Aleksander Zniszczoł: "Chciałbym jutro dobrze skoczyć"

 • 2011-09-30 20:41

W jutrzejszym konkursie na skoczni w Hinzenbach (HS 94) wystartuje czterech naszych zawodników.

"Mój skok był dosyć dobry, ale nie taki jakbym chciał. Był jednak wystarczający, aby zapewnić mi miejsce w 50." - powiedział Aleksander Zniszczoł. "Skocznia jest rzeczywiście mała, pierwszy chyba raz zawody są rozgrywane na tak małej skoczni" - dodał. "Z moim kombinezonem jest już wszystko w porządku, jest nawet odpowiedni zapas" - wyjaśnił Zniszczoł. "Chciałbym jutro przede wszystkim dobrze skoczyć. Będę skupiał się na oddaniu dobrego skoku a nie na konkretnym miejscu" - zakończył Polak.

"Jestem jeszcze w szoku po tych skokach. Przed przyjazdem myślałem, że jest to skocznia K120 dopiero podczas kolacji dowiedziałem się, że jest mniejsza tak, że było lekkie zaskoczenie" - mówił Maciej Kot. "My na taką skocznię mówimy "kępa", czyli wyrzuca nas z progu i za moment od razu się spada" - dodał Kot. Skocznia jest też podatna na warunki - jak jest wiatr pod narty to można daleko odlecieć, ale jak jest w plecy to ciężko skoczyć. W tym sezonie jeszcze nie skakaliśmy na tak małej skoczni. Trzeba się do skoczni przyzwyczaić.
Wierzę w to, że jutro będzie lepiej, bo jesteśmy dobrze przygotowani. Dziś to były skoki treningowe, aby poznać skocznię a jutro już będzie lepiej" - podsumował Maciej Kot.

"Ja na tej skoczni mam problem z dojazdem, tory są dość dziwne, chyba tylko w tym ostatnim skoku dojechałem do progu w miarę stabilnie. Jutro są zawody, więc jutro powinno się lepiej skakać" - wyjaśnił Piotr Żyła.

"Dzień był dziś dobry, natomiast skoki trochę gorsze" - ocenił pod skocznią w Hinzenbach Kamil Stoch. "Ta skocznia zupełnie nie jest w moim typie, ja preferuję duże obiekty. Zasadą w skokach jest to, że nie trzeba robić nic więcej tylko trzeba robić to samo. Na tej skoczni natomiast to nie wychodzi, trzeba zastosować inną technikę. Ja jeszcze nie doszedłem do tego jaką. Próbuję robić to co na treningach, ale tutaj mi to nie funkcjonuje, zwłaszcza pozycja dojazdowa, w torach dość mocno trzęsie i trudno się poukładać tak jak na innych skoczniach" - powiedział Stoch.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4694) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Reprezetant Polski na LGP - Hinzenbach

  A.Zniszczoł w PŚ - nie startował  A.Zniszczoł w LGP:

  2011 - bez pkt

  Lokaty w konkursach:

  2011 - 49(DSQ w konkursie) oraz 57(DSQ w kwalifikacjach)  A.Zniszczoł w PK:

  2010/2011 - bez pkt PK

  Lokaty w konkursach:

  2010/2011 - 60,63,44,55,62,59  A.Zniszczoł w letnim PK:

  2010 - bez pkt
  2011 - 1 miejsce - 541 pkt - 1 Polak

  Lokaty w konkursach:

  2010 - 36,46,40,44
  2011 - 06,05,02,05,07,05,01,02,13,04

 • Boy profesor

  Jak widać da się jeszcze postawić taką skocznię po kryjomu. Bo przy budowie dużego obiektu dochodzi dużo większy rozgłos i wtedy nawet ludzie niezwiązani ze skokami wiedzą co się buduje. No i koszty budowy dużej skoczni na pewno wynosiłyby co najmniej 2-3 razy tyle, ile budowa tej K85.

 • Ola początkujący

  Tak Maciek jest skupiony na skokach. Ale to bardziej interes Kruczka poinformować zawodników o dokładnym celu ich podróży i rodzaju skoczni itp. Wyszło szydło z worka Kruczek podszedł do tego tak jakby mu nie zależało tylko musi ;/

 • Boy profesor

  Widać, że Kot skupia się tylko na treningu, a to gdzie skaczą i na jakich skoczniach nie ma dla niego większego znaczenia. Bo inaczej wiedziałby dokładnie co to za obiekt, wystarczy wejść na najpopularniejszą w sieci stronę o skoczniach, którą już chyba wszyscy znają, skisprungschanzen-archiv.de

 • Krzychu początkujący

  Szkoda trochę tego że Małysz już skończył karierę skoczka bo gdybyśmy mieli taki skład: Małysz,Stoch,Żyła i Kot to myślę że byśmy mogli rywalizować nawet z Austriakami.

 • bozenka92 doświadczony

  Kempa:) haha. Fajne wywiady. Piotrek i Maciek zwłaszcza:) No, ale tak słuchając wypowiedzi skocznia musi być rzeczywiście dziwna i inna niż większość... Ale Kamil jest super i sobie poradzi :D

 • anonim

  Stoch,Żyła,Kot,Zniszoczoł i będziemy 3 siłą w zime po Austriakach i Niemcach. Byrt,Hula,K.Miętus uzupełnią skład do TCS tak myślę rezerwowy Kłusek ? raczej będzie w kontynentalu startował no to Kubacki i Śliż zostają na rezerwe eh:( może do zimy będą w jakiej takiej formie

 • Ola początkujący

  Hhahha maciuś ;d no chłopak się skoncentrował na tym , że ma skakać i nie wiedział biedny na jakiej skoczni ;)

 • M_B profesor
  @quate

  Zapewne ma w głowie jego poprzednie kapitalne lato, w które był 5 w generalce LGP...

 • quate początkujący

  Lubie te wywiady z naszymi zawodnikami. :D Mam nadzieję, że nasza "wielka trójka" (Stoch, Kot, Żyła) utrzyma formę na zimę. Jeśli będą się tak spisywać zimą, a może nawet lepiej, to nikt nie będzie mógł powiedzieć, że po odejściu Adama polskie skoki, to przepaść. Choć znając mentalność polaków, znajdą się tacy, którzy będą ich krytykować. Mogliby we trójkę przez całą zimę co konkurs stawać na podium, a i tak niektórzy by po nich jechali. Takie jest już życie.
  A poza tym liczę na młodych, czyli właśnie Zniszczoła, Byrta,... Bo na takiego Kubackiego nie ma co stawiać. Nie wiem, co Kruczek ma w głowie, że ciągle go wystawia do konkursów!

 • x666 doświadczony

  Jak ktoś jeszcze uważa, że Kruczek w tym roku postawił na sukcesy latem, to wypowiedż Kota rozbija tą teorię w pył. Nie dość, że nie było przygotowań do konkursu to nawet nie rozmawiali o tym gdzie jadą, potraktowali to ewidentnie treningowo. Wygląda na to, że wyklarowała się mocna trójka Stoch, Żyła, Kot. Pozostali mogą się przebijać zimą może któryś wypali, drużyna nie jest prioritetem sezonu, poza MŚ w lotach nie ma istotnych startów drużyny. A w lotach czwarty się może znaleźć, bo grupa jest duża: Hula, Kubacki, Miętus i kilku innych.

 • Talar doświadczony

  "Jestem jeszcze w szoku po tych skokach. Przed przyjazdem myślałem, że jest to skocznia K120 dopiero podczas kolacji dowiedziałem się, że jest mniejsza, także było lekkie zaskoczenie" - mówił Maciej Kot..

  :)nie ma to jak pełne rozpoznanie ;-)
  Maciek chyba rzeczywiście skupia się tylko i wyłącznie na skokach :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).