PK w Trondheim: Dawid Kubacki najdalej w serii próbnej

 • 2011-09-11 10:49

Dawid Kubacki lądował najdalej podczas serii próbnej przed drugim konkursem Pucharu Kontynentalnego w Trondheim (HS 140). Polak uzyskał 133m i wyprzedził Słoweńców - Hrgotę oraz Prevca i Norwega Toma Hilde.

Robert Hrgota, który uplasował się na drugim miejscu oddał skok na odległość 132,5m. Kolejna odległość należała do Petera Prevca oraz Toma Hilde, którzy wylądowali na 131m.

Dobrze w serii próbnej wypadli nasi zawodnicy. Jakub Kot ze skokiem na odległość 130m zajął piąte miejsce a Bartłomiej Kłusek był szósty ze skokiem 129m. Wczorajszy zwycięzca zawodów - Aleksander Zniszczoł zaliczył 125,5m i ostatecznie był 13. Na miejscu 18. natomiast sklasyfikowany został Tomasz Byrt, który na skoczni w Trondheim lądował na 124,5m. Pół metra blizej niż Byrt lądował Klimek Murańka, który był 22. Znacznie słabiej niż koledzy wypadł Grzegorz Miętus, który uzyskał zaledwie 112,5m i był 52.

Początek pierwszej serii konkursowej o godzinie 10:00.

WYNIKI POLAKÓW:
1. Dawid Kubacki - 133m
5. Jakub Kot - 130m
6. Bartłomiej Kłusek - 129m
13. Aleksander Zniszczoł - 125,5m
18. Tomasz Byrt - 124,5m
22. Klemens Murańka - 124m
52. Grzegorz Miętus - 112,5m

Wyniki serii próbnej dostępne >>tutaj<<


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5235) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Kubacki jak widać ma przebłyski, ale w zawodach bardzo przeciętnie.
  Natomiast G. Miętus za każdym razem najsłabiej, a podobno miał być w dobrej formie.

 • M_B profesor
  @Emil

  Też mnie to właśnie dziwi ... albo brak rozeznania w formie zawodników, albo klasyczne załamanie formy, tylko żeby aż tak forma mu uszła w krótkim czasie ? W mistrzostwach czech w sumie aż tak rażąco od reszty naszych nie odstawał, choć i tak był gorszy od Olka, Bartka i Klimka, zobaczymy na mistrzostwach kraju czy to większy kryzys czy może jakieś inne czynniki miały wpływ na taką a nie inną jego formę.

 • M_B profesor

  Po pierwszej serii wygląda to bardzo ładnie ;), Kłusek 2 ( mam nadzieję, że nie powtórzy swoich wyczynów z wielu poprzednich konkursów, czyli 1 dobry skok 2 słaby) , Zniszczoł 3 ( duże szanse w sumie na 2 zwycięstwo z rzędu ;) ) , liczę na podciągnięcie się w 2 serii Kubackiego, Byrta i Murańki, może Kot da rady się utrzymać w 2 dziesiątce ;) , Grzesiek Miętus niestety potwierdził całkowity brak formy, w sumie patrząc na jego starty w COC to i ta jego forma ulatywała, w pierwszy weekend raz był 3, w drugi raz 6, potem raz 13, teraz 2 razy bez punktów ( już nie komentując drugich występów w tamte weekendy wczesniejsze w COC ), oby w zimę prezentował się lepiej, żeby nie było powtórki z poprzedniej fatalnej.

 • starysceptyk początkujący

  6 Polaków w 2 serii.
  Kłusek - 2, Zniszczoł - 3, Kubacki - 15, Kot - 20, Murańka - 21, Byrt - 21,
  Miętus - 53

 • anonim

  wstyd Hilde, jesli Norwegowie chca cos osiagnac w tym sezonie musza wyrzucic Stoekla-to jest agent Pointnera

 • x666 doświadczony

  Dawid poprzedniego lata zaczął z wysokiego poziomu, ale pod koniec lata zaczęło uchodzić powietrze. W tym roku nie jest tak mocny, ale stabilny i jego forma poprawia się.

 • anonim
  @Krzysztof

  http://berkutschi.com/en/front/live_ticker/index2/3049

 • starysceptyk początkujący

  Nie wiem czy Olek wygra, ale ma on chyba umiejętność koncentrowania się na skokach konkursowych a nie na treningowych czy próbnych.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).