PK w Wiśle: Sklett wygrywa serię próbną, Innauer kontuzjowany!

 • 2011-03-12 12:50

Mario Innauer nie powalczy już o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. W serii próbnej przed ostatnim konkursem Austriak odniósł kontuzję. Serię wygrał Norweg Vegard-Haukoe Sklett.

Sklett oddał na skoczni w Wiśle-Malince imponujący skok na odległość 135 metrów. Drugi był Maciej Kot, który skoczył 129 metrów. Pół metra bliżej lądował wicelider klasyfikacji generalnej Mario Innauer. Niestety, zawodnik miał spore kłopoty tuż przed lądowaniem. Spadł na zeskok z dużej wysokości, przewrócił się i skręcił kolano. Został odwieziony do szpitala w Cieszynie.

Austriak stracił szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Walczą o nią w tej chwili Słoweniec Rok Zima i Niemiec Andreas Wank, który ma do Zimy 44 punkty straty. Wczoraj Wank był trzeci a Zima czwarty.

Według nieoficjalnych informacji, przyczyną upadku Innauera mogły być problemy z wzrokiem. Na skoczni świeci słońce i śnieg bardzo mocno odbija promienie. W takich warunkach niektórzy ludzie słabo oceniają odległość i Innauer sprawiał wrażenie, jakby chciał lądować, będąc jeszcze 3 metry nad zeskokiem.

Z Polaków niezły skok oddał też prócz Maćka Kota Krzysztof Miętus. Zakopiańczyk lądował na 50 cm za 122. metrem co było 10. skokiem serii próbnej. W tej chwili trwa pierwsza seria konkursu, ale przerywa ją co chwila wiatr. Warunki są trudne, wieje głównie w plecy.

Pełne wyniki serii próbnej można zobaczyć tutaj>>

Korespondencja z Wisły, Marcin Hetnał


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5431) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • newryn stały bywalec
  Skoczek12

  Nie rób sobie jaj z całkiem poważnej sprawy :D Na razie to my mamy limity do odstąpienia -byl moment, że Austriacy wzięli by jeszcze ze dwa miejsca na PŚ.. Jakoś tymczasem jednak nie wyobrażam sobie Kruczka, żeby miał dla kogo wypraszać miejsce na PŚ.. Dobrze, że jest ten sezon letni, bo gdyby nie to, to ilu skoczków mogli byśmy na przyszłą zimę wystawić?

 • M_B profesor

  Tacy już są ci Słoweńcy, śmiesznie to u nich wygląda, skoczków na Puchar Kontynentalny mają kapitalnych, a na Puchar Świata nadają się w sumie tylko Ci brązowi medaliści z Oslo czyli Kranjec, Tepes, Damjan i Prevc, jak Klimek doszczętnie nie zepsuje skoku w drugiej serii lub ta zostanie odwołana to chyba mamy limit 8 na Lato i po wykasowaniu punktów z tamtego lata tylko 1 w 50 CRL =).

 • anonim
  @newryn

  Juś sobie to wyobrażam. Kruczek podchodzi do Pointnera i mówi:

  Daaaj jedneego limita, no daaaj, proszę, nie bądź [...]

 • Emil początkujący

  @newryn Słoweńcy to typowo "wysokobelkowcy" na PK. Najlepszy przykład to Pungertar. W PK 10 metrów przed Byrtem. W PŚ 10 metrów za Byrtem.

 • anonim

  Mario Innauer ma pecha do Polski, jak Romoeren ma pecha do Włoch.
  Różnica tylko taka, że Innauer dwukrotnie był kontuzjowany, a Romoeren raz upadł i wstał, a raz prawie spadł z belki.

 • newryn stały bywalec
  kibic_malysza

  Już od kilku miesięcy chodzi mi po głowie, czy aby nasi zawodnicy mają mięcho i mentalność śniegową, czy igielitową? ;-)
  Szkoda, że nie można jakoś przekazywać innym drużynom swoich limitów -dali byśmy ze dwa miejsca Słoweńcom i nie zawyżali by poziomu w PK, tylko spokojnie robili punkty w PŚ.. Co Wy na to ? -forma do odwdzięczenia się? Mają producenta nart, skocznie, hmmm..

 • M_B profesor

  Po 1 serii : Kot 6 , Murańka 9 , Bachleda 16 , Kubacki 22, Miętus 26, Kłusek 30 ...... Śliż 48, Rutkowski 49, lepiej niż wczoraj, bo 6 w 2 serii.

 • kibic_malysza doświadczony

  Kot poczuł wiosne, w końcu lato sie zbliża.
  Ale skoki to niestety sport zimowy i trzeba zimą dobrze skakać.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).