Danneberg przejmuje kadrę Chin, Pauli poprowadzi Holandię

 • 2011-07-31 20:29

Szykują się kolejne zmiany na stanowiskach trenerskich: Jochen Danneberg opuszcza Holandię i wyrusza do Chin. Jego zadaniem będzie teraz wspomaganie rozwoju tamtejszej kadry kobiet.

Już tej zimy zacznie się odbywać coroczny cykl Pucharu Świata FIS w skokach narciarskich kobiet, a w 2014 roku w Soczi dyscyplina ta zostanie na stałe włączona do programu Igrzysk Olimpijskich.

Umowa pomiędzy Jochenem Dannebergiem a Chińskim Związkiem Narciarskim nie została jeszcze podpisana, ale negocjacje już praktycznie dobiegły końca. Danneberg, były skoczek klasy światowej, będący dwukrotnym zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni (w sezonach 1975/1976 i 1976/1977) wkrótce uda się do Chin, aby podpisać przygotowany już kontrakt.

Do Holandii natomiast zawita Austriak Arthur Pauli, który sam całkiem niedawno przestał być aktywnym zawodnikiem. Teraz wraz z Bastianem Tielmannem przejmie kontrolę nad reprezentacją kobiet i mężczyzn. Holandia od kilku lat pracuje nad zbudowaniem drużyny skoczków, zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej. Być może ta zmiana szkoleniowców pomoże Holendrom ten cel osiągnąć.

Arthur PauliArthur Pauli


Anna Libera, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (5985) komentarze: (23)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Herr miał skakać najpierw dla nas, później dla Szwecji, ostatecznie nic z tego nie wyszło i zakończył karierę, wrócił później na 4 konkursy latem i znowu się wycofał.

 • anonim

  @Maslana
  Kto tobie to powiedział, że Pauli miał kiedykolwiek dla nas skakać ? To były czyste spekulacje dziennikarskie niczym nie potwierdzone.Natomiast pamiętam jak podczas jednego PŚ zapytano go o to co o tym myśli, Pauli zdecydowanie odparł, że dobrze mu w Austrii.

 • Emil początkujący

  @Maslana87. Pewnie miejsce w czym? Chyba na Puchar kontynentalny w Wiśle w krajówce bo w swoich ostatnich startach dostawał od Ziobry i Zniszczoła po kilka metrów a oni byli wtedy w dużo gorszej formie niż obecnie.
  @Talar Wtedy do Sapporo poleciał jeszcze Wojciech Tajner nie wiedzieć czemu skoro w tym czasie dużo lepszy poziom prezentowali Andrzej Galica czy Paweł Kruczek. A Wojtek dwa razy odpadł w kwalifikacjach w totalnie kadłubowej obsadzie. A Holendrzy mieli jeszcze Jereona Nikkiela. Rodowity Holender co raz zajął 14 miejsce w Pucharze Kontynentalnym i przeszedł kwalifikacje do konkursu w Ga-Pa w 2001 r co było wyczynem większym niż teraz bo wtedy w kwalifikacjach skakało ponad 80 skoczków.

 • Boy profesor

  @Talar

  - Christoph Kreuzer
  - Boy van Baarle
  - Niels de Groot
  - Ingemar Mayr

 • Talar doświadczony
  borek99

  Holendrzy startowali w drużynówce.? Możesz napisać w jakim składzie.?

  Jedyne usprawiedliwienie Polaków jest takie, że skakali w rezerwowym składzie.. z Śliwką czy Długopolskim podejrzewam, którzy nigdy przyzwoitego poziomu w PŚ nie osiągnęli, ale i tak byli wtedy w pierwszej 10 skoczków polskich

 • borek99 weteran
  @Talar

  Obawiam się, że to nie był efekt warunków, a po prostu słabiutkiej postawy Polaków... Rozegrano też wtedy konkurs drużynowy, w którym Polacy wyprzedzili jedynie... Holendrów. A przed nami była chociażby Korea Południowa, która weszła do ósemki ;).

 • Boy profesor
  Maślana87

  Gdyby miał u nas skakać, musiałby pauzować od roku do dwóch, a on tyle na pewno by nie czekał. A trudno żeby miał miejsce w kadrze austriackiej, skoro skakał słabo nawet w Pucharze Kontynentalnym. Po prostu nie przetrzymał załamania formy i się poddał.

 • anonim

  Chyba że Nisterlooy skoczy ;)a a Pauli miał dla naszych skakać, szkoda ze nie wypaliło, pewnie u nas miałby miejsce tylko kruczek mógłby go zepsuć...

 • Boy profesor

  Christoph Kreuzer w Planicy w 2002 roku skoczył na odległość 162 metrów i do dnia dzisiejszego jest to rekord Holandii w długości skoku. Pewnie jeszcze trochę się utrzyma, bo na razie Oranje nie mają kandydatów do skoków na mamucie.

 • Talar doświadczony
  Ojciec Marek

  Polacy w tamtych latach w nawet tak słabo obsadzonym konkursie nie potrafili zapunktować:
  Grzegorz Śliwka - 35
  Krystian Długopolski - 41
  Podczas gdy nawet taki Kreuzer zapunktował.. Mam nadzieje, ze były wtedy nierówne warunki:)

 • anonim
  @Talar

  Ano punktował, w Sapporo w 2002 roku, ale trzeba pamiętać, że tamte zawody były słabo obsadzone nawet jak na Japonię, z czołówki zjawili się tylko Austriacy.
  Wyniki na stronie FISu (Kreuzer zajął 29 miejsce):
  fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=JP&raceid=990

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(102), 2011-08-01 17:43:55 ***

 • Talar doświadczony
  Ojciec Marek

  Ale Kreuzer punktował kiedykolwiek w PŚ .? Nie wydaje mi się, raczej w CoC coś tam zdobył.. chociaz spojrzałem na wikipedie i jest, że był raz 29 :)
  no, ale to taki epizod nieduży

 • anonim
  @Talar

  Punkty dla Oranje zdobywał też Christoph Kreuzer, ale historia jego kariery to w zasadzie klon Ingmera Mayra.

 • Talar doświadczony
  bozenka92

  Chodzi ci o Ingemara Mayra.? no tak, punktował, ale to pół Austriak, pół Holender..w swoich pierwszych startach w PŚ reprezentował Austrię i tam był wyszkolony, a potem gdy nie miał pewnego miejsca w składzie Austriaków zaczął skakać dla Holandii..
  Takze Holendrzy jak narazie żadnego dobrego owocu swojego szkolenia wśród seniorów nie mają, ale wśród juniorów radzą sobie dużo lepiej

 • bozenka92 doświadczony

  Hmm... Skoki i Holandia... Z dzisiejszego punktu widzenia to trochę dziwne połączenie, no ale życzę sukcesów:) W sumie był w historii skoków jeden punktujący Holender w PŚ...

 • borek99 weteran
  -

  @ZiomekCompany
  Wątpię, żeby kogoś tam szkolili (oni chcieliby mieć od razu wyniki z niczego, jak w innych sportach...). Ostatnio startowali na Zimowych Igrzyskach Azjatyckich 2011, gdzie pojechało 6 chińskich skoczków, ale w konkursach indywidualnych i drużynowym łącznie wystartowała tylko czwórka i to prezentując się fatalnie...

 • pepeleusz początkujący
  @ZiomekCompany

  To był sezon 09/10. W ubiegłym wystartowali tylko w mistrzostwach Azji.

 • anonim
  Ghiona

  Niestety ale obecnej formie wątpię żeby jaki kolwiek skoczek z chin skakał chociaż w FIS cup
  choć w sezonie 2010/2011 Li Yang i Tian Zhandong próbowali zakwalifikować się do PŚ w Sapporo bezskuteczne
  PS.Ktoś wie czy w chinach szkoli się młodych skoczków
  Co od Holandii zyczę jak najlepiej z nowym trenerem

 • Boy profesor

  Mimo, że Chińczycy mają jeszcze status Active na stronie FISu to zapewne skoki traktują już tylko jako zabawę, a pewnie niektórzy z nich zakończyli swoją karierę. Perspektyw to tam jednak nie było żadnych.

 • anonim
  Danneberg przejmuje kadrę Chin

  Szkoda że nie widzimy na arenach międzynarodowych chińskich skoczków. Jak dobrze pamiętam ten kryzys zaczął się w 2007 roku. Od tamtej pory nie startował żaden Chińczyk w Pucharze Świata.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).