Już o 16-tej benefis Adama Małysza

 • 2011-03-26 14:19

Już dziś na Wielkiej Krokwi odbędzie się benefis Adama Małysza, podczas którego nasz zawodnik oficjalnie zakończy swoją przepiękną sportową karierę. Na trybunach ma zasiąść około 20 000 kibiców, ale pod bramami skoczni będzie ich znacznie więcej.

Od samego rana uliczki Zakopanego wręcz pękają w szwach od tłumów kibiców, zaopatrzonych we flagi, biało-czerwone stroje oraz doklejone wąsy. Każdy chce jak najpiękniej i jak najbardziej pomysłowo podziękować medaliście igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata za wiele chwil emocji i wzruszeń.

W sobotę każdy uczestnik benefisu powinien oddać po dwa skoki, ale zanim stanie na rozbiegu Wielkiej Krokwi, zakręci kołem fortuny, na którym będą zaznaczone odległości w przedziale od 120 do 134 metrów. Tę, którą wylosuje, będzie musiał osiągnąć. Jeśli wyląduje w miejscu, które ukazało się na kole, otrzyma 100 punktów, jeżeli nie, to za każdy metr odstępstwa odejmie mu się 10 punktów.

"Ale wymyśliłem! Trudno jak diabli!" - powiedział po piątkowych próbnych skokach Adam Małysz.

Obok Małysza uczestnikami zabawy mają być Ilia Rosliakow, Denis Korniłow, Matti Hautamaeki, Bjoern Einar Romoeren, Simon Ammann, Gregor Schlierenzauer, Martin Koch, Thomas Morgenstern, Martin Schmitt, Michael Uhrmann, Jakub Janda, Witalij Szumberec, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Marcin Bachleda, Stefan Hula i Adam Cieślar.


Ostatni oficjalny skok Adama Małysza obejrzy także prezydent RP - Bronisław Komorowski.

"Na pewno pan prezydent obejrzy ostatni skok naszego mistrza. Potem wyda obiad dla swoich gości, samorządowców, sportowców. Wcześniej, o godz. 11 w hotelu Kasprowy Mercure odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której zostanie nadane Adamowi Małyszowi honorowe obywatelstwo Zakopanego. W uroczystości ma wziąć udział ponad 400 osób"- poinformował burmistrz Janusz Majcher.

Udział w benefisie zapowiedziały także gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Swoje największe przeboje zagrają Wilki, Brathanki, Blue Cafe, Kasia Wilk, Bracia, Zakopower, Pectus oraz Papa D.

Impreza "Adam's Bull's Eye", której głównym elementem będzie konkurs skoków do celu, rozpocznie się w sobotę o godzinie 16. Już od 13:30 otwarte są bramy Wielkiej Krokwi, a na 15:30 zaplanowano losowanie odległości.

Program Benefisu Adama Małysza:

13:30-15:30
Otwarcie bram skoczni. Animacje na scenie

15:30 Skoczkowie na scenie. Losowanie odległości do skoków w pierwszej i drugiej serii

16:00 Oficjalne otwarcie imprezy. Początek relacji telewizyjnej

 • Jastrzębie dla Orła - pokaz samolotów F16
 • Red Bull Skydive Team. Wniesienie trofeów na scenę
 • Benefis - część muzyczna (Wilki, Papa D, Bracia, Blue Cafe, Kasia Wilk, Brathanki, Zakopower, Pectus)

16:20-17:00 Konkurs Skoki do celu - I seria

17:00 Benefis - część muzyczna (Wilki, Papa D, Bracia, Blue Cafe, Kasia Wilk, Brathanki, Zakopower, Pectus)

17:15 Pokaz śmigłowca Bolkow BO-105

 • Benefis - część muzyczna (Wilki, Papa D, Bracia, Blue Cafe, Kasia Wilk, Brathanki, Zakopower, Pectus)


17:20-18:00 Konkurs Skoki do celu - II seria

18:15-18:30 Ceremonia dekoracji i pożegnanie Adama Małysza. Piosenka finałowa

18:30-21:00 Benefis - część muzyczna (Wilki, Papa D, Bracia, Blue Cafe, Kasia Wilk, Brathanki, Zakopower, Pectus)


Tadeusz Mieczyński, źródło: onet.pl
oglądalność: (40806) komentarze: (266)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Lista zawodników zawodów "Skoku do celu"

  Miejsca zawodników w PŚ 2010/2011:

  1. Thomas Morgenstern
  2. Simon Ammann
  3. Adam Małysz
  6. Martin Koch
  8. Matti Hautamaeki
  9. Gregor Schlierenzauer
  10. Kamil Stoch
  17. Bjoern Einar Romoeren
  21. Michael Uhrmann
  30. Martin Schmitt
  34. Jakub Janda
  36. Denis Korniłow
  39. Stefan Hula
  54. Piotr Żyła
  67. Marcin Bachleda
  75. Ilja Rosljakow
  --------------
  0. Adam Cieślar (członek kadry kombinacji norweskiej!)
  0. Vitaliy Shumbarets - bez pkt PŚ 2010/2011

 • fan początkujący

  Skończyła się pewna epoka skoków.Niestety kiedyś do tego musiało dojść.Powiem tyle.Dziękuje Adam za te wszystkie lata, za ogromne emocje, łzy szczęścia,za to że się nigdy nie poddawałeś.

  Co do Ammanna,mimo że Adamowi zabierał złota na Igrzyskach Olimpijskich to powiem o nim tyle,że to jest człowiek HONORU.
  Przyjechał do Zakopanego i mimo złych warunków skoczył dla Adama.
  Wielki ukłon w jego stronę.Bardzo ładnie zachowali się Rosjanie
  Rosliakow i Korniłow, Ukrainiec Shumbarets i Czech Kuba Janda.
  Rozczarował mnie Morgenstern,że nie skakał!Przecież nikt nie kazał mu skakać na maxa!Schlierenzauera już bardziej rozumiem bo był po kontuzji.

  Zaskoczył mnie Hannawald?!I to pozytywnie.Największy rywal Adama w sezonach 2001/02 i 2002/03 przyjechał do Zakopanego!

 • Greger początkujący
  WIELKA SZKODA

  Witam! Skoki oglądałem tylko w telewizji, ale wczoraj wybrałem się do Zakopanego. Czy było warto? Oczywiście, chociaż jak napisałem w tytule: WIELKA SZKODA, że nie odbył się konkurs właściwy.

  Jak wrażenia? Było bardzo w porządku. Lepszą sportową atmosferę "na żywo" przeżyłem chyba tylko na meczach piłkarskiej reprezentacji Polski z Portugalią i Czechami, ale Stadion Śląski to miejsce równie magiczne co Wielka Krokiew. Kibice są wspaniali, chociaż czasami może brakuje troszkę tego, żeby coś wspólnie zaśpiewać, poskandować, a nie tylko trąbić. Rozumiem oczywiście, że wielki hałas na skoczni jest potrzebny, żeby skoczek mógł odczuć tą atmosferę siedząc na belce wysoko ponad trybunami, czy lecąc w powietrzu, ale chociażby słynne niemieckie "zieeeeeeeeeeeh" też ma swój urok.

  Animatorzy są w porządku, oczywiście wskazane jest, żeby przed konkursem (jeśli jest się osobą pełnoletnią!) wypić sobie z dwa piwka lub setkę - naprawdę nie jest to wiele, a zabawa po tym jest o WIELE ciekawsza. Nie namawiam oczywiście do pijaństwa, tylko do rozważnego urozmaicenia sobie takiej pięknej imprezy.

  Postawa skoczków: troszkę smutno, że nie każdy zjechał z rozbiegu. Jakie to ryzyko? ŻADNE i wie o tym każdy narciarz. Co do skoku to już inna sprawa, ale czy padający śnieg (bo nie wiało mocno) może być aż taką przeszkodą w oddaniu nawet ASEKURACYJNEGO skoku? Czy nie należało się to tej publiczności, która na skoczni stała, marzła i mokła przez niemalże sześć godzin? Przecież Kamil, Simmi, czy cała reszta nie skakała pewnie na maksa z pełnym ryzykiem. Liczyła się zabawa i sam gest. Swoją drogą wielkie brawa dla jednego z przedskoczków (nie wiem kto nim był), ale walnął prawie 130 metrów. Z zawodników "konkursowych" najlepiej spisał się zaś chyba Piotrek Żyła.

  Co do koncertów: Wilki były zdecydowanie najlepsze, a cała reszta to lekka kicha i chyba promowanie siebie na siłę. Transmisji telewizyjnej nie ocenię, bo nie widziałem.

  A co do forumowej dyskusji: zejdźcie z siebie i nie wyzywajcie. Mamy wolność słowa i poglądów, dlatego jeżeli ktoś wyraża je w zgodzie z forumowym regulaminem to odpuśćcie sobie niedojrzałych słownych utarczek.

 • _ewa_ bywalec
  @Krytyk

  Kofler nie mógł opuścić kolejnego zjazdu w szkole policyjnej, tłumaczył to Adamowi w Planicy. Ale internauci oczywiście wiedzą lepiej.

 • anonim

  "Rosjanie i Ukrainiec jakoś specjalnie teraz dobrze nie skaczą, więc mało czym ryzykowali." ?
  haha ryzykowali dokładnie tyle samo co inni którzy skakali- własnym zdrowiem... To że ktoś nie jest w formie nie znaczy że kontuzja nic dla niego nie znaczy. Tacy jak Amman czy Kamil pokazali że można.. a sam Adam mówił że to na tyle doświadczeni zawodnicy że wiedzieli by jak się zachować... Nikt nie kazał im latać 140m..

 • Agnes początkujący

  TVP zawsze wkurza mnie tym, że nigdy! nie pokazuje ceremonii dekoracji za wyjątkiem tych konkursów gdzie na podium staje Polak a wtedy i tak słychać komentowanie Szarana, nie ma możliwości posłuchania tego co się dzieje na skoczni...

 • anonim
  piotr186

  Czy ty Kurde nawet w takim dniu nie możesz dać sobie na wstrzymanie i nie prowokować innych userów?! Chociaż dzisiaj, proszę, nie psuj nam tego dnia. Choć smutny to dzień i łza się w oku kręci =/

 • tomek_92 doświadczony

  @Ordynator

  Napisałeś dokładnie to co ja chciałem wyrazić.
  Dodam jeszcze, że Adam podczas tych pożegnalnych zawodów wyglądał, jak prawdziwy król. Piękny kombinezon, specjalne narty, ze zdjęciami z najważniejszych momentów kariery. W dodatku ten tłum kibiców pod skocznią, który przybył tam specjalnie dla niego. Nigdy nikt nie miał takiej imprezy pożegnalnej, ale Adam jest kimś wyjątkowym i zasłużył na to wszystko. Przez tyle lat zawładnął nasze umysły, dawał nam tyle radości, wzruszeń oraz spełnił nasze marzenia, by móc poczuć się zwycięzcą. Zdobył nasze serca swoją skromnością, normalnością, rzetelnością, wolą walki ale także stylem w jakim zwyciężał, a przecież gromił rywali, jak nikt inny. W ostatnich latach Adam pokazał też poczucie humoru i swój niezwykle życzliwy uśmiech, który zawsze wywoływał moją radość. Adam jest moim idolem i na zawsze nim pozostanie, a ja na zawsze będę już małyszomaniakiem :) To dzięki niemu odkryłem i pokochałem skoki narciarskie.
  Mimo, że już przed rozpoczęciem sezonu zdawałem sobie sprawę, że to będzie ostatni sezon naszego mistrza to i tak jeszcze nie dociera do mnie, że ten piękny sen się skończył. Dojdzie to do mnie dopiero w listopadzie, kiedy zacznie się nowy sezon, a Adaś nie pojawi się na belce :(
  Pozytywne jest to, że Adam odchodzi w wielkiej chwale i już nikt nie będzie miał prawa powiedzieć złego słowa o nim, jako o sportowcu.
  Dziękuję Adam raz jeszcze. Będę tęsknił.

 • anonim

  Na portalu Skoki News .pl (bez spacji) od samego rana pojawiają się raporty z Zakopanego :) Redaktorzy tej strony informują o sytuacji pod skocznią, na drogach do Zakopanego oraz w samym Zakopanem! :)

 • bozenka92 doświadczony

  Nie czepiajcie się austryjaków, romorena, hautamekiego, schmitta że nie skoczyli, bo warunki rzeczywiście były tragiczne. Akurat ci skoczkowie w tym sezonie odnosili sukcesy, jedni mniejsze, drudzy większe i nie chcieli tego zaprzepaścić na przyszły sezon jakąś kontuzją, która mogłaby mieć miejsce... Polacy skoczyli, bo to nasi rodacy więc wręcz trzeba:) Rosjanie i Ukrainiec jakoś specjalnie teraz dobrze nie skaczą, więc mało czym ryzykowali. A Simon i Janda? Z nich wszystkich oni najbardziej się przyjaźnili z Małyszem, więc to oczywiste że skoczyli... Co prawda z Gregorem i Thomasem Adaś też się przyjaźni, no ale zrozumcie ich... Są u szczytu formy, a tu raptem przyszła by kontuzja i co? i masakra... Jeszcze się nabawią wszyscy razem na wieczornej balandze dla wszystkich ze skokowego zaplecza, jeśli takowa będzie, a pewnie będzie:)

 • anonim
  Red Bull

  Nie zdziwie się jak firma Red Bull rozwiąże po dzisiejszym spektaklu kontrakty z austriackimi skoczkami. Firma ta przecież słynie z organizacji róznych ekstremalnych wydarzeń a dzisiaj taki wstyd żaden skoczek z pod ich skrzydeł oprócz adasia nie skoczył bo sie bał. Gdyby nie kontrakt z red bullem pewnie by nie przyjechali nawet, kofler nie przyjechal bo nie jest zwiazany z red bullem. Taka jest prawda ze austriacy sie cieszą ze odchodzi bardzo groźny rywal. Romoeren też kozak wielki zawsze taki harpagan a tu sie obsral. Wogole kiepsko to wszystko wyszlo organizacja telewizja wszystko takie poszarpane i na siłe.
  Jedynie Adaś pozostał taki sam jak był i za to wielki szacunek dla niego i za ten skok dzisiejszy w takich warunkach świetnie na progu.
  Skoki bede już rzadko ogladał bo nie mam sił juz patrzęc sie na te austriackie mordy teraz beda wszystko zgarniac. Adaś bronił honoru.

 • anonim

  Piękne zachowanie Huli i Stocha znieśli Adama ze skoczni na rękach

 • anonim

  @Jaro A ja się cieszę,.ze Adam moze w koncu odpoczać.Skakanie to przyjemnosc,ale po tylu latach startów i pracy by błyszczeć tak długo jest to już męczace,pora nastała.Adam nie chciałby skakać dalej tylko aby skakać.To jest urodzony mistrz.Być moze jeszcze dalby radę,ale pora jest odpowiednia.

 • anonim

  Austriacy ( i paru innych..)... i wszystko jasne... Dostąpili zaszczytu! Bo nie każdy może aktywnie uczestniczyć w takim benefisie! Kompletny brak zrozumienia dla takiej decyzji... Brawo dla Ammana! Potwierdził swoją klasę :) duży żal...

 • anonim

  Ten śmieszny taniec był niezły. Ha ha nawet Stefan Hula i Piotrek Żyła sobie szaleli

 • anonim

  A kto wam kazał ogladać? Właczcie TV Trwam i koniec! To normalne,ze prezydent jest na takich imprezach,czy wam sie podoba czy nie.Adam w przeciwienstwie do was szanuje kazdego.W ogole to szkoda gadać,ech

 • bozenka92 doświadczony

  Najfajniejszy był Goldi:) Super facet, wesolutki miły i w ogóle! Ogólnie benefis spoko, tylko za dużo gadania było... Gadali i gadali aż łeb bolał. Puścili by lepiej kamerkę na skoczków jak stoją tam na górze by zobaczyć w jakich są nastrojach, o czym gadają, albo kamerkę na scenę... Stefan mówił, że szampana sobie wypili tam na górze więc wznoszony toast mogli pokazać, a nie tylko ciągłe gadanie.

 • Jaro początkujący

  Szaranowicz też dzisiaj palnął:"Adam Małysz dziś kończy karierę i myślę że wszyscy jesteśmy ogromnie szczęśliwi" Włodek nie mów wszyscy bo ja nie jestem szczęśliwy z tego powodu.

 • Lady_J początkujący

  @megmaga co do tych tekstów Kurzajewskiego to sie z Tobą w 100% zgadzam. Poza tym wkurzało mnie to, że momentami mówili o Adamie jakby umarł. No ludzie! Bez przesady!
  W ogóle zawiodłam się na Austriakach, Hautamaekim, Schmittcie. Ja rozumiem, że oni uprawiają jeszcze czynnie sport i bali sie kontuzji, ale nikt nie kazał im pobijać rekordu skoczni :/
  Skoczkowie, którzy odważyli się skoczyć, wielkie dzięki dla nich, że towarzyszyli do końca Naszemu Mistrzowi!

 • POLISHfan początkujący

  Słuchajcie gdy bezsensownie wyłączyli transmisję z Zakopanego, żeby pokazać powtórkę 'Kawy, czy Herbaty' (żałosne) w tle na małym ekranie Adaś tańczył na scenie ten śmieszny taniec łącznie z innymi.. nie wiecie czy gdzieś to jednak jest w internecie? muszę to obejrzeć..!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).