Adam Małysz 27. honorowym obywatelem Zakopanego

 • 2011-03-15 12:00

Zaszczytny tytuł zostanie mu przyznany już 26 marca, podczas uroczystej sesji rady miasta. Inicjatywa wyszła od jednego z radnych - Łukasza Chmielowskiego, którego wniosek przyjęła rada. Dzięki temu, w dniu swojego pożegnania Adam Małysz otrzyma akt nadania honorowego obywatelstwa.

"Chcemy mu w ten sposób podziękować za to, co w ciągu ostatnich lat zrobił dla Zakopanego" - powiedział przewodniczący rady miasta Jerzy Zacharko.

Ciepło o Małyszu mówi także kierująca wydziałem sportu urzędu miasta, dyrektor kandydatury Zakopanego (na 2011, 2013 i 2015 roku) do organizacji MŚ w narciarstwie klasycznym, dwukrotna olimpijka Zofia Kiełpińska. "Nie tylko przyciągał miliony kibiców, ale także zawsze służył nam pomocą. Bywało i tak, że przekładał rodzinny wyjazd na wakacje, żeby np. wspierać nas jako organizatora mistrzostw świata".

Uroczysty charakter sesji ma podkreślić podniosłość tego ważnego dnia dla polskiego sportu i całego narodu. Jak poinformował Jerzy Zacharko, na ceremonię nadania obywatelstwa zostali zaproszeni znamienici goście z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim na czele. "Mam nadzieję, że przybędą także przedstawiciele władz FIS, polskich organizacji i związków sportowych, a także działacze i zawodnicy zakopiańskich klubów oraz mieszkańcy naszego miasta" - dodaje.

Tytuł honorowego obywatelstwa przyznawany jest w Zakopanem od 110 lat. 26 marca Adam dołączy do grona wyróżnionych, takich jak np. metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz, kompozytor Henryk Mikołaj Górecki, prezydent Ignacy Mościcki, prezydent na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski, marszałek Józef Piłsudski, a także pisarze Kornel Makuszyński,Ludwik Hieronim Morstin, Władysław Orkan, Kazimierz Przerwa-Tetmajer i Stanisław Witkiewicz.


Magdalena Wojas, źródło: interia.pl
oglądalność: (6624) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • szczur początkujący
  @ jadzia, liw54

  Oj, oj, ale zagapieni - pierwszym zaglądającym jest... płatnik, czyli FIS. Wylicza, ile zabulił, po każdym konkursie...

  Przykład:
  http://www.fis-ski.com/pdf/2011/JP/3024/2011JP3024PM.pdf

 • anonim

  Od jutra idzie ochłodzenie szczegolnie na południu Polski, tak mówili dziś, spodziewane sa opady sniegu, temperatura w dzień nie ba być az tak niska raczej na małym plusie ale noce mają być zimne.
  Jesli tak to śnieg się utrzyma, nawet ten sztuczny.

 • anonim
  Dziekujemy Adas!

  Zapraszam do obejrzenia filmiku o wspaniałej karierze Adama Małysza!
  Komentujcie z podziękowaniami dla mistrza!
  Oddajmy Hołd Mistrzowi!

  http://www.youtube.com/watch?v=wZekMYxj4jc

 • anonim

  Adasiowi się to należy jest wielki i niepowtarzalny w niedzielę zakończy się wspaniały serial z pucharem świata szkoda że to już teraz

 • KamiLoSsKi stały bywalec
  @qoteq

  Chodzi Ci pewnie o to, gdy Pan Szczęsny z TVP się pomylił i powiedział, że to ostatnia drużynówka Adama, bo chyba zapomniał o Planicy. Adam w drużynie startuje!

 • roo początkujący

  jeżeli ktoś jest zainteresowany biletami na benefis Adama to można zamawiać na www.benefis.ttpoland.pl właśnie sprawdzałem są bilety na sektor c i d

 • kibic_malysza doświadczony
  @Granda

  Ta impreza i której wspomniałeś będzie miała miejsce w amfiteatrze chyba?
  Bo ostatni skok Adam odda w Zakopanem.

 • anonim

  http://tvslo.si/predvajaj/sport-ob-13h/ava2.99726202/ tu jest słoweńskie wydanie sportu jest velikanka i chyba wizualnie nie zmieniła się od tamtego roku wydaje się taka sama jak w tamtym roku nie powiększona

 • Wako bywalec

  Do 26 marca jeszcze 11 dni.
  A tam śnieg utrzymają?
  Chociaż od czwartku ma być zdecydowanie chłodniej.

 • granda6 bywalec
  Fanka

  Zgadzam się z Tobą całkowicie! Dziś dzwoniłem na skocznię w Wiśle ale ani tam ani w Szczyrku już nie będzie skakania treningowego. Jest za ciepło

 • granda6 bywalec
  Wisła podziękuje Adamowi w czerwcu.

  15 marca(dziś) Burmistrz Wisły spotkał się z Adamem Małyszem w Urzędzie Miejskim. Wstępne ustalenia odnośnie imprezyz okazji zakończenia kariery sportowej przez naszego Wielkiego Mistrza. Impreza z udziałem Adama Małysza ma odbyć się w czerwcu. Burmistrz Wisły będzie prowadził rozmowy z Kancelarią Prezydenta,by ustalić dogodny termin,w którym również Bronisław Komorowski będzie mógł wziąć udział w tym wydarzeniu. Po szczegułowych ustaleniach z kancelarią Prezydenta RP i Adamem Małyszem, zostanie podana do publicznej wiadomości dokładna data imprezy. wisła.pl

 • anonim

  @niebo

  Bo Adam jest bohaterem polskiego sportu i to nie powinno podlegać dyskusji nie wiem jak można dyskutować czy podważać oczywista oczywistość ?
  Ktoś kto przez wiele lat potrafił zgromadzić tłumy nie tylko pod skocznią ale i przed telewizorami, ktos kto zaskarbił sobie szacunek nie tylko własnego narodu ale i świata tego sportu to jest bohaterem narodowym a tutaj co jakiś nad tym się usiłuje dyskutować.
  Faktów się nie zmieni a one takie są i żeby nie wiem jak ktoś próbował zafałszować rzeczywistość to się zwyczajnie nie da.
  Nykanena nie zrobili jego rodacy bohaterem narodowym bo widocznie mimo swych osiagnięć na to nie zasłużył, z resztą jak nazwać kogoś kto sprzedaje swoje medale IO aby mieć na alkohol ?I siedzi w kiciu za przemoc ?
  Porównywać Adama do niego to nawet nie wypada.

  Ciesze się, że otrzyma to honorowe obywatelstwo i mam nadzieję, że na tym się nie skończy, bo za to co zrobił dla polskiego sportu zimowego należy mu się wiele więcej.

 • Wako bywalec

  Za to co zrobił Adam dla Zakopanego i dla ich mieszkańców to myślę że 26 marca przynajmniej raz powinni Go górale wywieź saniami bądź bryczką z dołu, do samego szczytu na rozbieg :)))

 • anonim
  Diabełek

  @jadzia

  Nawet Bachleda 600 CHF zgarnął hehehehe :)

 • anonim
  liw54

  Ja tam nie zagladam do cudzej kieszeni, poprostu znalazlam link na stronie wp praca i tam umieszczono kto ile zarobil najlepiej ze skoczkow, wiec umiescilam tutaj, bo moze ktos sie z was tym zainteresuje

 • anonim

  wiecie że treningi na żywo będzie transmitowała telewizja!
  Na kanale ze Słowenii SLO1 czy dwa będą treningi na żywo, i na polskim kanale "Bądzyński" też.Na TV "Bądzyński" będą też serie próbne pokazywane.Słoweńce sie postarali! a i Polacy jak widać!

  Co do tematu, to żadna nowość.Ciągle coś Małysz dostaje a to ordery a to nowe odznaczenia.Taki kraj po prostu ze sportowca zrobili bohatera polskiego narodu.Porównajcie do Finlandii, tam Nykanena traktowano jako sportowca a nie ikonę.No ale co kraj to obyczaj.

 • anonim

  Tak, to chcą uhonorować, a na benefisie tylko kasę zedrzeć.

 • anonim

  Czołówka listy płac skoczków narciarskich (we frankach szwajcarskich):

  1. Thomas Morgenstern (Austria) 194 100
  2. Andreas Kofler (Austria) 139 600
  3. Simon Ammann (Szwajcaria) 130 900
  4. Adam Małysz (Polska) 115 000
  5. Tom Hilde (Norwegia) 103 750
  6. Martin Koch (Austria) 97 900
  7. Gregor Schlierenzauer (Austria) 90 000
  8. Severin Freund (Niemcy) 81 300
  9. Matti Hautamaeki (Finlandia) 71 100
  10. Kamil Stoch (Polska) 69 150
  ...
  32. Stefan Hula (Polska) 13 500
  35. Piotr Żyła (Polska) 12 200
  52. Tomasz Byrt (Polska) 4 700
  68. Marcin Bachleda (Polska) 600

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).