PK w Trondheim: Levkin i Poppinger wygrywają treningi

 • 2011-09-09 21:10

Jevgeniy Levkin oraz Manuel Poppinger skakali najdalej na dzisiejszym oficjalnym treningu przed Pucharem Kontynentalnym w Trondheim (HS 140). Wysoką dyspozycję pokazał także nasz reprezentant - Aleksander Zniszczoł. Podczas obu treningów skoczkom mocno przeszkadzał porywisty wiatr, więc wyniki nie były do końca wymierne.

W pierwszej serii treningowej Levkin poszybował na 130 metrów, co dało mu pierwszą lokatę. Dobre skoki odnotowali także Joachim Hauer z Norwegii (128m) oraz Gregor Deschwanden (127,5m). W czołówce treningu znaleźli się także Peter Prevc (127m) oraz Robert Hrgota (127m).

Z Polaków najlepiej wypadł Dawid Kubacki, który lądował także na 127 metrze (4. lokata). Aleksander Zniszczoł z wynikiem 123,5m był 12, a niezłe skoki oddali również Tomasz Byrt (120,4m i 18. pozycja), Jakub Kot (120m i 20. lokata) oraz Klemens Murańka (116,5m i 31. miejsce). Krótsze odległości osiągnęli Grzegorz Miętus (112,5m i 41. lokata) i Bartłomiej Kłusek (108m i 49. miejsce).

Drugi trening zdominowali Austriacy. Najlepszy skok oddał Manuel Poppinger (134,5m), przed Stefanem Kraftem (133m) i Peterem Prevcem oraz Andreasem Wankiem (po 132m). W czołówce znalazł się także Aleksander Zniszczoł, który z wynikiem 131,5m był piąty. Wśród pozostałych naszych skoczków dobrze wypadli Dawid Kubacki (126m i 9. lokata), Jakub Kot (125,5m i 10. lokata) oraz Klemens Murańka (125m i 11. miejsce). Tomasz Byrt z rezultatem 124,5m był 15., a Grzegorz Miętus 30. (118,5m). Ponownie najsłabiej z Polaków spisał się Bartłomiej Kłusek, któremu 115m dało dopiero 42. miejsce.

W treningach nie brali udziału najlepsi reprezentanci Norwegii. Zabrakło więc m.in. Toma Hilde, Andersa Bardala, Andersa Fannemela czy Andreasa Stjernena.

Pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Trondheim już jutro o 18:30.

Pełne wyniki oficjalnego treningu w formacie PDF >>


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5875) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • messi początkujący

  Moim zdaniem wyniki będą takie:1.Tom Hilde 2.Andreas Wank 3.Manuel Poppinger 4.Peter Prevc 5.Aleksander Zniszczoł 6.Levkin 7.Dawid Kubacki 13.Murańka 15. Kot 19.Byrt 27.Miętus .47Kłusek

 • Boy profesor

  @Luthor
  W sumie to tylko oddanie łącznie co najwyżej 6 skoków, choć może i próbne opuści, więc tylko 4. Skocznie zna, więc wie czego może oczekiwać. Może to być po prostu forma treningu. Natomiast rzeczywiście trochę przesadza z tymi startami, już po Hakubie powinien wrócić do domu, bo w Ałmatach była klapa.

 • Luthor weteran

  To Hilde ma zamiar tutaj startować? Oj, wyjdzie mu bokiem to skakanie latem...

 • lol początkujący

  Kiedy skakał Kazach musiał być huragan pod narty, bo Deschwanden skaczący zaraz po nim także osiągnął dobrą odległość (ktoś mi wyjaśni, dlaczego tylko w PŚ/LGP jest nowy system?)

 • Boy profesor

  Ludzie się podniecają tym jednym skokiem Kota na 125,5 m. Zawodnicy w jego wieku chcący jeszcze kiedyś zaistnieć powinni tutaj latać grubo ponad 130 metrów. Zobaczcie jak poprawił się Levkin. Na początku lata w polskich konkursach LGP klepał bulę aż miło, a później zdobył punkty LGP, tutaj nawet wygrał trening.

 • Piotr S. redaktor
  @Flyer (*-19.dynamic.chello.pl),

  Masz rację, ale pojawia się pytanie czy by dopilnowano by jego kombinezon był w porządku.

 • anonim

  Zniszczoł tego lata jest zdecydowanym liderem młodszej części kadr, Kruczek powinien dać mu szansę w ostatnich LGP, taki Puchar Jesieni wygrałby w cuglach.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).