MP w Zakopanem: Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje

 • 2011-09-17 17:39

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje do dzisiejszego konkursu o Mistrzostwo Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem (HS 134). Nasz najlepszy skoczek uzyskał 111,5m z 10 belki startowej.

Kolejne lokaty zajęli Maciej Kot (107,5m), Piotr Żyła (105,5m) oraz Dawid Kubacki (104,5m).

W czołówce serii kwalifikacyjnej znaleźli się również Krzysztof Miętus (103,5m), Bartłomiej Kłusek (101m), Rafał Śliż (100m) oraz Aleksander Zniszczoł (99,5m).

Kwalifikacje były rozgrywane z niskiej, dziesiątej belki startowej. W Zakopanem panują dziś znakomite warunki do skakania. Jest ciepło, słonecznie i niemal bezwietrznie. Początek pierwszej serii konkursowej o godzinie 17:00.

Bezpośrednia relacja z zawodów na antenie TVP Sport oraz na stronie internetowej TVP SPORT >>

Czołówka kwalifikacji MP w Zakopanem, 17.09.2011:
1. Kamil Stoch - 112m (97,6 pkt.)
2. Maciej Kot - 107,5m (87,5 pkt.)
3. Piotr Żyła - 105,5m (86,9 pkt.)
4. Dawid Kubacki 104,5m (83,1 pkt.)
5. Krzysztof Miętus 103,5m (78,3 pkt.)
6. Bartłomiej Kłusek 101m (75,3 pkt.)
7. Rafał Śliż 100m (73,0 pkt.)
8. Aleksander Zniszczoł 99,5m (72,1 pkt. )
9. Klemens Murańka 99m (71,7 pkt. )
10. Grzegorz Miętus 98,5m (70,8 pkt, )


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6565) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Emil początkujący

  @neonek18. Podejrzewam że każdy z tych chłopaków z najwyższej belki wielkiej krokwi potrafi dolecieć do punktu K. Nawet nie chodzi o to żeby ustawiać najwyższą belke ale taką by ci najsłabsi dolatywali do 100 metra. Potem można stopniowo obniżać aż żeby w końcu ostatnia "15" jechała z tej samej najniższej belki. Rywalizacji to nie wypaczy a widowisko poprawi.

 • neonek18 doświadczony
  Talar

  Masz trochę racji... ale jak ktoś słabiutko skacze to nawet mu punkty nie pomogą..bo bez odpowiednich umiejętności buli się nie przeleci

 • Talar doświadczony
  neonek18

  Czyli ustawiamy belkę pod najlepszych i ci słabsi nie przeskakują buli ( dosłownie). .albo ustawiamy pod tych słabszych i nie dbamy o bezpieczeństwo mocniejszych. .czy ja wiem

 • anonim

  Tak więc oczywiście Stoch dostał 7,2 darmowych punktów... Bali się, że bez systemiku belkowego nie ogra pozostałych, to byłby wstyd...

 • anonim

  Druga seria może być ciekawa. Żeby tylko dali sobie spokój z majstrowaniem przy tych belkach. Stoch mógłby spokojnie skoczyć z czternastej, jak reszta.

 • anonim

  Kamil trochę chyba spóźnił, przynajmniej odniosłem takie wrażenie. Za to lot całkiem dynamiczny, co dobrze rokuje na przyszłość.

 • anonim

  I gdzie sa ci co pisali, ze Zniszczoł pokona Stocha? Skoczył bardzo dobrze, ale jeszcze musi sie sporo nauczyć.

 • Talar doświadczony

  K. Miętus- 132
  Śliż -125,5
  G. Miętus - 124,5
  D. Kubacki- 123
  Byrt - 122,5
  M. Bachleda- 120,5
  B. Kłusek - 119,5
  J.Ziobro - 117,5
  Evgeni Levkin - 115
  Muranka - 113,5
  Rutkowski- 111

 • anonim

  Nie mam jak śledzić wyników MP, gdyż korzystam z netu w telefonie, cży mógłby ktoś podawać wyniki w komentarzach od czasu do czasu?

 • Talar doświadczony

  Luthor

  Podejrzewam że nie tylko odległości ale i prędkości jak na K105;-)
  Może ze względu na to że nie będzie konkursu na normalnej skoczni chca to jakoś zrównoważyć :)

 • HKS początkujący

  Ciekawe ile skoczyli Ci co odpadli;) No chyba, że skoczyli dużo dalej, ale z dużo wyższych belek, a Kruczek na swoich chciał obniżyć.

 • Luthor weteran
  @Talar

  Wiadomo, że nie ma, przecież sobie żartuję. ;) Bo odległości są takie jak na skoczniach K105.

 • Emka bywalec

  Czy oni się dobrze czują ? Nie rozumiem, myśleli, że co ? Że jak dadzą chociaż 13 belkę to Kamil poleci 200 m i się zabije ? Bez sensu !

 • Talar doświadczony

  Luthor
  A jest w Zakopanem skocznia K105 .?

  No rzeczywiście dziwna sprawa z tymi odległościami.. belka bardzo nisko, ale podejrzewam, że warunki też nie są najlepsze bo Stocha czy kilku innych naszych zawodników z tej belki spokojnie stać by było na skok w granicach punktu K. .
  Na pewno jest bezwietrznie .? :)

 • piotr186 początkujący

  Niech redakcja napisze jakie panują warunki na skoczni. może w tym należny opatrywać słabych odległości?

 • anonim

  co to za odleglosci? juz po wczorajszym komunikacie odnosnie mozliwosci zmniejszania belek wiedzialem ze przegną w drugą strone i ustawią taką ze najlepsi nie dolecą do 120 ale ze az tak to sie nie spodziewalem.kruczek wyluzuj tam i przestan naciskac jury

 • adriano_30 bywalec

  Co to za odległości?
  Ludzie... Opanujcie się i podnieście tą belke na zawody. Conajmniej na 15. Pozwolcie chociaż Kamilowi HS przeskoczyć... ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).