"Jak zawodnik jest w formie, to żadne warunki mu nie przeszkadzają"

 • 2011-08-01 10:45

Skoczkowie, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium w III Międzynarodowym Memoriale Olimpijczyków w Szczyrku, podzielili się wrażeniami z zawodów.

Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane), najlepszy junior D: Mimo deszczu bardzo dobrze mi się skakało. Wolę jednak kiedy świeci słońce. Konkurencja była dziś zacięta, ponieważ wielu zawodników było w dobrej formie.

Mateusz Hulbój (PKS Olimpijczyk Gilowice), najlepszy junior C: Jest coraz lepiej. Moje skoki są stabilne i w końcu udało mi się zaliczyć dwie równe próby. Wcześniej miałem z tym problem. Mimo wszystko jestem bardziej zadowolony z mojego drugiego skoku, ponieważ wydaje mi się, że był lepszy technicznie. Warunki na "siedemdziesiątce" mieliśmy równe. Nie narzekam na pogodę, ale jednak wolę skakać w słońcu.

Mateusz Kojzar (KS Wisła Ustronianka), najlepszy junior B: Moje skoki były bardzo dobre technicznie i równe, począwszy od tego pierwszego w serii próbnej, na ostatnim skończywszy. Od pewnego czasu poprawiam swoją technikę i wszystko idzie w dobrym kierunku. Jak zawodnik jest w formie, to żadne warunki mu nie przeszkadzają.

Krzysztof Miętus (AZS Zakopane), zwycięzca kategorii open: Konkurs był mokry, ale warunki w miarę równe. W moich skokach zdarzyły się błędy, ale po każdej próbie analizujemy ją, aby następna była już lepsza. Pierwsze dwa skoki oceniam wyżej, ostatni był trochę gorszy.

Mateusz HulbójMateusz Hulbój
Mateusz KojzarMateusz Kojzar
Krzysztof MiętusKrzysztof Miętus

Barbara Niewiadomska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5686) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  zawody zdominowali zawodnicy SMS SZCZYRK , zajęli czolewe lokaty , a w open byli zaraz za kadrą wygrywając nawet z D.Kubackim- np. D. kANIK , M . KOJZAR I inni. BRAWO

 • Alina88 stały bywalec
  @Kapsky

  Tutaj masz kalendarz zawodów w Polsce tego lata:

  http://pzn.pl/skoki-narciarskie/aktualno sci/art805,znamy-wstepny-kalendarz-w-skoka ch-i-kombinacji-na-lato-2011.html (bez spacji)

 • Anika bywalec
  @Kapsky

  Zawody FIS-owskie
  http://www.pzn.pl/skoki-narciarskie/zawody-fis/sezon-zimowy-201011/
  Zawody w Polsce:
  http://www.pzn.pl/skoki-narciarskie/zawody-pzn/sezon-letni-2010/

 • kibic_malysza doświadczony
  @Kapsky

  Z tego co sie orientuje to w Zakopanem 16 września i 23-24 września są chyba MP i Puchar Solidarności. Ale bardzo mało jest gdziekolwiek o jakieś konkretniejsze informacje.

 • anonim
  Pytanko

  Witam wszystkich,

  czy jest jakaś stronka z informacjami kiedy są jakieś zawody ( jakie kolwiek) lub treningi i czy jest możliwość pokibicowania skoczkom, chodzi mi o skocznie w Szczyrku, Bystrej, Wiśle, Gilowicach i Zakopanym,
  proszę bardzo o maila

  Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
  Kapsky

 • Lestek profesor
  @ Fanka

  O kontuzji Schmitta dowiedziałem się właśnie z telegazety (strona 206 w TVP1). Ciekawe, czy wystąpi w dalszej części turnieju.

 • Greg1702 stały bywalec
  Fanka

  Widać, że chłopaki mają potencjał. Żeby go wykorzystali za parę lat. Czas pokaże. Oby nie stało się tak, ze co 20 kilka lat będziemy mieli jednego superskoczka i potem długo długo nic. Coś czuję, że nasi dostaną surową lekcję w Hinterzarten i bedą tylko dobrzy na naszym podwórku.

 • anonim
  Schmitt.

  Martin Schmitt z powodu kontuzji ścięgna kolana nie wystąpi w najbliższych konkursach Letniej Grand Prix w skokach narciarskich, które w weekend odbędą się w niemieckim Hinterzarten.

 • HKS początkujący

  Uprawnieni do startu są:
  - zawodnicy, którzy skończyli 15 lat
  - zawodnicy, którzy zdobyli punkty PŚ lub LGP
  - zawodnicy, którzy w poprzednim lub w obecnym sezonie zdobyli co najmniej jeden punkt PK

  Z tym, że aktualnie to dosyć dziwnie wygląda, bo wcześniej punkt B i C były jedną z opcji. Teraz wsadzili punkty A, który musi być spełniony zarówno przy B i C, a też jest wypunktowany jakby był jedną z opcji uprawniających do startu.

 • HKS początkujący

  2.2 Allowed to start are:
  a) Competitors, who are already 15 years old;
  b) Competitors, who have already gained GP or WCJ-points;
  c) Competitors, who have gained at least one COCJ-M point of the past or of the current season.

 • piotr186 początkujący
  Emil

  Na pewno wprowadzili ograniczenie wiekowe do PŚ? Ja słyszałem o ograniczeniu do 15 lat ale w PŚ kobiet a nie mężczyzn.

 • Greg1702 stały bywalec

  Dobrze zrobili wprowadzając ograniczenia wiekowe do PS. Z Klimka zrobili wielką gwiazdę tymczasem chłopak się pogubił i nie wytrzymał presji. Najlepsze dla skoczka to 18-28 lat chociaż zdarzają się wyjątki. Może za kilka lat wreszcie doczekamy się kadry na miarę światowej czołówki i chłopaki będą nawiązywać równą walkę o najlepsze trofea z najlepszymi. Na razie to były przebłyski póki Adaś ich jeszcze wspomagał. Obecna kadrę też stać na taką walkę tylko ze po prostu pękają gdy konkurs powolutku dobiega końca.

 • Emil początkujący

  Na skoczni K-70 na której Kojzar wygrał wiatr ma pewnie małe znaczenie i jak się jest w super formie to można niekorzystne warunki "przeskoczyć". Im większa skocznia tym ciężej. A Dawid Jarząbek idzie śladami Klimka. Mam nadzieje że ojciec mądrze go poprowadzi i nie będzie starał się by już zimą na kontynentalu skakał jak Klimek w jego wieku... W PŚ przez co najmniej 3 lata nie wystąpi bo wprowadzili ograniczenie wiekowe 15 lat i chyba dobrze.

 • Greg1702 stały bywalec

  Wtedy ważna rolę odgrywa przelicznik belka/wiatr. Szkoda tylko, że jest jeszczę nie dopracowany :/ Wielu skoczków na niego narzeka.

 • Emil początkujący

  No oczywiście że jak zawodnik jest w formie to nie ważne czy deszcz czy wiatr z tyłu czy z przodu ale ważne by podobne warunki mieli też rywale...

 • Greg1702 stały bywalec

  Brawa za konkrety Mateuszu. Wreszcie ktoś wypowiedział się tak jak powinien ""Jak zawodnik jest w formie, to żadne warunki mu nie przeszkadzają" Masz u mnie wielkiego plusa za mądre wypowiedzi. Reszta naszych nich uczy się jak należy prawidłowo udzielać wywiadów. Niech nie mówią, że czegoś brakowało itd. Wreszcie idą konkrety. :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).