Turniej Trzech Sołectw: Mniejsza skocznia "nasza", na większej rządzą Czesi

• 2011-06-13 20:06

Niedziela (12.06.) upłynęła w Bystrej pod znakiem drugiego konkursu rozgrywanego w ramach Turnieju Trzech Sołectw. Na obiekcie HS19 zwycięstwa należały do reprezentantów Polski, natomiast na HS31 najdalej skakali zawodnicy z klubów czeskich.

Na HS 19, podobnie jak w sobotę, odbyła się rywalizacja młodszych juniorów E oraz dziewcząt, natomiast starsi juniorzy E oraz juniorzy D skakali na HS31.

Najmłodszym zwycięzcą został Szymon Jojko z Wisły Ustronianki, który lądował na 18 m i 19 m. Tym samym wysunął się on na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Mateusz Małyjurek (19 m i 18,5 m), a trzecie - Marcin Ogórek z AZS Zakopane (19,5 m i 18,5 m).

W grupie starszego juniora E na podium stanęli ci sami chłopcy, co w pierwszym konkursie, jednak w nieco zmienionej kolejności. Tym razem zawody wygrał Ondrej Krpec z Frenstatu, który lądował na 29,5 m i 30 m, dzięki czemu zajął pozycję lidera klasyfikacji generalnej na półmetku Turnieju. Drugi był Tomasz Pilch z Wisły Ustronianki (28,5 m i 31,5 m), a na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Stawowy z Olimpijczyka Gilowice (28 m i 29,5 m).

Drugie zwycięstwo odniósł Lukas Kantor (TJ TZ Trinec) w kategorii junior D. Czech znów skakał bardzo daleko, uzyskując 30,5 m i 31 m. Tym samym umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Kolejne miejsca na podium zajęli: Szymon Łokaj z Olimpijczyka Gilowice (29,5 m i 31 m) oraz Bartosz Czyż z Wisły Ustronianki (28,5 m i 30,5 m).

Wśród dziewcząt na podium bez zmian. Ponownie zwyciężyła Magdalena Pałasz z UKS Sołtysianie Stare Bystre (21,5 m i 21 m) przed Moniką Luber z Olimpijczyka Gilowice (19,5 m i 19,5 m) oraz Klarą Kubeckovą z Frenstatu (17,5 m i 17,5 m).

Kolejne zawody w ramach Turnieju Trzech Sołectw odbędą się w sierpniu, również na skoczni w Bystrej.