Kamil Stoch: "Swoje skoki oceniam bardzo dobrze"

 • 2011-03-11 22:46

Do niedzielnego konkursu indywidualnego awansowało dziś czterech reprezentantów Polski. Obok Adama Małysza i Kamila Stocha o kolejne punkty powalczą więc Piotr Żyła i Tomasz Byrt. Mniej szczęścia miał Stefan Hula, któremu nie wyszedł skok.

"Swoje skoki oceniam jako bardzo dobre, jednak te dzisiejsze warunki trochę wypaczały wyniki. Takie są jednak skoki, dziś jest taka pogoda i trzeba to przetrwać. Jutro ma być już jednak lepiej, ciszej i bardziej sprawiedliwie. Trochę wymarzłem tam na górze, rada na długie oczekiwanie na skok była tylko jedna, cały czas się ruszać i na tyle na ile mogłem starałem się to czynić" - mówił po kwalifikacjach Kamil Stoch.

"Po MŚ czuję się dobrze, trochę odpocząłem, ale te trzy dni odpoczynku trudno uznać za prawdziwe wakacje. Jutro będziemy starali się oddać po dwa dobre skoki i powalczyć. Czas pokaże, jaki osiągniemy wynik" - zakończył Stoch.

"Dobrze skacze mi się tu w Lahti. Ten pierwszy skok nie był do końca udany, ale ten drugi już w miarę okey, chociaż jeszcze nie taki super. Podczas treningu i kwalifikacji trochę sypał śnieg i dosyć mocno wiało. Chociaż tam u góry to zawsze wieje na wieży, ale na zeskoku nie było tego zbytnio czuć" - opowiada Piotr Żyła.

"Po Oslo nie było czasu na odpoczynek - trenowałem jeszcze więcej niż wcześniej. Ze startu na MŚ jestem jednak zadowolony, skoki były równe i dosyć dobre. Jutro będziemy walczyć w konkursie drużynowym, damy z siebie wszystko" - zapowiada Piotrek.

"Warunki pogodowe dziś były bardzo trudne, mocno wiało i sypało. Mój pierwszy skok był tu trochę słabszy, ale ten drugi był już w porządku. Myślę, że otrzymam szansę na start w zawodach drużynowych. Ten obiekt mi odpowiada, to fajna skocznia" - mówił Tomasz Byrt.

"Treningi ostatnio nie szły mi najlepiej, ale mimo to dostałem szansę na start tutaj i wierzę, że jej nie zmarnuję. Na pewno muszę popracować nad dojazdem, odnaleźć tę optymalną pozycję dojazdową, którą miałem jeszcze na MŚ w Oslo. teraz trochę sie pogubiłem, ale ten skok w kwalifikacjach był już poprawnie dojechany" - zakończył nasz najmłodszy zawodnik w Lahti.

Korespondencja z Lahti, Tadeusz Mieczyński


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6649) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • bozenka92 doświadczony

  I nie mówcie, że skoro mówi, że skoki były bardzo dobre to od razu popadł w samozachwyt. Jeszcze nie tak dawno temu, ciągle mu jego skoki nie odpowiadały. Nawet jak skoczył dobrze, to kiwał głową, że nie dobrze, że mogło być lepiej

 • agusia_h początkujący

  Hyhy, Kamil "bardzo dobry" Stoch, no niech mu będzie :) Niektórzy tak mają :)

  Za to Piotrek wymiata, uwielbiam go :)

 • anonim
  kamil

  Wiecznie zadowolony ze swoich skokow brak samokrytyki popadl w samo zachwyt i to go gubi skacze fatalnie i juz kolejny raz narzeka na wiatr kolego wez sie za robote! A nie odpoczywaj!

 • Talar doświadczony

  Mam nadzieję że dzisiaj w końcu Kamil trafi na dobre warunki bo coś ostatnio nie może :)

  Jednak nasze szanse dzisiaj zbyt duże nie są.. Arcymocni Austriacy, mocni Norwegowie, mocni Finowie, a i Niemcy czy Japończycy też nie słabi..

  Kamil , Adam i Piotrek muszą dziś oddawać udane skoki a Tomek Byrt nie powinien się za bardzo stresować bo tylko głupcy będą po nim jeździć w przypadku nieudanych zawodów..
  I tak dobrze że ratuje dzis szansę naszej drużyny i mam nadzieję że skoczy swoje

 • anonim
  .

  No cóż brawa dla Piotrka nie odpoczywał tylko ciężko trenował a natomiast Kamil sobie odpoczywał zamiast też trenować:)

 • anonim

  Haha, "dzięki, nie dzięki" Stocha rozłożyło mnie na łopatki :)) Choć "e, no gdzie!" Żyły też daje radę plus jego permanentny zaciesz ;) Ogólnie pozytywnie!

 • anonim

  mam nadzieje, że Kruczek nie skrzywdzi Zyly i Byrta i nie przyjmie ich do swojej kadry bo powtórzą wyczyny Kubackiego czy Kota

 • anonim

  Stoch ,,Dzięki! I nie dzięki". On chyba też ogląda wywiady z Piotrkiem Żyłą:D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).