Andreas Goldberger: "Wszyscy będą za nim tęsknić"

 • 2011-03-08 18:00

W Polsce zna go chyba każdy, a przede wszystkim jego uśmiech. Niejeden z nas trzymał za niego kciuki gdy pojawiał się na belce startowej. Andreas Goldberger - trzykrotny zdobywca Pucharu Świata w skokach narciarskich - został zaproszony przez Adama Małysza na imprezę „Skoki do celu”, która odbędzie się 26. marca w Zakopanem. Popularny wciąż „Goldi” nie będzie skakał, ale został mianowany koordynatorem skoków wspomnianej imprezy z ramienia firmy Red Bull.

"Bardzo chciałbym oddać swoje skoki 26. marca jednak z powodu drobnej kontuzji jest to niestety niemożliwe. Jednak serdecznie dziękuję, że mimo wszystko mogę stać się częścią tego wydarzenia" - cieszy się Andreas Goldberger.

Zasady skoków podczas zakopiańskiej imprezy są już jasne. Skoczkowie przed skokiem będą losować odległość od 120 do 134 metrów i celem będzie skok w wylosowane miejsce.

Andreas Goldberger z wąsami na cześć Adama MałyszaAndreas Goldberger z wąsami na cześć Adama Małysza

"Myślę, że te zasady są bardzo ciekawe, nietypowe i interesujące. Mogę dodać, że jeśli chodzi o austriackich skoczków, to oczywiście będą starali się wypaść jak najlepiej. Te zawody będą jednak czymś specjalnym, przecież to nie będzie zwyczajny konkurs. To wydarzenie szczególne, nie tylko dla mnie, dla skoczków biorących udział w zawodach, ale wszystkich tych którzy zgromadzą się tego dnia w Zakopanem. Już z niecierpliwością czekam na ten dzień" - dodaje "Goldi".

Andreas Goldberger nie zapomniał dodać także kilku słów o Adamie Małyszu.
"To trochę smutne, że Adam kończy karierę ale z drugiej strony to chyba dobry czas. Domyślam się co on czuje, przecież mi też kiedyś przyszło kończyć ze skokami. On jest obecnie w bardzo dobrej formie, uważam że to może być właśnie jeden z powodów dla których podjął swoją decyzję. Być może ma już jakieś plany na przyszłość" - ocenia Goldberger.

"Myślę, że wszyscy będą za nim bardzo tęsknić. Ma przecież kibiców na całym świecie. Adam wygrał tak wiele, liczne konkursy Pucharu Świata, zdobywał medale Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich. To wielki sportowiec i człowiek. Wciąż pamiętam jak zdobywałem Puchar Świata w klasyfikacji generalnej w 1996 roku, a Adam wygrał wtedy swój pierwszy konkurs PŚ w Oslo. Długo jeszcze razem startowaliśmy. To zawsze było wspaniałe uczucie móc skakać i rywalizować z Małyszem. To dla mnie zaszczyt, że zaprosił mnie teraz do Zakopanego" - kończy Andreas Goldberger.


Natalia Konarzewska, źródło: informacja własna
oglądalność: (17893) komentarze: (33)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Dziekujemy Adas!

  http://www.youtube.com/watch?v=wZekMYxj4jc

 • anonim
  Dziekujemy Adas!

  Zapraszam do obejrzenia filmu o Wspaniałej Karierze Adama Małysza.
  Każdy co poogląda prosze dodać komentarz "Dziekujemy Adam" by oddac hołd mistrzowi.

 • anonim
  JA :D

  Właśnie, pod koniec swojej kariery Goldi bawił się skokami. Szkoda, że Adam tez tak nie zrobił. Nikt nie miałby do Niego pretensji za słabe wyniki, ale przynajmniej BY BYŁ.. A znając jego umiejętności na pewno czasem udałoby Mu się wskoczyć na podium lub nawet wygrać (nie mówiąc o wspomożeniu drużyny). Może to jeszcze przemyśli i powróci na "zasadzie Goldiego".

 • Lipathor bywalec
  @zrowerowany

  Czyli model Austriacki
  Trener kadry przygotowuje ogólny zarys przygotowań do sezonu, skoczkowie trenują u siebie w znanych sobie warunkach i ze znanymi trenerami. Kruczek tylko dogląda jak to wszystko wygląda. Bezpośrednio przed sezonem krótkie jedno-dwa zgrupowania gdzie może zebrać np. 10 zawodników, porównac ich formę/postępy i dokonać wstępnego podziału na kadrę A (PŚ) i B (PK). Tak bym to widział

 • anonim
  Moje podsumowanie

  Sezon 2010-2011
  Myślę,że w tym sezonie mimo słabej postawy podopiecznych Łukasza Kruczka były jednak wspaniałe chwile.Z jednej strony Stefan Hula zrobił postęp bo w końcu się przedarł do 10,ale mógł więcej zdobyć punktów.Jak przyszło skakać mu w drużynie to robił coś nie samo
  witego szkoda,że to się nie przeniosło na MŚ.
  Piotr Żyła jest świetnym skoczkiem można liczyć na niego w drużynie skakał kiedyś jak Kamil Stoch który też zachwycał w drużynie i czasami w konkursach :).
  Tomasz Byrt i Dawid Kubacki.Obaj są talentami to nie zaprzeczę,ale nimi powinien się zająć Jan Szturc..

  Stochowi powinni załatwić osobistego trenera,a Łukasz Kruczek powinien być takim jakby szefem tego całego sztabu

  To moje takie małe podsumowanie.
  Dzięki Adaś za wszystko sorry że tak pozno i trochę krótko napisałem

  Co do Goldiego był świetnym skoczkiem i bardzo sympatycznym:)

 • Luthor weteran

  Zgadzam się w tym z Fortuną, ale Kuttin to nienajlepszy pomysł. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Kojonkoski, Bajc, Horngacher - to byliby najlepsi kandydaci, ale Kruczek i tak pewnie zostanie...

 • Anika bywalec
  @Rybak

  Przez moment sądziłam, że Kruczek da radę, ale teraz widzę, że marne są na to widoki. Poza tym należy teraz zadbać o Kamila, który ma być lokomotywą drużyny. Hannu powiedział, że mógłby go trenować. Co na to PZN? Powinni przynajmniej rozważyć taką opcję.
  Nie wiem, czy Kuttin, jak sugeruje Fortuna, byłby skłonny wejść po raz drugi do tej samej wody, ale może jakiś inny trener austriacki?

 • anonim
  Fortuna

  http://www.sport.pl/skoki /1,65074,9224361, Skoki_narciarskie__Wojciech_Fortuna__ Kruczek_musi.html
  Bez odstępów.

 • anonim

  DLA POLSKI CHCIAŁ SKAKAĆ NIE GOLDBERGER, ALE ALEXANDER HERR, KTÓRY MA MATKĘ POLKĘ. CHCIAŁ SKAKAĆ DLA POLSKI, BO W NIEMCZECH BYŁA WYŻSZA KONKURENCJA, A ON ZAWSZE BYŁ OFIARĄ W DRUŻYNIE NIEMIECKIEJ Z POWODU PRZYMUSU USTĘPOWANIA BYŁYM "GWIAZDOM" TAKIM JAK SCHMITT, SZCZEGÓLNIE JEŚLI CHODZI O UDZIAŁ W MŚ I IO. GDYBY BETON Z PZN PRZYJĄŁ OFERTĘ HERRA, KTÓRY ZNA JĘZYK POLSKI, TO POLSKA KADRA ZYSKAŁABY DOBREGO ZAWODNIKA, ZAZWYCZAJ REGULARNIE PUNKTUJĄCEGO W PŚ I BĘDĄCEGO NR 2 W DRUŻYNIE PO MAŁYSZU. NIESTETY, NIE UDAŁO SIĘ, I W KADRZE SKAKALI MATEJA, POCHWAŁA, BACHLEDA, TAJNER, DŁUGOPOLSKI I INNI MISTRZOWIE, KTÓRZY POSTAWĄ W KONKURSACH DRUŻYNOWYCH PRZYPRAWIALI NAS O WSTYD I ZABIERANIE NADZIEI NA DOBRE MIEJSCE, NIE MÓWIĄC O MEDALU.

 • anonim

  http: //sport.tvp.pl/skoki/puchar-swiata/wideo/wzruszajace-podsumowanie-kariery-malysza/4115291 (usunac spacje)

  cos pieknego....

 • bozenka92 doświadczony

  Goldi skończył karierę będąc w tym samym wieku, co teraz jest Adam, więc to nie zawsze z powodu lat skoczek gorzej skacze tak jak to miało miejsce z Goldim czy teraz z Ahonenem... Małysz jest dobrym przykładem na to, że wiek tu nie zawsze ma coś do rzeczy... Jedynie trzeba więcej niż kiedyś się przykładać no i chyba mieć to coś, co pozwala jeszcze po trzydziestce być w wysokiej formie. Widocznie Goldi i Ahonen tego nie mieli, co nie zmienia faktu że są wielkimi skoczkami i osobistościami:)

 • anonim

  Goldberger konczyl jak Ahonen.Pod koniec swojej kariery spadał na bulę na treningach i resztkami sił i mobilizacja ledwo kwalifikował sie do konkursów i czasami udawało mu sie punktować.Czyli na treningach skakał po 90 pare metrów a w kwalifikacjach po 112 zeby ledwo sie przecisnąć.Tak jak teraz Ahonen.Niestety lata robią swoje i nadchodzi kres kariery.W przypadku Goldbergera nic by to nie dało jak by trenował w tym wieku bo nie było sił na przyzwoite skakanie z powodu lat.

 • anonim

  oczywiscie droga elektroniczną...;)

  Super byłoby gdyby puszczali najlepszą 10 po pierwszej serii, albo 5, i całą drugą. Ech, marzenia...

 • anonim

  kurde, jak ja chciałbym żeby TVP Sport zaczęło puszczać wszystkie konkursy od pamiętnego sezonu 2000/2001! Ale to są tylko marzenie, bo tvp za cholere takie czegoś nie zrobi... Może by napisać do nich jakiś list ? I na liście zbieralibyśmy podpisy?

 • Michal_Ski bywalec

  oglądał ktoś z Was reportaż wyemitowany w TVP Sport, "Msza za Zakopane"? można go gdzieś pobrać?

 • anonim
  goldi

  Goldi w czasie konfliktu z federacją chciał odejść do Słowenii...nie żaden Kazachstan, Karaiby tylko kraj sąsiedni, ale jak wszyscy wiemy rozeszło się po kościach.

 • Emil początkujący

  @Talar. Obecni Austriacy nie mają cienia osobowości dawnych Austriaków ale niestety tworzą chyba najlepszą pakę w sensie sportowym w historii skoków narciarskich po II wojnie światowej. Co do Goldiego i narkotyków. Ja zawsze miałem zdanie że sportowcowi dopóki trzyma poziom należy wybaczać prawie wszystko :)

 • anonim

  To bardzo stare dzieje i nie warto o tym nawet pisać.
  Dla mnie Goldi zawsze będzie się kojarzył z wspaniałym sportowcem, sympatycznym, miłym i z wynikami sportowymi.
  Szanuję sportowców tych starszych, młodzi już na mnie takiego wrażenia nie robią.
  Odchodzi pomału co raz więcej sław tego sportu i to jest smutne.

  Uwaga co do konkursów w Planicy, choć to dopiero za ponad tydzień, warto abyście wiedzieli, że kwalifikacje w Planicy na żywo pokaże stacja eurosport 2..........
  na eurosporcie zwykłym będzie po południu retransmisja.

 • kojot83 bywalec

  Talar
  Dla Kazachstanu miał skakać-głośna sprawa z tym była.Ale to stare dzieje-poza tym dla niektórych Kazachstan to też Polska hehe.

 • pietrek94 doświadczony
  Luthor

  Tak, to było na początku sezonu olimpijskiego 1997/1998, kiedy to został zawieszony przez federację i później próbował przyjąć obywatelstwo jugosławiańskie i skakać dla nich :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).