Słoweńcy odkryli karty

 • 2011-05-27 23:21

Znamy już składy kadr narodowych Słowenii na sezon 2011/2012 oraz nazwiska trenerów odpowiedzialnych za poszczególne grupy szkoleniowe. Wśród nich jest Primoż Peterka, który został mianowany asystentem trenera kadry pań.

Składy kadr słoweńskich na sezon 2011/2012:

Kadra A
Główny trener: Goran Janus
Asystenci trenera: Nejc Frank i Jani Grilc
Skład kadry A: Jernej Damjan (SSK Costella Ilirija), Robert Kranjec (SK Triglav Kranj), Peter Prevc (SK Triglav Kranj), Jurij Tepeš (SD Dolomiti), Mitja Mežnar (NSK Tržič-Trifix), Dejan Judež (SK Triglav Kranj), Rok Zima (NSK Tržič-Trifix). Primož Pikl (SSK Ljubno BTC)

Kadra B
Główny trener: Igor Medved
Asystent trenera: Matevž Šparovec
Skład kadry B: Matjaž Pungertar (SSK Mengeš), Jure Šinkovec (SSK Sam Ihan), Rok Urbanc (SK Triglav Kranj), Tomaž Naglič (SSK Alpina Žiri), Matej Dobovšek (SK Triglav Kranj), Matic Kramaršič (SSK Costella Ilirija), Robert Hrgota (SSK Velenje)
Kandydaci: Žiga Mandl (SSK Costella Ilirija), Andraž Pograjc (SSK Costella Ilirija)

Kadra juniorów
Trener: Gorazd Pogorelčnik
Skład kadry juniorów: Jaka Hvala (SSK Ponikve), Matevž Slatinšek (SSK Ljubno BTC), Nejc Dežman (SK Triglav Kranj), Rok Justin (SSD Stol Žirovnica), Urban Sušnik (NSK Tržič-Trifix)
Kandydaci: Jaka Kosec (SSK Mengeš), Anže Semenič (NSK Tržič-Trifix), Matic Benedik (SSK Alpina Žiri)

Kadra pań
Główny trener: Matjaž Triplat
Asystent trenera: Primož Peterka
Skład kadry A pań: Urša Bogataj (SSK Costella Ilirija), Eva Logar (SD Zabrdje), Špela Rogelj (SSK Costella Ilirija), Anja Tepeš (SD Dolomiti), Maja Vtič (SD Zabrdje)
Skład kadry B pań: Ema Klinec (SSK Alpina Žiri), Barbara Klinec (SSK Alpina Žiri), Julija Sršen (SK Zagorje)
Kandydatki: Manja Pograjc (SK Zagorje), Agata Stare (SSK Bohinj)

Adrian Dworakowski, źródło: siol.net

oglądalność: (4990) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  @bożenka

  To sobie zobacz w sylwetce Adama ile razy wygrywał zawody PŚ w lotach.
  Był też trzy razy na podium klasyfikacji lotów z czego raz je wygrał.
  Dwa razy był na podium w sezonach 2000-2003 klasyfikacji łącznej lotów i raz je wygrał w sezonie 06/07
  Adam latał bardzo dobrze i wiele razy to udowodnił, swiadczą o tym miejsca jakie zajmował na podium tych zawodów oraz wygrane konkursy.

 • Boy profesor

  @fan skoków85
  Po raz kolejny wklejasz listę rekordów życiowych, które co najmniej w połowie jest nieaktualna. Wpisujesz rekordy z jakichś treningów do III ligowych zawodów, a nawet nie wiesz ile tacy zawodnicy skoczyli jako przedskoczkowie na mamutach albo podczas zgrupowań kadr. Ogólnie rzecz biorąc to nie można określać rekordów życiowych zawodników poniżej 140-150 metra, bo tyle da się uzyskać na skoczniach dużych, a tego nigdy się nie sprawdzi, z kolei wszystkie skoki na mamutach są notowane i to da się sprawdzić.

 • bozenka92 doświadczony
  @zrowerowany

  No nie wiem czy Małysz był lotnikiem. Co do lotów był taki normalny:) A nie jakiś specjalny jak np Koch czy Kranjec... Jak był w szczytowej formie (2000-2003) PŚ w lotach nie wygrywał, zawsze byli lepsi lotnicy np Hannawald. Owszem potrafił bardzo dobrze latać, gdy był w dobrej formie o czym świadczy w sezonie 2006/07 wygrane 3 konkursy w Planicy, no a także to 3miejsce w tym roku w Vikersund:)

 • zrowerowany początkujący

  Mają potencjał w końcu byli dwukrotnymi medalistami na igrzyskach olimpijskich i na MŚ :/.My nie posiadamy takich skoczni jak Słowenia,a jednak nasi potrafili latać.Fijas pogromca mamutów,Małysz był lotnikiem,a teraz jest Stoch oraz Żyła no nie wiem czy Hula:D

 • Palacz_zwlok bywalec

  dziwi mnie obecność Pikla w kadrze A. ostatnie sezony ma naprawdę katastrofalne.

 • Davidsson bywalec
  www.lodz-ski-team.pl

  szkoda że u nas tak mało zawodników jest objętych opieką kadry tak jak to jest w Słoweni czy Austri lub Niemczech.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).