FIS Cup w Gerardmer: Mackenzie Boyd-Clowes wygrał pierwszy konkurs

 • 2011-07-29 11:27

Mackenzie Boyd-Clowes wygrał pierwszy konkurs FIS Cup w Gerardmer we Francji. Kanadyjczyk wyprzedził reprezentanta gospodarzy Jasona Lamy Chappuis oraz Jana Maylaendera z Niemiec.

Boyd-Clowes oddał skoki na odległość 72 i 72,5m i uzyskał za nie notę 253,8pkt. Na drugim stopniu podium uplasował się Jason Lamy Chappuis, który lądował na 69 i 71m. Trzecia lokata należała do Niemca Jana Maylaendera, który lądował na 70 i 69m.

Tuż poza podium sklasyfikowani zostali Pascal Sommer ze Szwajcarii (68 i 70,5m) oraz Niclas Wangler z Niemiec (69,5 i 70m).

Na skoczni we Francji pojawili się także skoczkowie z Turcji. Najwyżej z nich został sklasyfikowany Faik Yuksel, który ze skokami 63,5 i 67m zajął 21. miejsce.

W konkursie nie startowali Polacy.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4719) komentarze: (23)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • HKS początkujący

  @M_B

  Masz rację. Kompletnie mi wyleciała z głowy krajówka. To znacząco zmienia selekcję;) Początkowo myślałem, że może skoczkowie inaczej trenują, ale to by było bez sensu jakby u siebie nie wystartowali.

  Obsada najbliższego PK wiele wyjaśni.

 • M_B profesor
  @ HKS

  Tak... tylko że w Letnim COC krajówkę można 2 razy wystawić ...... , w LGP tylko raz, więc w COC mają 12, a w LGP 9, jeżeli się nie pomyliłem u siebie ;)

 • HKS początkujący

  @M_B

  Lamy Chappuis i tak start w LGP ma zagwarantowany (przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie ma tego w regulaminie). Zostają więc 3 miejsca w PK (mają limit 4) i dwa miejsca w LGP (mają limit 3). Mimo wakacyjnej formy i tak najlepsi są Laheurte, Braud i Lamy Chappuis i ewentualnie Airiau jeszcze może dostać szanse jako najlepszy z młodej części ekipy.

  Wydaje mi się mimo wszystko że na 2 razy większej skoczni doświadczenie Francuzi, mimo formy odpowiedniej do miesiąca jaki mamy mogą się zaprezentować dużo lepiej.

 • M_B profesor

  Skoro są we Francji to dlaczego mieliby się nie pokusić ? Spodziewałem się, że przez małą ilość startów w lecie mogą spróbować swych sił kombinatorzy, znając życie jak któryś z nich zapunktuje w Courchevel to i w LGP wystartuje tam. Co do Clowesa to on nie jest przecież gościem z nikąd, w tamtym sezonie zdobył nawet punkty pucharu świata w Sapporo będąc 2 razy w "30", więc punkty są możliwe, aczkolwiek ten FIS CUP w porównaniu do poprzedniego był licho obsadzony.

 • anonim
  @M_B

  No, no, może Clowes pokusi się o start w jutrzejszym CoC w Courchevel, dublet w Fis Cup powinien gwarantować wręcz punkty CoC.

 • M_B profesor

  Są wyniki 2 konkursu : wygrał Mackenzie Boyd-Clowes ponownie przewagą 8,6 pkt nad Maylaenderem, 3 Chappuis, punkty zdobył Lacroix wczoraj zdyskwalifikowany (11 miejsce), ponownie punkty zdobył 14 letni Pitea (28 miejsce), pierwszy punkt w tym sezonie Holendra Van der Aalsta (30 miejsce)

 • pepeleusz początkujący
  @HKS

  Fakt, że powinienem sprawdzić bialoruską kadrę w kombinacji, ale Muravitski od długiego czasu startował i tu i tu. Zatem niewystawianie go do Fis Cupu mogło wskazywać na pierwszy rzut oka na prawdopodobieństwo końca kariery. Taki kombinator Maladcow w Fis Cupie był wystawiony.
  Co do wyników kombinatorów francuskich, to rzeczywiscie słowo ,,zawiedli" nie jest najszczęsliwsze, tzn chodzi o to że ich wyniki są poniżej ich zwyczajnego poziomu, ale jak pewnie kojarzysz dla mnie też jest to pozytywny prognostyk w kontekście zimy, a więc to nie jest żadna krytyka.

 • HKS początkujący

  @ZiomekCompany

  Muravitski jest aktualnie w kadrze A kombinacji norweskiej i jest tam najstarszym i raczej najlepszym zawodnikiem.

  @pepeleusz

  Francuzi nie zachwycili, ale w ich mniemaniu (i w moim) raczej nie zawiedli. Sam liczyłem że zajmą całe podium i pewnie w zimie by tak na luzie było. W lecie oni nie mają za bardzo do czego się przygotowywać. Tygodniowe LGP na przełomie sierpnia i września, to raczej kontrolny start podczas którego można zarobić jakieś drobne;) Myślę, że w listopadzie już na skoczni pokażą, że lato,a zima to dwie inne bajki.

 • pepeleusz początkujący
  @Talar

  No pewnie , że się pozmienia, a braki szkoleniowe i infrastrukturalne zapewne takiej Rumunii (choć pierwsza poprawa już nastąpiła - niedawno największa skocznia czynna to była 15, teraz chyba 65 ale nadal nie ma chyba czynnej skoczni normalnej) nie pozwolą zająć 7 miejsca wśród seniorów. No ale można liczyć że przynajmniej jeden z ich talentów dojdzie do poziomu regularnego punktowania w PŚ.
  Ranking subiektywny też byłby nieco inny, no ale punkty liczyłem tylko za miejsce w ,,10" danego rocznika(a tylko posiłkowo przy zerze - liczbę zawodników w ,,30'). Liczba zawodników w ,,30" roczników , też jest znamienna.
  Ale przecież ktoś kto ma 10 lat i jest teraz 50 na świecie, też może zostać ,,drugim Małyszem".
  Kolejna kwestia , to to, że przecież duża część uwzględnionych młodych zawodników zostanie kombinatorami.

 • Talar doświadczony
  pepeleusz

  A co do mojego rankingu to starałem się tak na szybko wziać pod uwagę wyniki PN z ostatnich lat, liczbę zawodników punktujacych w ostatnich sezonach w PŚ i LGP, a także wyniki juniorów i tak mi jakos wyszło, chociaz jest na pewno niedopracowany

 • Talar doświadczony
  pepeleusz

  po twoim rankingu widać jak wysoko wśród juniorów Rumuni i Estończycy. .ciekawe czy za kilka lat te drużyny zaczną sie liczyć wśród seniorów. .
  bardzo ciekawy ranking i na pewno bardziej obiektywny niż mój, tyle, że od juniora do seniora jeszcze daleka droga i moze sie to pozmieniac:)

 • pepeleusz początkujący

  TALENTY 1993-2002 ; stan na koniec sezonu 2010/2011;

  1.AUT 120 pkt (1-21-43)
  2.SLO 76 pkt (2-13-36)
  3.GER 75 pkt (1-15-58)
  4.POL 60 pkt (1-12-29)
  5.FIN 51 pkt (1-9-16)
  6.CZE 34 pkt (0-8-17)
  7.ROM 34 pkt (1-5-9)
  8.NOR 19 pkt* (1-3-14)
  9.EST 15 pkt (0-2-6)
  10.SUI 14 pkt (0-3-9)
  11.JAP 12 pkt ** (0-2-9)
  12.FRA 10 pkt (1-1-11)
  13.BUL 10 pkt (1-1-3)
  14.USA 9 pkt (0-1-6)
  15.HOL 6 pkt (0-1-3)
  16.CAN 4 pkt (0-2-3)
  17.LAT 1 pkt (0-1-1)
  18.ITA 0 pkt (0-0-4)
  19.TUR 0 pkt (0-0-3)
  20.HUN 0 pkt (0-0-2)
  21.UKR 0 pkt (0-0-1)
  22.BLR 0 pkt (0-0-1)
  23.GBR 0 pkt (0-0-1)***
  24 RUS 0 pkt* (0-0-0............12 zawodników w 60)
  25.SWE 0 pkt (0-0-0..............3 zawodników w 60)
  26.KOR 0 pkt** (0-0-0............2 zawodników w 60)
  27.KZK 0 pkt** (0-0-0............1 zawodnik w 60)

  punkty(za 1 miejsce w roczniku-10 pkt i tak dalej co punkt;...aż do 10 miejsca-1 pkt)
  w nawiasie liczba zawodników odpowiednio:(liderów rocznika- w 10 rocznika- w 30 rocznika)
  * - możliwość istnienia talentów o których brak danych ** - duża mozliwość powyższego
  ***- Jack White jako Brytyjczyk, a nie Francuz, ale obywatelstwo przypuszczalne

 • pepeleusz początkujący
  @Talar

  No bo różnie można rozumieć ,,pespektywy" Jeżeli Zmoray i Lichy będą ciągnąc jeszcze z pieć lat, to dla Słowacji rzeczywiście są lepsze perspektywy niż dla Białorusi. No i obecny poziom Słowacji tym bardziej jest wyższy.
  Twój ranking subiektywny ma ,,pomieszane kryteria" i trudno się do niego odnieść. Ja przedstawię zaraz ranking krajów wg samych juniorów 1993-2002 oparty na wyliczeniach, ale te wyliczenia z kolei są oparte na subiektywnych klasyfikacjach

 • Talar doświadczony
  pepeleusz

  No może duzo większych nie, ale Zmoray czy Lichy są na pewno poważniejszymi zawodnikami od Mechetki.. a co do młodzieży to w obu krajach jak na lekarstwo.. . przynajmniej wymieniłeś tego 12- latka..wierzę ci na słowo, że ma talent, ale kto wie czy w ogóle dotrwa do wieku seniorskiego bez żadnego porządnego wsparcia. .

  A to mój subiektywny ranking narodów ( biorąc pod uwagę wyniki z ostatnich lat i perspektywy na przyszłosć):
  1. Austria
  .
  .
  .
  2. Niemcy
  3. Norwegia
  4. Polska
  5. Japonia
  6. Finlandia
  7. Słowacja
  8. Czechy
  9. Rosja
  10. Szwajcaria
  11. Włochy
  12. Francja
  13. Kanada
  14. Kazachstan
  15. Bułgaria
  16. USA
  17. Estonia
  18. Korea
  19. Rumunia
  20. Szwecja
  21. Ukraina
  22. Słowacja
  23. Węgry
  24. Białoruś
  25. Chorwacja

 • pepeleusz początkujący

  De Leuuw ma się bawić w narciarstwo dowolne (chyba nieprofesjonalnie), ale może za jakiś czas wróci do treningów?

 • karciaa początkujący
  trochę nie na temat

  Nie wiem czy już ktoś o tym wspominał, ale Simon Ammann i Andreas Kuettel wydają razem książkę (chyba w październiku):)
  można sobie popatrzeć na okładkę i ewentualnie poczytać o niej (jak ktoś zna niemiecki:))
  die-ungleichen-zwillinge.ch/ news (spacja przed "news")

 • anonim
  Talar

  Czaadajev jest chyba prezesem związku ale nie jestem pewien
  naprawdę na Białorusi musiał by się zdarzyć cud

 • pepeleusz początkujący

  Kadra francuskich kombinatorów generalnie zawiodła w słabej konkurencji. Holendrzy też na razie skaczą dużo słabiej niż w zeszłym sezonie.Młody Torok całkowicie stracił formę z końcówki zimy.
  Największymi wygranymi Sommer i Korek.
  Muravitski prawdopodobnie zakończył karierę
  A nasi juniorzy spoza kadry to oprócz zawodów domowych(i na Słowacji) to już chyba nigdy nie będą wystawiani, a brak konfrontacji z rywalami zagranicznymi osłabia motywację treningową.
  @Talar- Słowacja nie ma większych perspektyw od Białorusi, bo praktycznie w ogóle nie ma tam młodych skoczków poniżej 19 roku życia (kiedyś Ondrejka z rocznika 97 wystąpił na Węgrzech i zaprezentował poziom ,,poł-Mechetki") A 12 letni Białorusin N.Achibalau ma talent, co pokazywał m.in w rywalizacji z polskimi rówieśnikami. A Chorwacja ma chyba tylko osamotnionego Zamernika, a zatem ustępuje Białorusi.

 • Talar doświadczony
  ZiomekCompany

  A ja podziwiam takie osoby, bo szczerze mówiac sam bym się nie podjął i wątpię, żeby w najbliższym czasie (10lat) coś ruszyło w dobrym kierunku. . trenerem jest tam teraz chyba Mikałaj Kałapankin, bo myslałem, ze dalej Valentin Czaadajev, ale spoglądam na wikipedię i widnieje nazwisko Kałapankina. .

 • Talar doświadczony
  matt

  Skoki na Białorusi prawie nie istnieją.. Dawniej taki Maksim Anisimov czy Petr Chaadaev pokazywali się w miarę regularnie w PŚ, ale nawet oni nie mieli dobrego wsparcia.. dużo większe perspektywy od Białorusi na przyszłość ma Estonia, Rumunia, Słowacja a nawet Turcja, czy Holandia, już nie mówiąc o innych krajach.. Białorus obecnie przyrównałbym najwyzej do Chorwacji

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).