Łukasz Kruczek: "Adam postawił kropkę nad i"

 • 2011-03-12 21:05

Łukasz Kruczek mógł dziś w Lahti cieszyć się z trzeciego miejsca polskiej drużyny. Szkoleniowiec polskiej kadry uważa, że ten sukces to przede wszystkim zasługa równych skoków naszych reprezentantów.

"Od dłuższego czasu czekaliśmy na to miejsce na podium. O tym, że to właśnie tutaj się udało wywalczyć trzecie miejsce, a w Oslo nie, zadecydowały przede wszystkim równe skoki, nikt nie popełnił jakiegoś większego błędu, wszyscy skakali na miarę swoich możliwości. Podczas dzisiejszego konkursu panowały w miarę równe warunki, nie było takiej loterii jak w Oslo czy nawet podczas wczorajszych kwalifikacji" - mówił po zawodach Łukasz Kruczek.

"Zawsze można dopatrzeć się jakichś błędów, ale faktycznie, szczególnie drugi skok Adama był fantastyczny, postawił przysłowiową kropkę nad i. Do ostatniej chwili walczyliśmy z Niemcami, to była taka przepychanka i mogło wszystko się zdarzyć, zwłaszcza, że Severin Freund skakał bardzo dobrze, oddał długie skoki i wysoko ustawił poprzeczkę przed Adamem. Jednak Adam był znacznie lepszy i Niemiec nie miał tu szans" - kontynuuje Kruczek.

"Piotrek skacze cały czas równo i dziś także skoczył wszystkie skoki podobne. Tomkowi nadal trochę brakuje do skakania bardzo dobrego, jak chociażby podczas treningów na skoczni normalnej w Oslo. Jednak na tę chwile skacze poprawnie i powtarzalnie. Po wczorajszych kwalifikacjach od razu podjęliśmy decyzję, że to Byrt wystartuje w zawodach drużynowych. Stefan Hula skakał tu jako przedskoczek" - zakończył szkoleniowiec polskiej kadry.

Korespondencja z Lahti, Tadeusz Mieczyński


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9746) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anka970421 początkujący
  zmiana...

  moim zdaniem Kruczek nie może dalej trenować głównej kadry bo z tego nic nie wyjdzie , a Stoch ma duże szanse na wspaniałe występy w następnym sezonie i szkoda by było je zmarnować , jest tez paru innych skoczków którzy mogliby spisywać się o wiele lepiej. Kruczek powinien zająć się kadrą juniorów tam może coś by osiągnął z nimi ,a gdyby do głównej kadry przyszedł Kojonkoski to byłoby bardzooo fajnie no ale o tym chyba można zapomnieć bo Polska nie ma takich pieniędzy aby utrzymać takiego trenera ;) miejmy nadzieje , że Adam po zakończeniu kariery porządnie się weźmie za tą naszą kadrę i coś wymyśli aby polacy spisywali się równie dobrze i bez niego ( a przynajmniej podobnie) ;D

 • piotr186 początkujący

  Po raz kolejny dementuję nie prawdę:

  Piotr Żyła trenował z Kruczkiem i z Lepitsoe! A nie z Szturcem! Tyle że sam się finansował a nie trenował za pieniądze PZN.

  A Tomasz Byrt też nie trenował pod okiem Szturca tylko Celeja i przynajmniej od Zakopanego skacze i trenuje pod okiem Kruczka.

  Tak więc zasługa Kruczka przynajmniej 60% (Dwóch skoczków + częściowo Byrt)

  Po za tym Kruczek ma nadzieję ze wyciągnę wnosi ze swoich błędów (kiepska forma Kubackego,Miętusów, M.Kota,Muranki) i nasza drużyna będzie mocna w przyszłą zimę.

 • Talar doświadczony
  pajchiwo

  Nie terroryzuj każdego kto lubi i szanuje trenera Kruczka..
  Tak to co napisałeś jest prawdą i pokazuje nam to jedną ważna sprawę..
  Zawodnik by tak naprawdę dobrze przygotować się do sezonu potrzebuje indywidualnej pracy z dobrym fachowcem.. Trener kadry A jest od tego aby wybrać najlepszych i poprawić z nimi drobne niuanse a nie odwalać robotę i szkolić wszystkich od prawie że zera..
  Na razie wiemy że mamy jednego dobrego trenera który potrafi przygotować zawodnika do sezonu jest to Jan Szturc.. Być może gdyby pracowali u nas z juniorami inni trenerzy pokroju Stefana Hormgachera to kolejni byliby w dobrej formie.. I to trzeba zmienić a nie wymieniać co 2 lata trenera kadry A bo to nic nie da..
  Myślisz że Pointner w Austrii wytrenował na tak dobrych zawodników Schlierenzauera, Koflera czy Morgensterna.. Nie on ich wybrał i pracuje nad tym by trzymali wysoką dyspozycję przez cały czas ale bardzo dobrymi zawodnikami byli już przed debiutem w PŚ

 • anonim

  @malyszka

  Dziewczyno robisz się nudna, skończ z tym nawoływaniem Adama aby nie kończył kariery, a po prostu pogódź się z tym i uszanuj jego decyzję.
  Za żadne pieniądze Adama nie wróci, postanowił zejśc ze sceny bedąc u szczytu i to bardziej zapamiętają kibice niż to gdyby miał schodzić dlatego, że musi bo mu coś nie idzie.
  I co z tego, że skakał by jeszcze jeden sezon na życzenie kibiców ? a czy ci kibice dadzą mu gwarancję, że nie przypląta się mu jakaś kontuzja, które wyeliminuje go na zawsze z tego sportu ? Ja nie chcę takiego odejscia.
  To i tak cud, że w wieku 33 lat Adam nie doznawał przez tyle lat żadnych poważniejszych urazów ale organizm z gumy nie jest i wszystko ma swoje granice, 17 lat skoków odciska swoje piętno.
  Bardzo jestem ciekawa czy któryś zawodnik ze scisłej czołówki dziś w tym wieku co Adam będzie nadal w tak scisłej czołówce i odnosił sukcesy.
  Z ciężkim bólem serca przyjęłam do wiadomości jego decyzję i już na pewno przyszła zima nie będzie taka sama, ale wole widzieć Adama jak kończy karierę w blasku chwały będąc u szczytu niż gdyby miało mu się coś stać czy nie łapał się już do dziesiątki, jego takie wyniki nie interersowały aby wąchać ogony.
  Kończyć karierę w takim stylu jak Adam stać tylko nie licznych w sporcie i za to mu chwała.

 • polka początkujący
  Brawo Panie Trenerze

  Podziwiam pana od dłuższego czasu, objął pan prowadzenie drużyny w momencie gdy nikt chyba nie chciał; nie udawało się za bardzo tym wielkim dobić z chłopakami do czołówki, nie chcieli ryzykować reputacji. pan to podjął i od jakiegoś czasu jest lepiej; bywało,że to Małysz nie skakał w niej najlepiej - rzadko niezwykle, dlatego nikt nawet nie zauważył. Teraz jest w formie i odchodzi, trzeba przyznać,że wiele dokonał a wczorajszy skok był "kropką nad j" . Nie wiem, może to tylko moje wrażenie jest, nie znam człowieka ale zauważyłam,ze od jakiegoś czasu dystansuje się od pozostałych polskich skoczków, rzadko występuje z nimi wspólnie podczas wywiadów a chciałby na podium.Gdy w Zakopanem zapytano go o postawę Piotrka powiedział,że skupia się na sobie i przygotowaniach do mistrzostw, podobnie zachował się w kwestii Mistrzostw Polski. wszyscy cieszą się z III miejsca na MŚ , ja także ale z tego powodu pozostaje niedosyt.
  Niech sie pan nie przejmuje głosem Fortuny i pozostanie przynajmniej na przyszły sezon.Była duża presja w tym roku,że mistrzostwa ma wygrać Adam, puchar ma wygrać Adam, więc jak mogli inni skoczkowie chcieć coś więcej niż to, co wywalczyli? Niech się więc lepiej szkolą i pokażą z jeszcze lepszej strony.Lokaty bliskie podium są dobre i nikt nie wymaga,że będzie następny Małysz a jeśli będzie to dobrze dla Polski i dla skoków.Za brak drugiego Małysza nie powinni pana od razu zwalniać bo tego nikt nie dokona; taki talent rodzi się raz na 100 lat i nie wszystko zależy od trenera choćby jak bardzo się starał.Tu chodzi o to,ze teraz gdy polska drużyna lepiej stoi i są przebłyski na bardzo dobrych skoczków nawet wśród tych co teraz pauzują, wszyscy chcieli by ją od razu szkolić.

 • anonim
  Najlepsze skoki naszych.

  1 Seria

  Kamil Stoch - 127.0m
  http://www.youtube.com/watch?v=OQ7Ag7vY3l4

  Adam Małysz - 126.5m
  http://www.youtube.com/watch?v=t8lNNKcYHXo

  2 seria

  Kamil Stoch - 127.0m
  http://www.youtube.com/watch?v=c0Yz2HVxL3M

  Adam Malysz - 131.5m
  http://www.youtube.com/watch?v=zFBkRPwkwgI

 • Jaski3R początkujący
  Kadra Kruczka

  Powiedzmy sobie szczerze.
  Z kadry Pana Kruczka jedynie skakał w drużynówce Kamil Stoch, reszta czyli A. Małysz prowadzony jest przez Hannu Lepistoe, a forma Żyły i Byrta wyniki z pracy z trenerem Szturcem.
  Więc moje pytania brzmią:
  Czy po 3 latach Łukasz Kruczek zdążył wytrenować tylko jednego skoczka?
  Czy warto jest trzymać takiego trenera kadry narodowej który trenuje tylko jedną osobę (K. Stoch) podczas gdy reszta traci formę i odnotowuje słabe wyniki?

 • x666 doświadczony

  Kruczek pomimo wileu wad jest na razie nie do ruszenia. Po pierwsze w każdym z trzech lat osiągnął mały ale jednak postęp, po drugie trzeba wpadki by zmienić trenera, a takie mieli Tajner, a szczególnie Kuttin i Lepistoe. Kruczek na dzień dzisiejszy jest nietykalny, nawet nie pojawi się temat zmiany trenera, choć pewnie wielu kibicom marzy się jakiś gwałtowny sukces (jak choćby ostatnie lato ale zimą).

 • anonim
  Adam

  To sukces Adama Małysza (który ma innego trenera i żadna w tym zasługa Kruczka) i Kamila Stocha, bo reszta skakała na poziomie 8 miejsca! Adam skoczył wspaniale, aż się popłakałam. Oby jutro było równie dobrze!

 • Divine JazOOn początkujący
  @małyszka

  Adam nie wróciłby dla kasy. nawet takiej...

 • bozenka92 doświadczony

  eee tam, przesadzasz, były by ciekawe, bo każdy by skakał na tyle, na ile ma akurat kopyto, a nie na tyle, na ile mu wiaterek dmuchnie na korzyść albo na niekorzyść. Ja mówię tylko o kilku takich skoczniach w zamkniętym pomieszczeniu, a nie o wszystkich, bo wtedy rzeczywiście straciłoby wszystko ten swój klimat...

 • anonim

  Gdybym była bogata dałabym Adasiowi 10 milinów euro żeby skakał nadal

 • bozenka92 doświadczony

  Równe warunki i tak powinno być jak najczęściej:) Powinno powstać chociaż kilka skoczni w zamkniętym pomieszczeniu z zerowym dostępem wiatru, wtedy warunki byłyby idealne i równe cały czas dla wszystkich:) Małysz w drużynówkach prawie że zawsze stawiał kropkę nad i, tyle że w tym przypadku skończyło się to ku naszej radości podium:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).