FIS Cup w Szczyrku: Niespodziewana wygrana Witaliya Shumbaretsa

 • 2011-08-06 17:10

Witaliy Shumbarets wygrał dzisiejszy konkurs FIS Cup rozgrywany w Szczyrku. Reprezentant Ukrainy, który w pierwszej serii zajmował 11. miejsce (101,5 m), w serii finałowej wylądował 3 metry dalej, co w sumie dało mu notę 255,5 pkt.

Na drugim stopniu podium znalazł się zawodnik ze Słowenii Luka Brnot, który w serii finałowej oddał skok na 106 metrów, uzyskując 255 pkt. Na trzeciej pozycji uplasował się z kolei lider z pierwszej serii Lukas Wagner. Niemiec skoczył na odległość 99,5 m, kończąc konkurs z notą 251,5 pkt.

W pierwszej 5. znaleźli się również Vojtech Stursa, który oddał skoki na 101 oraz 99 m (247,5 pkt) oraz Florian Menz z odległością 98 m (246,5 pkt).

Wśród Polaków najlepszy okazał się ponownie Dawid Kanik, który zakończył konkurs skokiem na 97 metrów i z notą 244,5 pkt zajął 6. miejsce. W pierwszej "10" znalazł się jeszcze tylko Krzysztof Biegun, oddając skoki na 99 i 98 m, i uzyskując końcową notę 242 pkt.
Całkiem nieźle spisali się również Jędrzej Ścisłowicz, który zakończył zawody na 19. miejscu z notą 225 pkt i Artur Kukuła, który ostatecznie uplasował się na 20. pozycji z notą 223 pkt.

Po konkursie Shumbarets na gorąco skomentował swój dziesiejszy występ. "Było najlepiej jak mogło być dla mnie. Ten pierwszy skok był na czwórczekę, ale ten drugi już znacznie lepszy. Cieszę się z wygranej".

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »


Magdalena Wojas, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8027) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pepeleusz początkujący
  @Prymka

  w jednoseryjnym - i chyba loteryjnym - drugim konkursie wygrał Eric Mitchell. Gratulacje - tu nieżle trafiłeś. .Natomiast Szumbarets tym razem się przewrócił.4 Kanik 8 Kukuła, 12 Hebel, który już w zeszlym roku zrobił niespodziewane postępy

 • Lestek profesor
  -

  Język polski - łatwo można to sprawdzić w Słowniku Ortograficznym PWN - posiada specyficzną cechę. Otóż, nazwiska słowiańskie (czeskie, słowackie, słoweńskie, chorwackie, bośniackie, serbskie, macedońskie, bułgarskie, rosyjskie, białoruskie, ukraińskie, łemkowskie itp.) piszemy wg transliteracji polskiej. Nazwiska niesłowiańskie (np. łotewskie czy angielskie) zapisujemy w oryginale.

 • Prymka początkujący

  Był Eric Mitchell,ciekawe bo Kanadyjczycy tego lata dosyć dobrze,mógł powalczyć o podium.Tak samo Remus Tudor. Ale tak egzotyczni skoczkowie jak Leevi Hyrkaes,Rusłan Balandi,może Sebastian Hebel był faworytem?

 • Prymka początkujący

  Dużo do myślenia dał ten tytuł.Był tam jakiś lepszy zawodnik od Shumbaretsa?Wielki wstyd dla tej strony...

 • M_B profesor

  Jest lista startowa na dzisiaj i .... znowu nie ma Lei...., a jest np. 66 wczoraj Polinkiewicz, de facto 2 najgorszy z naszych wczoraj, jak dla mnie niezrozumiała decyzja ...

 • anonim

  kibiców trochę ... pewnie temu ze za darmo, przypuszczam ze jakby były bilety to by nikogo nie było. a po za tym w szczyrku odbywa się tkb to dożo ludzi obok skoczni się przewija i pewnie podchodzili z ciekawości.

 • anonim

  kibiców trochę ... pewnie temu ze za darmo, przypuszczam ze jakby były bilety to by nikogo nie było. a po za tym w szczyrku odbywa się tkb to dożo ludzi obok skoczni się przewija i pewnie podchodzili z ciekawości.

 • anonim

  Po pierwsze należałoby skorygować wyniki, bo się nie wyświetlają, Po drugie - niespodziewana wygrana Szumbaretsa? Dlaczego niespodziewana? Vitaliy był najstarszym i najbardziej doświadczonym zawodnikiem z całej stawki, jako jedyny posiada punkty Pucharu Świata.. Niespodziewana byłaby wygrana któregokolwiek z innych zawodników....

 • krwisty bywalec

  Konkurs ciekawy. Żałuję, że nie byłem i jutro też nie będę...czemu? Mam urlop i muszę się zająć domem na maksa...;-)

 • anonim
  @Piszmy po polsku...

  Ale angielska jest bardziej uniwersalna, a jego imię i nazwisko pisze się cyrylicą, a nie łacinką, więc już lepiej nie tworzyć nie wiem ilu wersji transliteracji/transkrypcji. Vitaliy Shumbarets.

 • anonim

  Najbliżej punktów był Piotr Świerczek razem z Mateuszem Hulbójem zajęli 31 miejsce a brakło o,5 pkt.

  Na 20 tych zawodników 10 z nich pierwszy raz w życiu miało okazje startować z zawodnikami z poza Polski, więc nie piszcie ze bez szału i lipa i w ogóle;/
  Jutro powinno być lepiej ze strony wszystkich chłopaków, ponieważ presja spadła, a obycie się wzrosło. Ja trzymam kciuki...;)
  Pozdrawiam Trener;)

 • anonim
  Witalij Szumbarec

  Witalij Szumbarec, Szumbareć nawet. Nie dajmy się zwieść angielskiemu przekładowi, w języku polskim piszemy po polsku, uzywając polskiej transliteracji, która jest w dodatku dużo dokładniejsza niż angielska.

 • M_B profesor

  7 naszych punktowało :
  6. Kanik (92)
  8. Biegun (94)
  19 . Ścisłowicz (92)
  20. Kukuła (92)
  23. Kojzar (94)
  28. Przybyła (94)
  28. Hebel (95)

  Ogólnie szału nie było, jutro dość możliwe, że zapunktuje Hulbój bo był blisko no i może o punkty powalczy Leja (oby!). Na wyróżnienie zasługuje Kanik, jeśli któryś z młodych spoza kadry miałby dostać szansę w COC w to Lato to chyba właśnie on, bo reszta szans na punkty nie ma żadnych, jeśli zajmują takie pozycje w FIS CUP.

 • pepeleusz początkujący

  Zmieńcie tytuł bo to wstyd. Wygrał główny faworyt, jedyny mający punkty PŚ na koncie, który dodatkowo trzymał poziom na treningach. No to dlaczego ta jego wygrana ma być niespodziewana? Dlatego, że nie wygrał treningu, czy dlatego że jest z Ukrainy a to nieprzekonująco brzmi? Nie rozumiem.

 • lenoxie stały bywalec

  Brawo Dawid mam nadzieję , że będzie na podium , nieźle Biegun Kojzar słabo . reszta przyzwoicie

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).