PZN z nowymi samochodami Renault

 • 2011-09-22 12:18

Firma Carefleet S.A. podpisała kontrakt z Polskim Związkiem Narciarskim, na mocy którego otrzymał on nowe samochody marki Renault Trafic. Dodatkowo Carefleet S.A. w kontrakcie zapewnia finansowanie samochodów wraz z pełną obsługą serwisową pojazdów użytkowanych przez PZN.

"Nasz Dział Obsługi Kierowców został już poinstruowany o konieczności niestandardowej obsługi samochodów Polskiego Związku Narciarskiego. Mianowicie będziemy mieli na uwadze częste wyjazdy za granice kraju i kontrolowanie o czasie przeglądów technicznych w samochodach. W nietypowym czasie odbywać się będzie również wymiana opon letnich na zimowe" - powiedział prezes Carefleet S.A. - Frédéric Lustig.

Apoloniusz Tajner wyjaśniał, że dla sportowców sezon zimowy zaczyna się wcześnie bo już w październiku, w wysokich partiach Alp gdzie odbywają się treningi i zawody. W związku z tym, już w przyszłym miesiącu niezbędne będą opony zimowe w nowych samochodach.

"Bardzo ważne jest zabezpieczenie grupom szkoleniowym PZN bezpiecznych i wysokiej jakości środków transportu. Specjalnie przystosowane Renault Trafic 6-ścio i 8-śmio osobowe będą służyły do przewozu sportowców i sprzętu sportowego Polskiej Kadry Narciarskiej, podczas wyjazdów na treningi, zgrupowania i międzynarodowe zawody na terenie kraju, oraz całej Europie Środkowej czy w Skandynawii" - tłumaczy prezes Tajner.

To z pewnością dobra wiadomość dla naszych sportowców, którym nowe samochody zwiększą komfort wielogodzinnych podróży na liczne zawody i zgrupowania.


Tadeusz Mieczyński, źródło: PZN.pl
oglądalność: (7529) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • .... początkujący

  Do Boy'a : i po co ta wyliczanka? Przecież te samochody daje prywatna firma to co Tajner miał F Lustigowi powiedzieć nie nie chcę tych samochodów zainwestuj w skocznie?! Co to za myślenie polaczkowate dają to się bierze a nie mędzi i jojczy a jak tak wam zależy na tych skoczniach nie widzę problemu założyć firmy i dać kasę! To socjalistyczne myślenie : państwo ma dać, ktoś ma zrobić a samemu tylko narzekać ot tacy jesteśmy!

 • anonim
  @HKS

  I to jest to, u nas utrwaliło się, ze jak chce trenować to musimy mu to sfinansować, bo on się stara. Niestety starania to za mało, na inwestowanie trzeba zasłużyć, trzeba coś osiągnąć, a nie tylko mieć roszczenia "bo mi się należy". Skaczesz dobrze, masz miejsce w kadrze, jest beznadziejny, a chcesz skakać płacisz sam, zaczynasz mieć wyniki trafiasz do kadry.

 • HKS początkujący

  @gina

  I to na pewno nie jest odosobniony przykład, a u nas jest wielkie halo, bo uważa się zawodników w pewnym wieku za nieperspektywicznych. Nikt nikomu nie broni prywatnie trenować.

 • vegx redaktor

  Niewatpliwie cieszy, ze po zakonczeniu kariery przez Adama zainteresowanie sponsorow nie oslablo. Mozna powiedziec, ze Adam wiedzial, co robi. A to wszystko dzieki sukcesom Kamila, nie mozna miec co do tego watpliwosci, ze gdyby nie jego swietne wyniki w ostatnim czasie, to byloby blado.

 • gina profesor
  Dla porównania - pewien życiorys

  A to historia wicemistrzyni świata z Korei w biegu na 100m przez płotki
  Amerykanka wychowała się w rozbitej rodzinie w Paducah w stanie Kentucky, w miasteczku skażonym przestępczością. Mama pracowała na czterech etatach i była przeciwna bieganiu córki. Choćby dlatego, że nikt w ich trudnej sytuacji nie myślał o wykupieniu ubezpieczenia. Za leczenie kontuzji musiałaby zapłacić sama.

  Trudno mówić o przełamaniu, ale ostry zwrot nastąpił w niezwykłych okolicznościach. Mama złapała wreszcie solidną pracę w szpitalu, w którym właśnie trwał strajk. Krótko mówiąc, sytuacja zmusiła ją do bycia łamistrajkiem, co w małym miasteczku było tym bardziej ryzykowne. Lepiej było wysłać dziecko gdzieś dalej od domu. Okoliczności sprzyjały - powszechne były pielgrzymki do mieszkania Carruthersów trenerów uniwersyteckich, którzy podglądali talenty na regionalnych zawodach szkolnych i chcieli zabrać do siebie Danielle.

  Jednak lata mijały, Dani nie zakwalifikowała się do dwóch kolejnych igrzysk. - Ludzie nie zdają sobie sprawy, że czasem łatwiej zdobyć medal na olimpiadzie, niż załapać się do reprezentacji USA - powiedziała kiedyś.

  Tym razem zakwalifikowała się na mistrzostwa świata dzięki drugiemu miejscu w mistrzostwach USA w Eugene.

  W Daegu Carruthers była bodaj jedyną finalistką pracującą dorywczo, na recepcji w klubie tenisowym, do tego bez własnego mieszkania, a z wynajętego omal jej nie eksmitowano. I na pewno była jedyną, która nie korzysta z dietetyka, bo jej nie stać - jeszcze w poprzednim sezonie kupowała czasem kluski za dwa dolary od Mistrza Azji na wynos, nie dlatego, że lubi, ale dlatego, że nie stać jej było na nic lepszego. - Po zapłaceniu wszystkich rachunków zostaje mi 20 dol. - mówiła dwa lata temu.
  Szykuje się na igrzyska w Londynie, ale nadal musi sama sobie radzić.

  W porównaniu z nią nasi zawodnicy co się czasem ledwo wybiją (lub nie) mają życie usłane różami....

 • neonek18 doświadczony
  Boy

  Całkowicie się z Tobą zgadzam.. ja uważam że kasa przydała by się nawet na renowacje skoczni amatorskich..a takich w Polsce nie brakuje

 • Boy profesor

  Tak na moje oko połowa tych samochodów = nowe skocznie w Wiśle Centrum. 8 samochodów to trochę dużo, a skocznie są dużo bardziej potrzebne.

 • anonim
  @Emil

  Obawiam się tego zajeżdżania Olka Zniszczoła letnimi startami, nie wiem, po co wysyłają go na finał LPK, skoro i tak w 50 CRL będzie cały sezon i miejsce w trójce na koniec periodu ma zapewnione. Znajomość skoczni w Klingenthal może okazać się nieprzydatna przy zmęczeniu startami.

 • bozenka92 doświadczony
  Fanka

  Oj chodzi mi tak ogólnie. Pierwszy przykład jak choćby zainteresowanie sponsorów Kamilem (mercedes), a teraz to o czym mowa w tym artykule. A pieniądze czy będą wydawane mądrze, czy nie, to jak na razie nie wiadomo, ale miejmy nadzieję, że tak. A co do skrócenia MP to stało się jak się stało i tyle. Może chcą zaoszczędzić kasę na co innego... Nie wiem, nie ja to odwoływałam:)

 • HKS początkujący

  @gina

  Myślę, że każdy zrozumiał o co bozence92 chodziło, także już się tak nie czepiaj;) Ja się jednak z tym nie zgadzam, bo to że się ma pieniądze nie jest równoznaczne z tym, że będą mądrze wydawać. Np. skrócenie MP to jednego dnia to byłby bardzo dobry ruch, gdybym tylko miał pewność, że pieniądze te zostaną mądrze wydane;)

 • anonim

  @bożenka
  O jakim kapitale ty mówisz ? Bo jak na razie to pierwszy raz się stało aby MP na skoczni normalnej odwołali z powodu braku pieniędzy.
  Przecież oni im wypożyczyli te samochody na mocy kontraktu PZN ich nie zakupił przynajmniej ja tak to rozumiem ale dobrze, że w ogóle będą mieli czym jeździć i to się liczy.

 • bozenka92 doświadczony
  gina

  Słusznie ujęłaś: "czasem". Czasem się to zdarza każdemu tutaj na tej stronie, nawet Tobie i nie tylko :)
  A zresztą wydaje mi się, że Ty wiedziałaś o co mi chodziło w pierwszym komentarzu, tylko drążysz temat aby drążyć.

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(12), 2011-10-06 21:17:57 ***

 • Emil początkujący

  Na stronie PZN pojawił się wywiad z trenerem Kruczkiem. Uchylił on rąbka tajemnicy dotyczącego dalszych przygotowań do zimy i składu na LGP.

 • gina profesor
  bozenka92

  No właśnie - trochę logiki. Tak się dziwnie składa, że czasem by zrozumieć sens Twojego posta musisz napisać kolejnego...

 • bozenka92 doświadczony
  gina

  heh, logiki trochę:) nie chodziło mi o to oczywiście, że dzięki samochodom, ale o to, że te nowe samochody, a zarazem napływ kapitału do skoków, do PZNu to oznaka tego, że skoki dalej cieszą się dużym zainteresowaniem i cieszyć się nim będą długo:) Tyle

 • gina profesor
  bozenka92

  A możesz mi wytłumaczyć, co oznacza Twoje zdanie, że skoki długi czas będą mieć się bardzo dobrze dzięki samochodom?

 • pawe124 początkujący

  jakieś samochody mogłyby dostać kluby a nie kadra część klubów musi wypożyczać samochody!

 • bozenka92 doświadczony

  No i fajnie:) To znak, że polskie skoki będą mieć się bardzo dobrze jeszcze długi długi czas.

 • anonim

  I dobrze, że dostali nowe samochody. To pokazuję, że mimo odejścia Adama nadal znajdują sie firmy, które chcą wspomagać naszych skoczków.

  @pawelf1
  Chyba masz racje :D

 • Anika bywalec
  @Roman Zagórny

  Przecież to nie Twoje pieniądze! A właściciel firmy ma prawo robić ze swoimi pieniędzmi to co chce.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).