Rok Zima: "Wolałbym zwyciężyć w rywalizacji z Mario"

 • 2011-03-12 17:58

Słoweńcy wzięli szturmem Malinkę. Nie tylko zajęli trzy pierwsze miejsca w konkursie, ale Rok Zima wyprzedził w Wiśle Mario Innauera w klasyfikacji generalnej PK. Wczorazj zajął czwarte miejsce, a dziś ósme, ale wobec wczorajszego słabego występu i dzisiejszej kontuzji Austriaka, Zima mógł cieszyć się zwycięstwem w całym cyklu. Na konferencji prasowej czterej Słoweńcy podzielili się swoimi wrażeniami.

Podium konkursu i Rok ZimaPodium konkursu i Rok Zima

"Jestem bardzo zadowolony. To już moje drugie zwycięstwo tej zimy. Przez te dwa dni oddałem kilka dobrych skoków" - powiedział Matic Kramarsic.

"Jestem bardzo szczęśliwy, warunki były dziś bardzo trudne, więc tym bardziej się cieszę, że udało mi się pokonac wiatr i tylu rywali" - skomentował Dejan Judez.

"To naprawdę szczęście móc stanąć tu na podium. Jestem zaskoczony, bo przez ostatni miesiąc nie skakało mi się najlepiej" - stwierdził z kolei Matjaz Pungertar.Jestem bardzo szczęśliwy.

"Ciężka praca przez cały rok zaowocowała. Udało mi się wygrać Puchar. Wolałbym wygrać w rywalizacji, z Mario Innauerem, jest mi bardzo przykro z powodu jego kontuzji. No ale taki jest sport i oczywiście moja radość z tego zwycięstwa jest wielka" - powiedział zdobywca Pucharu Kontynentalnego - Rok Zima.

Mario Innauer przyjechał do Wisły jako lider cyklu. Wczoraj jednak zajął odległą lokatę w trzeciej dziesiątce, upadając w pierwszej serii. Dziś w serii próbnej lądował daleko, ale również upadł i zerwał dwa wiązadła w kolanie. Lekarze w szpitalu w Cieszynie założyli mu usztywnienie. Czeka go sześć tygodni przerwy od treningów.

Korespondencja z Wisły, Marcin Hetnał


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6019) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Mało powiedziane wszyscy słoweńcy z PK nie mają profilu na skijumping, próbowałam coś z tym, zrobić ale nic to nie dało.

 • anonim

  Brakuje mi na Waszej stronie wynikow - a te przeciez sa w sporcie najwazniejsze!

 • pepeleusz początkujący

  Gdyby zastosować odnośnie Zimy nadużywane powiedzenie,,były kombinator norweski" to w tym wypadku było by całkowicie na miejscu.

 • anonim

  Zima wygrał kontynentala nie wygrywając nawet jednego konkursu w sezonie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).