Zaczynamy statni etap konkursu wiedzy o skokach firmy Viessmann!

 • 2011-03-29 20:18

Zakończyliśmy VII etap konkursu wiedzy o skokach firmy Viessmann współorganizowanego przez portal Skijumping.pl. Rozpoczynamy VIII, finałowy etap, który pozwoli nam wyłonić także laureata nagrody głównej.

Ponieważ VII etap był etapem specjalnym, jego zwycięzca otrzyma od nas zestaw kurtka letnia męska, bluzka damska biała oraz czarna, koszulka polo męska oraz damska, pluszowy miś wzbogacony dodatkowo o kurtkę zimową.

Szczęśliwym laureatem tego etapu naszej zabawy został użytkownik: robertan26

Serdecznie gratulujemy, a pozostałych uczestników zapraszamy d ostatniego etapu konkursu!

VII etap został poświęcony Adamowi Małyszowi, najlepszemu polskiemu skoczkowi, który w miniony weekend zakończył swoją sportową karierę.

Aby odpowiedzieć na pytania kliknij tutaj >>

Odpowiedzi do VII etapu:
1. Ile razy w historii Polacy bili lub przynajmniej wyrównywali w Planicy rekord Świata w długości lotu narciarskiego?
D. trzy razy

2. W tym sezonie po raz pierwszy od wielu rekord Świata w długości lotu został ustanowiony na innej skocznia niż Velikanka w Planicy? W którym roku po raz ostatni ustanowiono rekord na mamucie poza Słowenią?
B. 1984
lub
C. 1987

3. Który z niżej wymienionych skoczków ani raz nie wygrał w planicy indywidualnych zawodów o Puchar Świata?
C. Roar Ljoekelsoey

4. Planica w przeciągu ostatniej dekady była miejscem, w którym najczęściej wręczano zwycięzcy Pucharu Świata Kryształową Kulę. Gdzie w tym okresie poza Planicą wręczano jeszcze Kryształową Kulę za PŚ?
C. W Oslo

5. Ile razy Adam Małysz stawał na podium indywidualnego konkursu Pucharu Świata w Planicy?
B. 6


Redakcja, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5886) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jumper początkujący
  @ Michał Dadej @ pietrek94 @ kristo123

  Małysz wyrównał rekord świata (225m) tylko raz - na I treningu przed konkursami w Planicy 2003. Wynik z serii próbnej nie był rekordem, bo dzień wcześniej pobił go w drużynówce Hautamaeki. Za to podobno Stanisław Marusarz dwukrotnie ustanowił rekord świata. A o lotach była mowa odkąd wybudowano skocznię w Planicy i już przed II wojną światową były kontrowersje, czy tak długie skoki (po 80m i więcej) to jeszcze skoki, czy już loty

 • jumper początkujący
  ostatni etap pyt.1i3

  Sprawdzcie raz jeszcze odpowiedzi, bo w pyt. 1 i 3 zadna propozycja nie jest prawidlowa

 • luck191 bywalec
  Anomander Rake

  Cała była pokazana na orange sport info,oglądałem:),ale pewnie jej nie udostępnili,licz,że ktoś ją nagrał i może napisze tu niedługo w serwisie,ale wrzuci na youtube

 • kristo123 początkujący

  mam pytanie do redakcji związane z 1 pytanie VII etapu dlaczego prawidłowa Waszym zdaniem jest odpowiedź D ? czy liczycie Marusarza Fijasa i Małysza? w pytaniu jest jasno napisane "... w długości lotu narciarskiego" loty narciarskie powstały dopiero w roku 1961 więc czy można zaliczać rekord Marusarza z 1935 roku jako najdłuższy lot skoro wtedy nie było lotów ? liczę na odpowiedź..

 • robertan26 początkujący
  Nagroda

  Czy w sprawie nagrody mam się jakoś skontaktować, czy szanowna redakcja sama się ze mną skontaktuje? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)

 • Adrian początkujący
  @ MIchał Dadej

  W konkursie Małysz skoczył 224,5 a nie 225!

 • anonim
  Nie chodzi tu tylko o Puchar Świata

  pietrek94
  Nie chodzi tu o Puchar Świata, to było w Kulm i w 1986 r.! A Polskie rekordy świata to Marusarz, Fijas Małysz, ale Małysz dwa razy skoczył 225 metrów. W serii próbnej i konkursie w 2003r.

 • pietrek94 doświadczony
  Michał Dadej

  1. W 1987 nie było konkursu w Bad Mitterndorf
  2. Polacy wyrównywali lub pobijali rekord 3 razy: Marusarz, Fijas Małysz. Proste.

  Porządne pytania

  Pozdrawiam

 • anonim
  Mały offtop - konferencja prasowa po Benefisie

  Czy gdziekolwiek można zobaczyć całą konferencję prasową Adama po Benefisie? Bo wszędzie są tylko fragmenty, a mnie interesuje całość. Mimo intensywnego przeszukiwania netu nie udało mi się nigdzie tego znaleźć....

 • anonim
  Wuja warte te pytania i cały artykuł

  Artykuł ujdzie, szału nie było, ale
  1) Polacy wyrównywali 4 razy rekord świata, jak ktoś nie wierzy niech sprawdzi dobrze, albo po prostu sięgnie pamięcią. Ktoś przeszukuje statystyki, a potem pisze bzdury. Mam wrażenie jakby nie zamknięto sklepów z dopalaczami, albo redakcja na wyjazdach za granicą się zaopatrzyła
  2) Otóż rekord ostatni padł w Kulm, w 1986 r. w wykonaniu Andreasa Feldera 191 m, wyrównany rekord to też rekord
  3)Wy w ogóle ogarniacie takie Mistrzostwa Krajów jak Mistrzostwa Finlandii czy Norwegii? Zapłon macie jak 20 letni maluch.

 • Maewju bywalec
  @Lestek

  6 marca na FB padła informacja o tym,że Stefan Hula jest zaręczony...o ślubie żadnych informacji nie ma,jak na razie. :]

 • Lestek profesor
  -

  Na forum skijumping jest. I także niby na facebooku, tyle, że nie mam tam konta, więc nie widzę.

 • Lenka1830 bywalec

  Bilguun na filmie rzeczywiście genialny :)
  Najlepiej dogadał sie z Uhrmannem :)

 • anonim
  http://www.youtube.com/watch?v=GiJbP5n5J2k

  Adam Małysz i Szymon Majewski Show - Benefis Zakopane 2011 - śmiech na maxa ;)))

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).