Kij zamiast nart

 • 2003-08-21 10:03
14 lipca w niemieckim Hellengerst na Przedgórzu Alpejskim rozegrany został 17. Turniej Golfowy z cyklu Skisport- Open. W zawodach wzięli udział przedstawiciele zimowych dyscyplin sportowych, m.in. legendarny skoczek narciarski, Dieter Thoma. Wszyscy potraktowali turniej jako świetną zabawę i okazję do spotkań elity całego narciarskiego świata.

Ziiiieh! Krzyczał Dieter Thoma, odbijając precyzyjnie piłeczkę golfową w kierunku kolejnego dołka. Zamiast wpaść do dziury, piłeczka zatrzymała się na pól centymetra przed celem. Znów porażka- podsumował były skoczek narciarski i otarł pot z czoła. Mniej szczęścia miał trener biegaczy, Jochen Behle. Zmuszony był bowiem do intensywnych poszukiwań w pokrzywach zagubionej piłeczki. Łowcą oryginalnych pamiątek okazał się lekarz Niemieckiego Związku Narciarskiego. Chorągiewka przy dołku siódmym znalazła się nieoczekiwanie w jego worku na kije golfowe.

Wręcz afrykańskie temperatury nie przeszkodziły uczestnikom w doskonałej zabawie. Doskonale przygotowane pole golfowe sprawiło, iż zawody stały na wysokim poziomie. Na zakończenie turnieju zaprezentowano miejscowy folklor. Nie mogło zabraknąć również ducha patrona miasta , St. Andrew. Uroczysty wieczór zakończył się grą na dudach muzyka, ubranego w typowy szkocki strój. Uczczono w taki oryginalny sposób jubilata, Fritz’a Wagnerbergera, prezydenta Niemieckiego Związku Narciarskiego.

Na podstawie DSV Aktiv
Skia, źródło: Informacja własna

oglądalność: (8059) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Radek początkujący
  DT

  Bardzo sympatyczny człowiek. Szkoda, że już nie skacze. Nieprędko w niemieckiej kadrze pojawi się ktoś, kto mógłby go godnie zastąpić. A może Misio Schmitt wróci do formy? Oby! Pozdrawiam wszystkich fanów.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).