaniak i zadał pytanie to nie Ja . Ktoś się pode mnie podszył.
  A to pytanie o Doping to jakieś jaja sobie ktoś robił.

 • anonim

  W tym sezonie są jeszcze 3 razy zawody indywidulane więc to na pewno nie bedą jutro ostatnie zawody Adama:)
  Jest jeszcze Lahti i dwa razy Planica.
  A jaka to będzie decyzja ? narazie tego nie wiemy co dalej po sezonie.

 • anonim
  Panie Adamie...

  Panie Adamie, niech Pan z nami jeszcze zostanie....
  Nie wyobrażam sobie zimy bez Adasia na skoczni :((((
  A wywiad super, Pan Adam to naprawdę miły i ciepły człowiek :)

 • anonim

  Obiektywnie pocieszające jest że mamy Stocha, który jest obecnie 10 a był 9 w klasyfikacji PŚ, choć początek sezonu miał kiepski ale mozolnie poprawiał swa lokatę. Adam w całej dekadzie Małyszomanii też miał kilka sezonów gorszych, między KK w 2003 i 2007 był 12 i 9 na koniec, potem znów 12 i 13 w latach 2008-2009, więc zainteresowanie skokami w Polsce nie musi minąć i nadal będą cotygodniowe zimowe weekendy w telewizji, nie będzie powrotu do stanu z lat 90...

 • JA :D bywalec

  Dla mnie oglądanie Adama w akcji to czysta przyjemność. Wiadomo, skoki z perspektywy kibica Adama są o wiele ciekawsze, gdy walczy on o miejsce na podium, a nie plącze się gdzieś w ogonie. Jeszcze mam w pamięci sezon 08/09, kiedy Adam przez większą część po prostu nie był w formie. Ale i tak siadałam przed tym telewizorem, ściskałam kciuki i wierzyłam, że będzie jeszcze pięknie. Z perspektywy czasu wiem dziś, że miałam rację. Jak Adam przyznał w jednym z wywiadów, wtedy było tak źle, że myślał o zakończeniu kariery. Nie chciałam, by tak to się stało, uważałam, że Adam nie zasłużył na to, by odejść jako wielki przegrany, czy sportowiec skończony.
  Dzisiaj wygląda to wszystko zupełnie inaczej. Adam jest na szczycie. Można powiedzieć, że to najlepszy czas na to, by powiedzieć pas. Nie siedzę w głowie Adama, ale on chyba właśnie tak to sobie wszystko zaplanował - odejść w glorii chwały, jako wielki zwycięzca.
  Nie wiem jakie jest zdanie innych użytkowników, ale jak dla mnie Adam uprawiający sport dla zabawy, czy dla rekreacji to zjawisko raczej niemożliwe.
  Gdybym miała taką moc, to zaczarowałabym Adama, żeby skakał co najmniej do mojej śmierci, no i oczywiście, by zawsze był w znakomitej formie. Szkoda, ale nic nie trwa wiecznie. Adam kiedyś i tak tą karierę w końcu zakończy. Ale przecież to nie znaczy, że zaszyje się w jakiejś maleńkiej chatce w środku lasu i zacznie żyć jak pustelnik.
  Czekam na jutrzejszy konkurs z nadzieją, że to jednak nie będą ostatnie zawody indywidualne w karierze Adama. Na razie nie myślę o sobocie. To teraz nieważne.

 • kaman początkujący
  Po czacie z Adamem Małyszem - refleksje

  Właśnie uzmysłowiłam sobie, że nieuchronnie zbliża się moment, w którym usłyszymy, iż Adam Małysz kończy swą wspaniałą sportową karierę. Odczuwam ogromny żal. Nie dlatego, że era "Małyszomanii" dobiega końca, przecież kiedyś musiało się to zdarzyć. Smutno mi, bo po prostu nie potrafię wyobrazić sobie zimowych weekendów bez skoków Adama. Oglądanie niemal wszystkich zawodów z jego udziałem było stałym i wyczekiwanym punktem tygodni każdego sezonu zimowego, od końca listopada do marcowych relacji z Planicy. Tak upłynęło mi 10 ostatnich zim. W moim domu był to niemalże cotygodniowy rytuał. Ostatnia dekada to piękny okres w życiu i sportowej karierze Adama Małysza, ale także niezwykłe momenty w życiu wielu Polaków, którym oglądanie skoków z udziałem naszego mistrza dostarczało tak wiele emocji. Nie znoszę zimy, ale dzięki oglądaniu i przeżywaniu wszystkich konkursów, w których Adam startował, ta pora roku mijała błyskawicznie, czas odmierzałam kolejnymi zawodami... Pamiętam, jak często sukcesy Adama i jego walka (zawsze fair play!) rozświetlały polską rzeczywistość, pomagały mi (i - jak sądzę - wielu Polakom) zachować optymizm, radość i... dumę, że ktoś taki jak on jest naszym rodakiem. Niezależnie od tego, czy Adam ogłosi zakończenie kariery teraz, czy później, będzie mi strasznie żal, że ten wspaniały czas już minął. I pewnie za rok wpadnę w zimową depresję;-) Ale zawsze będę mogła wspominać piękną dekadę Adama Małysza. Naprawdę jestem wdzięczna losowi, że mogłam być kibicem takiego sportowca. Dzięki, Adam!

 • anonim

  @qwerty

  Nie rozumiem jak nie masz czasu odsłuchać zapisu video, proszę więc nie zadawaj pytań na forum , odsłuchaj sobie, ja gdybym nawet miała cały dzień zajęty to w nocy bym słuchała , aby tylko posłuchać a teraz nawet zobaczyć Adasia :)
  I Adam nigdy nie krytykował swojego trenera ale stwierdził, że może nie jest tak dobrym taktykiem, trenerem jest genialnym ale taktykiem nie koniecznie i tyle.
  W pierwszej części, zapytałam o taktykę, jest to chyba, 3 czy 4 te pytanie i masz tam odpowiedź, jak nie masz czasu no to trudno.
  Ten czat był genialny a Adama spokój wprawia widza i słuchacza w hipnozę:) Taki chodzący spokój.
  Pozdrowienia dla Adama, dziękuję za kolejny medal, skakałam jak młoda pchła z radości na kanapie :)) i proszę kontynuować na dużej skoczni.Dopisałam to tu bo zapomniałam napisac to na czacie:)

 • kibic_malysza doświadczony

  Czat był super, naprawde świetny.
  Można mieć jedynie pretensje, że tak mało pytań poszło do Adama, wysłałem wiele ciekawych a przeszło tylko jedno - czy Adam czyta strone skijumping.pl i komentarze pod newsami.
  Pytania rozumiem przepuszczała osoba według własnego uznania, ale myśle że więcej dałoby rade(zamiast np. zbytniego rozwijania się Pana redaktora Hetnała po którymś z pytań i odpowiedzi Adama :)
  Ale i tak nie zmienia to faktu, że to był najlepszy czat pod każdym względem jaki do tej pory tutaj się odbył, i zapis z tego czatu także, nawet wideo. Dzięki redakcji, może jeszcze kiedyś Adama uda się skusić na taki czat, napewno wpadne.

 • Wako bywalec

  Ja już proszę o następny czat z Panem Adamem.
  Oczywiście byłem ,zadawałem pytanie ale niestety nie poszło :(
  Liczę że przed kolejnym sezonem Adama ,będzie kolejny czat.
  Tak jak mówiłem ze znajomymi wszystkie wywiady na TVP1 wymiękają przy tego typu pytaniach kibiców.
  Adam też zupełnie inaczej odpowiada i o to chodzi :)

 • anonim
  adam

  Jesli postanowi skakac kolejny rok powinniscie calowac jego stopy,nogi i slady gdzie stapa! Zapamietajcie sobie jedno adam nawet ze srednia forma jest lepszy od wszystkich razem wzietych naszych kadrowiczow ze stochem na czele! Nikt z naszych nigdy mu nie dorowna! Adam jesli sprawia ci to frajde skacz ile chcesz!

 • anecia początkujący
  Adaś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6.Proszę z całego serca nie kończ kariery Ja jeszcze nie bylem na zywo na zawodach, a moim marzeniem jest zobaczyc Cie na własne oczy! Wstrzymaj sie prosze! do natepnego roku . z jednej strony z niecierpliwością czekam na sobote a z drugiej strony sie bardz boje tego co usłusze. Boję sie że znou jedno z moich marzen zowu legnie w gruzach.

 • anonim
  Argument

  Dobrym argumentem nie są przyszłoroczne MŚ w lotach w Vikersund, ale zawody PŚ w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza... Ale boje się, że po tym sezonie skoki już nigdy nie będą takie same. I to nie tylko przez odejście Adama, ale też przez możliwe odejście zawodników, którzy kojarzą się z sukcesami naszego mistrza: Schmitt, Ahonen, Funaki, Peterka... Jeśli do tego dodamy Małysza to jest pięć wielkich nazwisk:( Ale obym się mylił:)

 • pepeleusz początkujący
  @Franciszek Chmielowiec

  co do pyt. 4 to wystarczy porównać datę urodzenia Małysza(1977) i datę w której ,,zaczał obowiązywać" styl V zaproponowany przez Boekleva - a było to już w latach 90.
  co do pyt 3 można stwierdzić, że w róznych sezonach kariery Małysz nie prezentowal identycznego stylu lotu..

 • anonim

  Niektorym wydaje sie, ze Malysz moglby sobie skakac bez stresu przez kolejne 5 lat, bez wzgledu na wyniki, dla wlasnej satysfakcji, byle tylko ciagle byl na wyciagniecie reki, dla kibicow. To jest powazne myslenie? Malysz jest uosobieniem prawdziwego sportowca. Nie kalkuluje. Nie odpuszcza. Kiedy jest zle to jest zle, nie udaje i zapieprza aby bylo lepiej. Kiedy jest dobrze to jest dobrze i nie udaje, ze nie jest dobrze. Ale dalej zapieprza zeby bylo perfekcyjnie. Czy taki typ czlowieka nagle ma sie przestawic na rekreacyjne/emerytalne uprawianie skokow? Nie ma szans na taki scenariusz. On nie pozwoli sobie na tak nedzny scenariusz. Na scenariusz wychodzenia na rozbieg tylko po to zeby wzdychano na jego widok tak jak wzdycha sie na widok nieonczacych sie powtorek slynnych akcji druzyny Gorskiego.
  Wyobrazacie sobie jaka katorznica prace musialby Malysz wykonywac przez najblizsze lata aby byc ciagle w czubie? Zreszta bez gwarancji bycia w tym czubie.
  Nie wroci juz jego dominacja - seryjne wygrywanie, nokautowanie rywali. Teraz Adam jest tam gdzie jest, wyzej juz byc nie moze. Sa inni, mlodsi, mocniejsi. W dodatku z wiekiem podatnosc na kontuzje takze wzrasta, a powrot do zdrowia bywa zazwyczaj dluzszy niz u mlodych zawodnikow.
  Adam, wszystkie te lata byly kapitalne, czasem bywalo gorzej, ale co z tego. Wielkosc czlowieka polega na tym, ze potrafi sie podnosic. A podnosic w tak wielkim stylu jak Ty, potrafia nieliczni. Jestem pewien, ze myslisz takimi samymi kategoriami - jako wybitny sportowiec nigdy sobie na uprawianie cyrku na skoczni nie pozwolisz.

 • shady początkujący

  Biorąc pod uwagę poczucie humoru Adama w ostatnim czasie to mam nadzieję, że nas wkręca z tym końcem kariery ;) co prawda nie powiedział nic otwarcie, ale daje nam przesłanki, żebyśmy tak myśleli ;p no taką mam nadzieję przynajmniej ;]

 • wisnia początkujący
  adam

  adam sie wygadal hehe:) chcial pobic rekord bo okazji nastepnej nie bedzie to jednoznaczne-koniec kariery i jeszcze sie usmiechnal jak zdal sobie sprawe ze wlasnie sie wygadal.do tego benefis i sam fakt ze oglosi podjeta wczesniej decyzje.po co mialby oglaszac kontynuacje kariery?rok temu nic nie oglaszal i kontynuowal.szkoda bo moim zdaniem powinien tak dlugo skakac dopoki jest w 10 najlepszych skoczkow swiata.drugiej okazji nie bedzie a zobaczcie na Ahonena.wyraznie brakowalo mu skokow i postanowil wrocic a w tym sporcie wrocic juz nie mozna.raz sie zyje i Adam powinien skakac ile moze zeby pozniej nie mogl sobie nic zarzucic ze fajnie by bylo jeszcze poskakac.liczylem na to ze uda sie Adamowi pobic rekord wygranych PŚ i ze zgarnie wkoncu krysztalowa kule po raz 5 i pobije rekord Ahonena w podiach.chcialbym go ogladac nawet do MŚ 2015 ale niestety w Sobote zapewne oglosi koniec.bez niego nasza kadra znow spadnie na miejsca 8-10 w druzynowce.na Stocha nie mozna liczyc jeszcze bo Kuttel tez byl mocny przez sezon a pozniej gdzies zniknal.praktycznie nasze skoki wracaja do punktu wyjscia czyli do lat 90.przez tyle lat nie udalo sie zbudowac mocnej kadry w wielkim kraju ktory ma najwieksza liczbe kibicow skokow na swiecie!za to powinny poleciec glowy.i tak dzialacze bada teraz bidowac bo Adam dzieki sukcesom i przyciaganiu ludzi przed TV zapewnial ogromne wplywy z transmisji i duzych sponsorow a teraz bedzie kicha.trzeba bylo w 2000 roku dzialac juz na tej fali i w te 10 lat cos z tym zrobic.postawic kilka profesjonalnych szkol sportowych itp.w tamtym czasie popularnosc tej dyscypliny byla tak wielka ze zadna partia polityczna nie odmowilaby pieniedzy na profesjonalne szkolenie nastepcow Malysza bo zostaliby zlinczowani przez narod.konczy sie pewna epoka i boje sie ze za 2 lata na transmisje skokow bedziemy musieli wlaczac Eurosport a nastepcow mistrza nie bedzie.ktos niestety przespal wazny okres i szanse dla rozwoju dyscypliny.wracajac do tematu jestem dumny ze Adam Malysz to moj rodak i bede opowiadal dziecia jak wielki to byl zawodnik sportowo-spoleczny tak samo jak ojciec opowiadal mi o naszych dawnych pilkarzach.

 • anonim

  To racja, ze Kasai ma 38 lat i skacze. Ale Kasai to nie Małysz. Z całym szacunkiem dla osiagniec Japonczyka, ale z sukcesami Malysza porownywac ich nie mozna, bo to inna liga. Dlatego tez i moment, w ktorym powinni powiedziec "koniec" bedzie inny.
  Adam zawsze chcial skonczyc kariere na szczycie, a teraz ma ku temu okazje. W czwartek byc moze jeszcze powiekszy swoj dorobek medalowy, ale tak czy inaczej zrobil w tym sezonie juz bardzo wiele. Nie ma natomiast pewnoscia, ze za rok bedzie w stanie dorownac rywalom. Zdrowie mu dopisuje, ale organizm musial odczuc ostatnia dekadę - mordercze treningi, surową dietę, stres wywolany ogromnymi oczekiwaniami. Kontuzja miesni brzucha przed poprzednim sezonem, kontuzja kolana przed tym sugeruja, ze do mlodosci Mistrzowi nie idzie.
  Mysle, ze juz obecny sezon, to byl ten "jeszcze jeden", ze wzgledu na Oslo i sentyment do tego miejsca. Tak jak kiedys napisalem - tu na Holmenkollen wszystko się zaczęło i tu też musi się skończyć.
  I Adam na pewno w czwartek skoczy na więcej niż 100%, zeby skończyło się to pięknie!

 • anonim
  Japońscy skoczkowie

  Mam na imię Franciszek Władysław, słyszałem że Adam Małysz czasami czyta komętarze, więc może mi się uda
  Mam parę pytań:
  1. Czy Pan, Panie Adamie miał jakieś bliskie kontakty z Np. Haradą Masahiko, Funakim Kazuyoshim, Kasaiem Noriakim, Obake Takanobu, Saiten Hiroyą lub z innymi Japońskimi skoczkami ? jeżeli tak to jacy oni są (Osobliwość)
  2. Interesują mnie Pana Adama zdanie o tych Japońskich skoczkach, jakie wrażenia Pan ma z nich, jacy oni są?
  3. Czy Pan Adamie eksperymętuje czasami nad stylem lotu?
  4. Czy Pan Adamie kiedyś skakał stylem klasycznym (styl I) ?

  Dziękuje z góry, i mam nadzieje że Pan Adam mipoświęci te 5 minut i odpiszę na moje bardzo ważne pytania.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).