Konkurs wiedzy o skokach firmy Viessmann - VI etap!

 • 2011-03-08 02:06

Konkurs wiedzy o skokach firmy Viessmann nabiera tempa, a my powoli zbliżamy się do decydujących rozstrzygnięć. Dziś zaczynamy VI etap konkursu!

Na wstępnie pragniemy przeprosić wszystkich uczestników za dwutygodniową przerwę i brak informacji na temat konkursu. Przed nami jeszcze trzy etapy, ale w tym roku ze względu na Benefis Adama Małysza sezon skoków narciarskich dla polskich fanów zakończy się tak naprawdę dopiero 26. marca w Zakopanem.

Zwycięzcą V etapu konkursu wiedzy o skokach narciarskich został użytkownik: tikpok

Nagrodą dla zwycięzcy będzie zestaw gadżetów ufundowany przez firmę Viessmann: kurtka letnia męska, bluzka damska biała oraz czarna, koszulka polo męska oraz damska, pluszowy miś.

Serdecznie gratulujemy. Pozostałych uczestników zachęcamy do wzięcia udziału w VI etapie. Tym razem pytania dotyczą Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym.

Aby poznać pytania już teraz wystarczy przejść na stronę konkursową klikając tutaj >>

Prawidłowe odpowiedzi do V etapu:
1. Zawodnicy której narodowości najczęściej wygrywali zawody Pucharu Świata na mamucim obiekcie Vikersundbakken?
C. Austriacy

2. Skocznia mamucia w Vikersund trzykrotnie gościła skoczków podczas Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. W którym roku norweski mamut po raz kolejny będzie areną MŚ w lotach?
A. 2012

3. Adam Małysz tylko jeden raz startował w Vikersund na Mistrzostwach Świata w lotach. Które miejsce zajął podczas tego konkursu?
C. 16. miejsce.

4. Rekord Vikersundbakken przed przebudową wynosił 219 metrów i należał do Harriego Olli. Jednak to nie Fin był autorem najdłuższego (niekoniecznie ustanego) skoku na norweskim mamucie podczas zawodów Pucharu Świata przed 2011 rokiem. Najdalej poszybował bowiem:
D. Gregor Schlierenzauer

5. Przebudowana skocznia mamucia w Vikersund to jedyna skocznia mamucia w Skandynawii. Ile łącznie skoczni mamucich, posiadających homologację FIS, znajduje się na świecie?
B. 5


Redakcja, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5924) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jumper początkujący
  etap6 pyt4

  Czy w tym pytaniu liczą się także medale I.O. z okresu, kiedy były równoważne z medalami MŚ? Bo Fortuna dostał dwa medale w Sapporo, jesli sie nie myle

 • paulkate początkujący

  Coś chyba jest nie tak. Mamy dziś 8 marca a w opisie jest:
  "Proszę przyjąć stan wiedzy na 13 marca 2011 roku"
  a dalej:
  "Termin nadsyłania odpowiedzi upływa 20.02.2011"

  Etap miał być nr 6 a jest ponownie nr 5.
  Ale jeszcze jestem zaspany więc może źle patrzę :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).