FIS Cup w Gerardmer: Mackenzie Boyd-Clowes wygrał pierwszy konkurs

  • 2011-07-29 11:27

Mackenzie Boyd-Clowes wygrał pierwszy konkurs FIS Cup w Gerardmer we Francji. Kanadyjczyk wyprzedził reprezentanta gospodarzy Jasona Lamy Chappuis oraz Jana Maylaendera z Niemiec.

Boyd-Clowes oddał skoki na odległość 72 i 72,5m i uzyskał za nie notę 253,8pkt. Na drugim stopniu podium uplasował się Jason Lamy Chappuis, który lądował na 69 i 71m. Trzecia lokata należała do Niemca Jana Maylaendera, który lądował na 70 i 69m.

Tuż poza podium sklasyfikowani zostali Pascal Sommer ze Szwajcarii (68 i 70,5m) oraz Niclas Wangler z Niemiec (69,5 i 70m).

Na skoczni we Francji pojawili się także skoczkowie z Turcji. Najwyżej z nich został sklasyfikowany Faik Yuksel, który ze skokami 63,5 i 67m zajął 21. miejsce.

W konkursie nie startowali Polacy.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6193) komentarze: (43)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • HKS profesor

    @M_B

    Masz rację. Kompletnie mi wyleciała z głowy krajówka. To znacząco zmienia selekcję;) Początkowo myślałem, że może skoczkowie inaczej trenują, ale to by było bez sensu jakby u siebie nie wystartowali.

    Obsada najbliższego PK wiele wyjaśni.

  • M_B profesor
    @ HKS

    Tak... tylko że w Letnim COC krajówkę można 2 razy wystawić ...... , w LGP tylko raz, więc w COC mają 12, a w LGP 9, jeżeli się nie pomyliłem u siebie ;)

  • HKS profesor

    @M_B

    Lamy Chappuis i tak start w LGP ma zagwarantowany (przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie ma tego w regulaminie). Zostają więc 3 miejsca w PK (mają limit 4) i dwa miejsca w LGP (mają limit 3). Mimo wakacyjnej formy i tak najlepsi są Laheurte, Braud i Lamy Chappuis i ewentualnie Airiau jeszcze może dostać szanse jako najlepszy z młodej części ekipy.

    Wydaje mi się mimo wszystko że na 2 razy większej skoczni doświadczenie Francuzi, mimo formy odpowiedniej do miesiąca jaki mamy mogą się zaprezentować dużo lepiej.

  • M_B profesor

    Skoro są we Francji to dlaczego mieliby się nie pokusić ? Spodziewałem się, że przez małą ilość startów w lecie mogą spróbować swych sił kombinatorzy, znając życie jak któryś z nich zapunktuje w Courchevel to i w LGP wystartuje tam. Co do Clowesa to on nie jest przecież gościem z nikąd, w tamtym sezonie zdobył nawet punkty pucharu świata w Sapporo będąc 2 razy w "30", więc punkty są możliwe, aczkolwiek ten FIS CUP w porównaniu do poprzedniego był licho obsadzony.

  • anonim
    @M_B

    No, no, może Clowes pokusi się o start w jutrzejszym CoC w Courchevel, dublet w Fis Cup powinien gwarantować wręcz punkty CoC.

  • M_B profesor

    Są wyniki 2 konkursu : wygrał Mackenzie Boyd-Clowes ponownie przewagą 8,6 pkt nad Maylaenderem, 3 Chappuis, punkty zdobył Lacroix wczoraj zdyskwalifikowany (11 miejsce), ponownie punkty zdobył 14 letni Pitea (28 miejsce), pierwszy punkt w tym sezonie Holendra Van der Aalsta (30 miejsce)

  • pepeleusz profesor
    @HKS

    Fakt, że powinienem sprawdzić bialoruską kadrę w kombinacji, ale Muravitski od długiego czasu startował i tu i tu. Zatem niewystawianie go do Fis Cupu mogło wskazywać na pierwszy rzut oka na prawdopodobieństwo końca kariery. Taki kombinator Maladcow w Fis Cupie był wystawiony.
    Co do wyników kombinatorów francuskich, to rzeczywiscie słowo ,,zawiedli" nie jest najszczęsliwsze, tzn chodzi o to że ich wyniki są poniżej ich zwyczajnego poziomu, ale jak pewnie kojarzysz dla mnie też jest to pozytywny prognostyk w kontekście zimy, a więc to nie jest żadna krytyka.

  • HKS profesor

    @ZiomekCompany

    Muravitski jest aktualnie w kadrze A kombinacji norweskiej i jest tam najstarszym i raczej najlepszym zawodnikiem.

    @pepeleusz

    Francuzi nie zachwycili, ale w ich mniemaniu (i w moim) raczej nie zawiedli. Sam liczyłem że zajmą całe podium i pewnie w zimie by tak na luzie było. W lecie oni nie mają za bardzo do czego się przygotowywać. Tygodniowe LGP na przełomie sierpnia i września, to raczej kontrolny start podczas którego można zarobić jakieś drobne;) Myślę, że w listopadzie już na skoczni pokażą, że lato,a zima to dwie inne bajki.

  • pepeleusz profesor
    @Talar

    No pewnie , że się pozmienia, a braki szkoleniowe i infrastrukturalne zapewne takiej Rumunii (choć pierwsza poprawa już nastąpiła - niedawno największa skocznia czynna to była 15, teraz chyba 65 ale nadal nie ma chyba czynnej skoczni normalnej) nie pozwolą zająć 7 miejsca wśród seniorów. No ale można liczyć że przynajmniej jeden z ich talentów dojdzie do poziomu regularnego punktowania w PŚ.
    Ranking subiektywny też byłby nieco inny, no ale punkty liczyłem tylko za miejsce w ,,10" danego rocznika(a tylko posiłkowo przy zerze - liczbę zawodników w ,,30'). Liczba zawodników w ,,30" roczników , też jest znamienna.
    Ale przecież ktoś kto ma 10 lat i jest teraz 50 na świecie, też może zostać ,,drugim Małyszem".
    Kolejna kwestia , to to, że przecież duża część uwzględnionych młodych zawodników zostanie kombinatorami.

  • Talar weteran
    pepeleusz

    A co do mojego rankingu to starałem się tak na szybko wziać pod uwagę wyniki PN z ostatnich lat, liczbę zawodników punktujacych w ostatnich sezonach w PŚ i LGP, a także wyniki juniorów i tak mi jakos wyszło, chociaz jest na pewno niedopracowany

  • Talar weteran
    pepeleusz

    po twoim rankingu widać jak wysoko wśród juniorów Rumuni i Estończycy. .ciekawe czy za kilka lat te drużyny zaczną sie liczyć wśród seniorów. .
    bardzo ciekawy ranking i na pewno bardziej obiektywny niż mój, tyle, że od juniora do seniora jeszcze daleka droga i moze sie to pozmieniac:)

  • pepeleusz profesor

    TALENTY 1993-2002 ; stan na koniec sezonu 2010/2011;

    1.AUT 120 pkt (1-21-43)
    2.SLO 76 pkt (2-13-36)
    3.GER 75 pkt (1-15-58)
    4.POL 60 pkt (1-12-29)
    5.FIN 51 pkt (1-9-16)
    6.CZE 34 pkt (0-8-17)
    7.ROM 34 pkt (1-5-9)
    8.NOR 19 pkt* (1-3-14)
    9.EST 15 pkt (0-2-6)
    10.SUI 14 pkt (0-3-9)
    11.JAP 12 pkt ** (0-2-9)
    12.FRA 10 pkt (1-1-11)
    13.BUL 10 pkt (1-1-3)
    14.USA 9 pkt (0-1-6)
    15.HOL 6 pkt (0-1-3)
    16.CAN 4 pkt (0-2-3)
    17.LAT 1 pkt (0-1-1)
    18.ITA 0 pkt (0-0-4)
    19.TUR 0 pkt (0-0-3)
    20.HUN 0 pkt (0-0-2)
    21.UKR 0 pkt (0-0-1)
    22.BLR 0 pkt (0-0-1)
    23.GBR 0 pkt (0-0-1)***
    24 RUS 0 pkt* (0-0-0............12 zawodników w 60)
    25.SWE 0 pkt (0-0-0..............3 zawodników w 60)
    26.KOR 0 pkt** (0-0-0............2 zawodników w 60)
    27.KZK 0 pkt** (0-0-0............1 zawodnik w 60)

    punkty(za 1 miejsce w roczniku-10 pkt i tak dalej co punkt;...aż do 10 miejsca-1 pkt)
    w nawiasie liczba zawodników odpowiednio:(liderów rocznika- w 10 rocznika- w 30 rocznika)
    * - możliwość istnienia talentów o których brak danych ** - duża mozliwość powyższego
    ***- Jack White jako Brytyjczyk, a nie Francuz, ale obywatelstwo przypuszczalne

  • pepeleusz profesor
    @Talar

    No bo różnie można rozumieć ,,pespektywy" Jeżeli Zmoray i Lichy będą ciągnąc jeszcze z pieć lat, to dla Słowacji rzeczywiście są lepsze perspektywy niż dla Białorusi. No i obecny poziom Słowacji tym bardziej jest wyższy.
    Twój ranking subiektywny ma ,,pomieszane kryteria" i trudno się do niego odnieść. Ja przedstawię zaraz ranking krajów wg samych juniorów 1993-2002 oparty na wyliczeniach, ale te wyliczenia z kolei są oparte na subiektywnych klasyfikacjach

  • Talar weteran
    pepeleusz

    No może duzo większych nie, ale Zmoray czy Lichy są na pewno poważniejszymi zawodnikami od Mechetki.. a co do młodzieży to w obu krajach jak na lekarstwo.. . przynajmniej wymieniłeś tego 12- latka..wierzę ci na słowo, że ma talent, ale kto wie czy w ogóle dotrwa do wieku seniorskiego bez żadnego porządnego wsparcia. .

    A to mój subiektywny ranking narodów ( biorąc pod uwagę wyniki z ostatnich lat i perspektywy na przyszłosć):
    1. Austria
    .
    .
    .
    2. Niemcy
    3. Norwegia
    4. Polska
    5. Japonia
    6. Finlandia
    7. Słowacja
    8. Czechy
    9. Rosja
    10. Szwajcaria
    11. Włochy
    12. Francja
    13. Kanada
    14. Kazachstan
    15. Bułgaria
    16. USA
    17. Estonia
    18. Korea
    19. Rumunia
    20. Szwecja
    21. Ukraina
    22. Słowacja
    23. Węgry
    24. Białoruś
    25. Chorwacja

  • pepeleusz profesor

    De Leuuw ma się bawić w narciarstwo dowolne (chyba nieprofesjonalnie), ale może za jakiś czas wróci do treningów?

  • karciaa początkujący
    trochę nie na temat

    Nie wiem czy już ktoś o tym wspominał, ale Simon Ammann i Andreas Kuettel wydają razem książkę (chyba w październiku):)
    można sobie popatrzeć na okładkę i ewentualnie poczytać o niej (jak ktoś zna niemiecki:))
    die-ungleichen-zwillinge.ch/ news (spacja przed "news")

  • anonim
    Talar

    Czaadajev jest chyba prezesem związku ale nie jestem pewien
    naprawdę na Białorusi musiał by się zdarzyć cud

  • pepeleusz profesor

    Kadra francuskich kombinatorów generalnie zawiodła w słabej konkurencji. Holendrzy też na razie skaczą dużo słabiej niż w zeszłym sezonie.Młody Torok całkowicie stracił formę z końcówki zimy.
    Największymi wygranymi Sommer i Korek.
    Muravitski prawdopodobnie zakończył karierę
    A nasi juniorzy spoza kadry to oprócz zawodów domowych(i na Słowacji) to już chyba nigdy nie będą wystawiani, a brak konfrontacji z rywalami zagranicznymi osłabia motywację treningową.
    @Talar- Słowacja nie ma większych perspektyw od Białorusi, bo praktycznie w ogóle nie ma tam młodych skoczków poniżej 19 roku życia (kiedyś Ondrejka z rocznika 97 wystąpił na Węgrzech i zaprezentował poziom ,,poł-Mechetki") A 12 letni Białorusin N.Achibalau ma talent, co pokazywał m.in w rywalizacji z polskimi rówieśnikami. A Chorwacja ma chyba tylko osamotnionego Zamernika, a zatem ustępuje Białorusi.

  • Talar weteran
    ZiomekCompany

    A ja podziwiam takie osoby, bo szczerze mówiac sam bym się nie podjął i wątpię, żeby w najbliższym czasie (10lat) coś ruszyło w dobrym kierunku. . trenerem jest tam teraz chyba Mikałaj Kałapankin, bo myslałem, ze dalej Valentin Czaadajev, ale spoglądam na wikipedię i widnieje nazwisko Kałapankina. .

  • Talar weteran
    matt

    Skoki na Białorusi prawie nie istnieją.. Dawniej taki Maksim Anisimov czy Petr Chaadaev pokazywali się w miarę regularnie w PŚ, ale nawet oni nie mieli dobrego wsparcia.. dużo większe perspektywy od Białorusi na przyszłość ma Estonia, Rumunia, Słowacja a nawet Turcja, czy Holandia, już nie mówiąc o innych krajach.. Białorus obecnie przyrównałbym najwyzej do Chorwacji

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl